Bördübet Koyu Gezilecek Yer

Bördübet Koyu

Her koyu ve beldesi aynı bir turizm potansiyeli taşıyan Marmaris, Bördübet Koyu ile de yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Çam ağaçlarının arasındaki bu doğa harikasını mutlaka görmelisiniz. Balta girmemiş ormanı ve el sürülmemiş sahilleri ile özel koruma alanı olarak ilan edilen Bördübet Koyu, bu sayede uzun yıllar daha bizlere güzelliklerini göstermeye devam edebilecek. Koyun uzunluğu 1 kilometre ve özellikle sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenler için birebir.

Bördübet Koyu'nda Neler Yapılır?

Koyun muhteşem manzarası eşliğinde piknik yapmanızı tavsiye ederiz. Koyda sevdikleriniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları mevcut. Özellikle gün batımı manzarası eşliğinde pikniği sonlandırmak veya o şekilde devam etmek inanılmaz zevkli. Muhteşem maviliğe sahip denizde dilediğiniz kadar yüzdükten sonra güneşlenebilirsiniz. Bördübet Koyu bu açıdan sessizliği ve sakinliği ile gerçekten birebir. Koy çevresinde organik satış yapan yerlerden meyve, sebze hatta yumurtaya kadar onlarca farklı ürünü tadabilirsiniz.

Özellikle şehirlerde yaşayan okurlarımız lezzet farkını çok daha iyi anlayacaklardır. Koyun temizliği sayesinde bölgeye adeta akın eden yüzlerce değişik kuş çeşidini izleyebilir veya uygun makineniz varsa çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Kuşların çoğunu daha önce hiç görmediğinizi garanti ediyoruz. Bördübet Koyu şehri bir süreliğine de olsa unutmak için harika bir saklı cennet. Ülkemizin bu güzel bölgelerini mutlaka görmelisiniz ve buralara gelerek sevdiklerinizle beraber hiç unutamayacağınız anılar biriktirmelisiniz.

Bördübet Koyu Ulaşım

Şahsi aracınız ile koya ulaşmak için Marmaris'ten Datça yoluna girmeniz gerekiyor. 30 km sonra Balıkaşıran mevkisinden sağa dönerek koya ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınız yok ise Marmaris merkezden kalkan dolmuşlar ile kısa sürede Bördübet Koyuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Bördübet Koyu Marmaris ilçesine bağlı olan Hisarönü mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.