Kabak Koyu Gezilecek Yer

Kabak Koyu

Muğla ilimiz üzerinde barındırdığı saklı cennetlerle bizi her zaman şaşırtmayı başarıyor. Sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın da sayılı turizm cennetlerinden bir tanesi olan Fethiye'nin Faralya Köyünde bulunan Kabak Koyu içinde barındırdığı kızıl çam ormanları ile adeta bir cennet. Bölge halkı tarafından Gemile Koyu olarak da adlandırılan bu vadi, el değmemiş bir cennet olması sebebiyle her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turistin bölgeye akın etmesini sağlıyor.

Turizm potansiyeli çok yüksek olan Kabak Koyu Vadisi, konumu ve doğal zenginlikleri sayesinde günümüze kadar tüm medeniyetlerin ilgi odağı olmuş. Bu da Kabak Koyuna tarihi zenginlik olarak geri dönmüş. Koyun adeta her bölümünden tarihi bir eser fışkırmakta ve bu da bu yönde ilgisi olan turistleri mest etmektedir.

Kabak Koyu'nda Neler Yapılır?

Koyda şelaleden, sarp kayalara veya daha önce görmediğiniz bitkilere kadar muhteşem görsel zevk yaşayacağınız görüntüler bulunuyor. Kabak Koyuna giden herkese mutlaka Aladere Şelalesine gitmelerini tavsiye ediyoruz. Şelalenin kendisi kadar ona ulaşmak için aşmaya çalıştığınız yolları da muhteşem. Yeşilin ve mavinin buluştuğu noktalar herhalde ancak bu kadar güzel olabilirdi. Şelaleye giderken yapılacak doğa yürüyüşleri zaten başlı başına bir tatil keyfi.

Koyun sahili ise taşlık bir sahilden oluşuyor. İstediğiniz bir taşa yaslanarak muhteşem manzarayı sevdikleriniz ile beraber izleyebilirsiniz. Şehir yaşamından bezmiş olan okurlarımız Kabak Koyunda adeta kendilerini yenileyecekler. Denizin suyu çok temiz ve adeta bakir kalmış. Burada yüzmenin keyfine diyecek yok, bir haftasonu kaçamağı için ben açıkçası Kabak Koyundan daha iyi bir yer düşünemiyorum.

Kabak Koyu Konaklama

Çevrede çok sayıda kamp alanı yapma imkanı bulunuyor. Kamp yapmak istemeyenler için ise ağaç evleri ve çadır hizmetleri bulunmakta. Kamp alanları oldukça gelişmiş olan Kabak Koyu'nda kahvaltı ve akşam yemeği imkanları da mevcut.