hero image

Alanya Otelleri

Tarih seçilmedi

Alanya Otelleri

176 tesisten 15 tesis listeleniyor 15 / 176 Tesis listeleniyor
176 tesisten 15 tesis listelendi.

Alanya Otelleri Ve Alanya Otel Fiyatları 2024

Türkiye'nin en popüler turizm merkezi Antalya'nın en çok yerli ve yabancı turist ağırlayan ilçelerinden Alanya ; muhteşem doğası, lüks otelleri, tarihi dokusu ve benzersiz sahilleriyle dikkat çekiyor. Şehir merkezi mesafesi Antalya Havalimanı 124 km, Gazipaşa Havalimanı ise 42 km olan Türkiye'nin ve Avrupa'nın dört bir yanından gelen turistleri ağırlamaktadır. Alanya teleferik Alanya Kalesi Kızılkule Alanya Müzesi Kleopatra Plajı Dim Çayı Dim Plajı Sapadere Kanyonu Syedra Antik Kenti Alara Han Alanya Seyir Terası gibi birçok önemli değere sahip olan Alanya , ülke turizmine büyük katkı yapmaktadır. Alanya otel , Alanya otel fiyatları , Alanya son dakika fırsatları ve çok daha fazlası Antalya Alanya otelleri kategorisi altında sizleri bekliyor. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya Alanya bölgesinde unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir tatil yapmak istiyorsanız Alanya otel fiyatları , Alanya son dakika ve Alanya otel bilgilerini planınızı oluşturmadan önce dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz.

ALANYA OTELLERI

Muhteşem doğası ve tarihi eserleri dışında ultra lüks otelleri ile ilgi odağı olan Alanya beklentilerin üzerinde bir tatil yapmak isteyen misafirleri ağırlıyor. Alanya otellerı denildiğinde akla gelen tesislerin başında Orange County Resort Alanya Titan Select Hotel Annabella Park Hotel Kemal Bay Hotel Anjeliq House Hotel Mirador Resort Spa Hotel Annabella Diamond Hotel Diamond Hill Resort Beach Club Doğanay Monte Carlo Hotel Elvin Deluxe Hotel My Home Resort Hotel Kleopatra Beach Hotel My Home Sky Hotel Telatiye Resort Hotel Larissa Green Hill Hotel geliyor. Siz de en iyi Alanya otellerı için en iyi fiyat garantisiyle tatildukkani.com üzerinden rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Alanya otel bakımından Akdeniz'in en zengin bölgelerinden bir tanesidir. Alanya otel kategorisinde yer alan tesisler sundukları yüksek hizmet kalitesi ve donanımlı konaklama seçenekleriyle öne çıkıyor. Alanya otel fiyatları Alanya son dakika fırsatları ve Alanya otellerı hakkında merak ettiğiniz her bilgiye Alanya otelleri kategorisini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

ALANYA OTELLERİ ERKEN REZERVASYON

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya Alanya bölgesine her yıl binlerce turist akın ediyor. Alanya otel anlamında çok zengin bir bölge olmasına rağmen yaz aylarındaki yoğun talep nedeniyle Alanya otelleri için yer bulabilmek oldukça zordur. Alanya otel için müsaitlik bulunsa dahi çok yüksek ücretler ödemek durumunda kalabilirsiniz. Antalya Alanya bölgesini keşfetmek ve en iyi otellerde en uygun fiyatlarla konaklamak için Alanya erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmanızı öneriyoruz. Alanya erken rezervasyon otelleri kategorisinde yer alan tesisleri inceleyerek kendinize en uygun Alanya otelleri için hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi ile birlikte rezervasyonunuza iptal sigortası da ekleyerek kendinizi güvence altına alabilirsiniz. En iyi Alanya otelleri için Alanya erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın!

ALANYA HAVA DURUMU

Antalya Alanya bölgesi sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında yoğun bir şekilde yağış alan Alanya bölgesinin yıllık sıcaklık ortalaması 18.7 derecedir. Tatil cenneti Antalya Alanya bölgesinin en kurak ayı Temmuz en fazlası yağış aldığı ay ise Ocak ayıdır. Sıcaklıklar Ağustos ayında 35 derecelere kadar çıkarken Ocak ve Şubat aylarında 7 dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında Akdeniz'in keyfini çıkarmak isteyenlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olan Alanya hava durumu kusursuz bir tatil için idealdir. Eğer Antalya Alanya tatili düşünüyorsanız bavulunuzu hazırlamadan önce Alanya hava durumu bilgilerini detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz.

ALANYA TARİHİ

Tarih boyunca konumu nedeniyle Pamfilya ve Klikya kültürlerinden etkilenen Alanya , 1200-1237 yılları arasında Anadolu Selçuklu Hükümdarı Alladdin Keykubat'ın şehri ele geçirmesiyle birlikte Türk egemenliğine giren bölgenin ismi Alaiye olarak değiştirilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, 1935 yılında bölgeye Alanya adını vermiştir.

ALANYA GEZİLECEK YERLER

Doğası ve tarihi dokusu nedeniyle görmeniz gereken birçok önemli merkeze sahip olan Antalya Alanya bölgesinde Alanya Kalesi Kızıl Kule Alanya Müzesi Kleopatra Plajı Dim Çayı Dim Mağarası ve Syedra Antik Kenti listenize mutlaka eklemeniz gereken merkezler olarak dikkat çekiyor. İşte Antalya Alanya bölgesinde görmeniz gereken yerler:

ALANYA KALESİ

Alanya denince akla gelen ilk merkez Alanya Kalesi'dir. Büyüleyici bir manzaraya sahip olan Alanya Kalesi Kleopatra Plajı Keykubat Plajı Cilvarda Burnu ve Alanya Limanı bölgelerini tepeden izleme şansı sunmaktadır. Özellikle özgün ve tarihi mimarisiyle de konuklarını büyüleyen Alanya Kalesi çevresinde yemek yiyebileceğiniz birçok restorant ve cafe bulunmaktadır. Alanya Kalesi gezisi sırasında Ehmedek, Süleymaniye Cami, Gemili Mescit, Sarnıç, Akbeşe Sultan Mescidi ve Türbesi ile Alanya Feneri merkezlerini de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

ALANYA MÜZESİ

Sadece Alanya bölgesinin değil Antalya'nın da en güzel ve en donanımlı müzelerinden biri olarak gösterilen Alanya Müzesi şehrin sembollerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Şehir merkezindeki rahat ulaşılabilir konumu ve zengin içerikleri nedeniyle her yıl binlerce turist ağırlayan Alanya Müzesi bölgenin tarihi geçmişine ayna tutmaktadır. Birçok önemli esere ev sahipliği yapan Alanya Müzesi 52 cm yüksekliği olan bronz Herakles Heykeli ile adını duyurmuştur. Turistlerine en çok ilgi gösterdiği eserlerin başında gelen bronz Herakles Heykeli ayrı bir salonda ziyaretçilerini karşılamaktadır.

KLEOPATRA PLAJI

Özel kumu nedeniyle büyük bir üne sahip olan Kleopatra Plajı Alanya bölgesinin en önemli değerlerinden biridir. Plaj kumlarının saflığı ve sarı rengi ile turkuaz deniz suyunun bir araya gelmesiyle muhteşem bir görsel sunan Kleopatra Plajı mutlaka görmeniz gereken yerler listende yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Damlataş Mağarası bölgesindeki Damlataş Plajı ile başlayan bu eşsiz plaj her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Maldivler'i andıran bir denize sahip olan Kleopatra Plajı halka açık ve ücretsizdir. İsmi eski Mısır'a kadar uzanan Kleopatra Plajı sizleri benzersiz bir tecrübeye davet ediyor. Yolunuz Antalya Alanya bögesine düşerse bu özel plaja mutlaka uğrayın!

DİM ÇAYI VE DİM MAĞARASI

Antalya Alanya bölgesinin serinleme noktası olarak bilinen Dim Çayı üzerine kurulan Dim Barajı ve çevresine kurulan işletmeler bölgenin en önemli turizm kaynaklarından biri olarak dikkat çekmektedir. Dim Çayı kenarına inşa edilen restoranlar, piknik alanları ve çay bahçeleri gibi yerler özellikle sıcak havalarda turistlerden yoğun ilgi görmektedir. Dim Çayı ile serinlerken Dim Mağarası'nın olağanüstü manzarası ile huzur depolayabilirsiniz. Antalya Alanya bölgesinde konaklayacaksanız Dim Çayı ve Dim Mağarası bölgelerini ziyaret etmeyi unutmayın.

SYEDRA ANTİK KENTİ

Antalya Alanya bölgesinin tarihi mirasını keşfetmek için görmeniz gereken merkezlerin başında Syedra Antik Kenti geliyor. Alanya Gazipaşa yolu üzerinde muz bahçeleri arasından tırmanılarak ulaşılan Syedra Antik Kenti sizleri günümüzde de ayakta kalmayı başarmış olan anıtsal kapısıyla konuklarını karşılıyor. Şehir manzarasına hakim olan muhteşem bir konuma sahip olan Syedra Antik Kenti bölgesinin çevresi surlarla çevrilmiştir. Şehrin su ihtiyacını karşılayan sarnıçların da yer aldığı Syedra Antik Kenti tarihte yolculuğa çıkmak isteyen konukların mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalardan bir tanesi.

Daha Fazla Göster