hero image

Balkan Turları

Tüm Dönemler

Balkan Turları

32 tane tur listeleniyor.

Balkan Turu Ve Balkan Turu Fiyatları

Yurtdışı turlar arasında çoğu insanın ilk tercihi kuşkusuz vizesiz turlar oluyor. Özellikle daha önce hiç yurtdışına çıkmamış kişiler, vizesiz turlardan birini seçerek bu adımı daha çabuk gerçekleştiriyor. Vizesiz yurtdışı turları arasında ise genellikle Balkanlar tercih ediliyor. Balkan turları 2024 içerisinde yer alan Sırbistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Arnavutluk ve Bosna Hersek gibi noktaları ziyaret ederek yeni yerleri keşfetmeye hazır mısınız? Balkan turlarının süresi ve kapsamı değişiklik gösterse de asıl amacı Balkan ülkelerini tanıtmak ve tarihini öğretmek, kültürel ve doğal güzellikleri keşfetmenizi sağlamaktır. 

Erken rezervasyon döneminden yararlanarak oldukça uyguna bir gezi planlamış olacağınızın da hemen altını çizelim. Üstelik Balkan turu vizesiz ile 8 ülkeyi birden gezebilirsiniz! Bazı turlar daha az ülkeye giderek daha fazla şehir gezmenize de olanak tanıyor. Profesyonel rehberler eşliğinde düzenlenen bu turlar arasından zevkinize ve bütçenize göre birini seçerek keyif dolu bir tatile imza atabilirsiniz. Yurtdışı turları alternatifleri arasında yer alan Büyük Balkan turları sayesinde Saraybosna, Kotor, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Budva ve Tiran gibi daha pek çok destinasyonları gezi listenize eklemiş olacaksınız. 

Vizesiz Balkan Turları

Vize istemediği için kolaylıkla gidebileceğiniz yerlerdendir Balkan ülkeleri. Vizesiz balkan turları arasında Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Arnavutluk ve Karadağ gibi lokasyonlar yer alıyor. Bu lokasyonların yer aldığı tura katılmak isteyenlere, gönül rahatlığıyla vizesiz seyahat edebileceklerini belirtelim. Ancak bu ülkelerden birkaçının dahil olduğu farklı turlarda, diğer ülkeler için vize gerekli mi değil mi diye kesinlikle bakılması gerekmektedir. Uçaklı Balkan turu dışında otobüsle Balkan turu da çok sık tercih edilen seçeneklerden biridir. Otobüslü turların çıkışları İpsala Sınır Kapısı veya Kapıkule Kara Hudut Kapısı’ndan yapılıyor ve gümrük ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Balkan seyahatine başlanmış olunuyor. 

Otobüsle Balkan turu için en büyük avantajın bölgeler arasında gezerken, harika manzaraları ve doğal güzellikleri panoramik bir şekilde izlemek olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca araç konforunu bırakmadan geziye devam edeceksiniz. Özellikle birbirine sınır komşusu olan ülkelere geçiş daha kolay olup, zaman bakımından da bu turlar daha verimli geçmektedir. Romanya’da yer alan şatoları, Kavala’da yer alan Mehmet Ali Paşa Külliyesi’ni, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Ohrid’i, Sofya’da yer alan Aleksander Nevski Katedrali’ni ve daha birçok gezi noktasını Balkan turları 2024 ile keşfedebilirsiniz. 

Balkan Ülkeleri Hangileridir?

Balkan ülkeleri arasında Romanya, Moldova, Karadağ, Arnavutluk, Hırvatistan, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan, Macaristan, Bosna Hersek, Slovenya ve Yunanistan bulunuyor. Yunanistan turu için bir katılım gösterdiğinizi varsayarsak, Yunanistan’ın başkenti Atina’yı mutlaka görmeniz gerektiğini unutmayın! Geçmişten günümüze gelene kadar hala ayakta kalmayı başaran Atina, tahmin edersiniz ki arkeolojik kalıntıları ve anıtları ile oldukça meşhurdur. Sırbistan turu ile “Beyaz Şehir” anlamına gelen Belgrad’ı ziyaret edecek ve tarihi yapılarını, turistik noktalarını ve doğal güzelliklerini yakından görme şansı yakalayacaksınız. Bulgaristan turu ile Plovdiv şehrine gideceksiniz. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Plovdiv, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak da biliniyor. 

Bosna Hersek turu ile Güneydoğu Avrupa’nın en güvenli noktalarından biri olan Saraybosna’yı seyahat edeceksiniz. Aynı zamanda Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden biri olması da cabası! Karadağ turu ile son zamanların popüler şehri olan Budva’yı ve bir sahil kasabası olan Kotor’u ziyaret edeceksiniz. Kendinizi İtalya’daymış gibi hissedeceğiniz anlar için kesinlikle Kotor’u tercih etmelisiniz. Makedonya turu ile muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Ohrid’i görecek ve huzurlu havasında adeta yenileneceksiniz. Kosova turu ile klasik bir Anadolu şehri olan Prizren’e giderek Balkan kültürünü öğrenecek ve eşsiz lezzetlere sahip mutfağını da deneyimleyeceksiniz. Arnavutluk turu için bir katılım gösterdiğinizde, kendine özgü geleneklerini öğrenecek, el değmemiş doğasına hayran kalacak ve Tiran, Berat ve İşkodra gibi popüler şehirlerini gezeceksiniz. Hırvatistan turu ile rengarenk evleri, yemyeşil ormanları ve masmavi denizi ile Rovinj’i seyahat ederek tatilinizi unutulmaz bir hale getireceksiniz. 

Büyük Balkan Turları

Büyük Balkan turları arasında genellikle 6 ülkeye gidiliyor ve Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna ve Budva gibi şehirlere geziler düzenleniyor. Bu turların özellikle rehber eşliğinde olması da birçok kişiyi rahatlatan detaylardan biridir. Rehberler sayesinde şehirlerin tarihi yapılarını yakından bizzat şahit olacak ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz. Öte yandan erken rezervasyon ya da kampanya dönemlerini takip ederek, oldukça uyguna bir tur satın alabileceğinizi tekrardan hatırlatmakta fayda var! 

Birbirinden farklı kültürlere sahip şehirleri keşfetmek ve yeni anılar biriktirmek için Balkan turu vizesiz tam da bunun için! Her şehrin kendine has hem tarihi hem de doğal yapılarına hayran olacağınız kesin. Bol bol yürüyüş yapacağınız, manastır, cami, medrese ve çarşı gibi noktaları bir arada gezeceğiniz, yerel müzikler eşliğinde eğleneceğiniz, yöresel lezzetlerin yer aldığı mutfağını deneyimleyeceğiniz bir tatile hazırsanız, rotanızı hemen Balkan yurtdışı turlarına çevirmelisiniz. 

Balkan Turu Fiyatları

Balkan turu fiyatları, içeriklerine, konaklama sürelerine ve tatil dönemlerine göre farklılık gösterebilir. Balkan turlarına çoğunlukla uçak biletleri, konaklama ücreti, panoramik şehir turları, zorunlu sağlık sigortası ve uzman rehberlik hizmeti gibi imkanlar dahil oluyor. Eğer balkan ülkeleri arasında vize istenen ülkeler yer alıyorsa vize ücretleri, yurtdışı çıkış harçları, şahsi harcamalar ve ekstra turlar ücrete dahil olmaz. Vizesiz balkan turları ile birçok noktanın mimari yapılarını ve doğal hazinelerini yakından keşfedeceksiniz. Aynı zamanda yurtdışı turları içerisinde en çok tercih edilen Balkan turları hem bütçenize hem de zevkinize göre pek çok seçeneğe sahiptir. Ayrıca Tatil Dükkanı’nı takip ederek fırsat ve indirimlerden hemen haberdar olabilir ve bazı günler ya da tatiller için yapılan özel promosyonlardan da faydalanabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon kampanyasından yararlanarak daha ucuz bir tatil planı yapma şansı yakalayabilirsiniz. 

İzmir Çıkışlı Balkan Turlar

İzmir çıkışlı Balkan turlar, Ankara çıkışlı Balkan turu ya da İstanbul çıkışlı Balkan turları gibi seçenekleri değerlendirebileceğiniz pek çok alternatif Tatil Dükkanı’nda sizleri bekliyor! Turun içerikleri tur programlarına göre değişkenlik gösterse de genellikle konaklama yapılacak otellerde sabah kahvaltı ya da akşam yemekleri ücrete dahil olmaktadır. Konaklama dışındaki yemekler ise ekstra ücrete tabi tutulur. Bunun dışında tur içerisindeki düzenlenen geziler de tur ücretine dahildir ancak ekstra gezi ve eğlence programları ücrete tabidir. 

Daha Fazla Göster