Selimiye Gezilecek Yer

Selimiye

Ülkemizin en büyük 2. Turizm merkezi olan Muğla ilimizde bulunan ve tek başına dünya şehirlerinin bir çoğundan daha çok turizm nüfusu çeken Marmaris'e bağlı olan Selimiye beldesini konu ediyoruz. Muhteşem mavi bir denize sahip olan Selimiye, bu mavilik ile ünü ülke sınırlarını aşmış bir tatil beldesi. Muhteşem sahilleri ve masmavi denizi ile yaz tatilinin geçirilebileceği en doğru yerlerden.

Bazı yerler vardır ki, tatil asla bitmesin istersiniz, işte Selimiye tam da o yerlerden birisi. Biraz merkeze uzak kalmış olması sebebiyle bakir kalan bölge halen çok güzel doğal güzelliklere sahip. Sahil kıyısı boyunca asla yüksek katlı ev yapılmasına izin verilmemiş olması bölgenin çok kalabalık olmasını ve yozlaşmasını engellemiş. Ayrıca sahillerinin sığ olması da yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için müthiş bir avantaj sağlıyor.

Selimiye Ulaşım

Marmaris merkeze 20 km uzaklıkta bulunan Selimiye beldesine yerel dolmuşlar ile 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmak mümkün. Muğla il merkezinden de araç ile 1 saatlik bir kara yolculuğu sonucunda rahatlıkla gelebilirsiniz. Selimiye beldesi aynı zamanda çok güzel doğal yaşam alanları bulunan bir köy, yöre halkı tarafından orası aynı zaman da Selimiye Köyü olarak da biliniyor.

Selimiye'de Neler Yapılır?

Öncelikle Selimiye sahillerinde muhteşem deniz ürünleri yapan restoranlar var. Ege'nin yöresel bitkileri ile yapılan mezeler, içki ve balıkla muhteşem akşamlar geçirebilirsiniz. Alkolsüz lokanta arayanlar için de seçenekler Selimiye merkezinde mevcut.

Bunun yanında doya doya yüzdükten sonra tekne turu yaparak kıyıdan biraz açılınca ortaya çıkan adaları gezebilir, oralarda hatıra fotoğrafları gezdirebilirsiniz. Ayrıca Selimiye Köyü'nün tüm evleri de görülmeye değer mimarilere sahiptir, sokaklarında yürümek bile emin olun çok keyif verici bir aktivite olacaktır.