Termal Oteller

Otelleri Sırala:
Altın Yunus Resort & Thermal Hotel
İzmir / Çeşme / Boyalık
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Çam Thermal Resort & Spa
Ankara / Kızılcahamam
Yarım Pansiyon
Fiyatlar Yükleniyor...
Boyugüzel Thermal Hotel
Bursa / Çekirge
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Adrina Termal Health & Spa Hotel
Balıkesir / Edremit / Güre
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Divaisib Termal Resort Hotel Spa Kozaklı
Nevşehir / Kozaklı
Yarım Pansiyon

1.Çocuk 0-6 Ücretsiz
Denize 55 km.
Fiyatlar Yükleniyor...
Entur Termal Hotel
Balıkesir / Edremit / Bostancı
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Çakmak Marble Hotel
Afyon
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Divan Bursa Hotel
Fiyatlar Yükleniyor...
Budan Termal Spa Otel
Afyon
Oda Kahvaltı

1.Çocuk 0-7 Ücretsiz
Denize Sıfır
Fiyatlar Yükleniyor...
Emet Thermal Resort & Spa
Kütahya / Emet
Yarım Pansiyon
Fiyatlar Yükleniyor...
Bolu Termal Hotel
Bolu
Oda Kahvaltı
Fiyatlar Yükleniyor...
Çiftehan Termal
Niğde / Çiftehan
Yarım Pansiyon
Fiyatlar Yükleniyor...

Türkiye'de ekonomik kaplıca tatili yapabileceğiniz birçok termal otel bulunmaktadır. Gürses Termal Otel , Herakles Termal Otel , Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel , Gözlek Termal ve Güre Saruhan Termal Otel ekonomik termal oteller olarak öne çıkıyor. Daha fazla ekonomik termal otel ve detaylı bilgi için tıklayın!

Türkiye'de özellikle çiftlerin tercih ettiği çok sayıda özel havuzlu termal oteller bulunmaktadır. Misafir yorumlarına göre en iyi özel havuzlu termal oteller olarak Garden Termal Otel ve İkbal Termal Otel gibi lüks ve donanımlı tesisler öne çıkmaktadır. En iyi özel havuzlu termal oteller listesi için tıklayın!

Türkiye'nin dört bir tarafı termal ve kaplıca su kaynaklarıyla doludur ve ülkemizde çok sayıda lüks ve donanımlı termal otel bulunmaktadır. En iyi termal oteller olarak NG Afyon , İkbal Termal ve Limak Termal , misafir yorumlarına göre en yüksek puanlı termal oteller olarak listelenebilir.

Türkiye'deki kaplıcalar birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Ülkemizin önde gelen kaplıcalarından Oylat Kaplıcaları eklem ağrıları, Afyon Kaplıcaları cilt hastalıkları ve üst solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Türkiye'deki tüm kaplıcaların hangi hastalığa iyi geldiğini öğrenmek için tıklayın!

Yeraltındaki jeotermal enerjiye sahip su kaynaklarının yer yüzüne ulaşan doğal haline kaplıca suları denir. Başta solunum yolları olmak üzere, psikoterapi, fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinde destekleyici bir rol oynayan kaplıcalar, birçok rahatsızlığın tedavisinde etkili olmaktadır.

Termal otel seçimi yapılır dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Otelin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması, tesiste sunulan termal suyun özellikleri ve odalara özel termal su hizmeti verilmesi gibi konular termal otel seçiminde büyük rol oynuyor. Termal otel seçimi konusunda detaylı bilgi için tıklayın!

Termal suyu diğer kaynak sularından ayıran en önemli özellik yer yüzüne çıktıkları noktada en az 20 derece sıcaklığa sahip olmalarıdır. Termomineralli su olarak da bilinen termal suların bir litresinde en az 1 gram hidrojen, sülfür, radon ve mineral bulunur.

Birçok rahatsızlığın tedavi sürecine destek olan termal sular, hijyenik yapısı ve yoğun mineralli dokusu ile başta cilt hastalıkları olmak üzere akne tedavisi, sedef, egzema ve romantizma gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynuyor.

Termal ve kaplıca su kaynaklarının bulunduğu bölgelere yakın bir konumda hizmet veren ve misafirlerine tesis içerisinde termal ve kaplıca sularından faydalanma imkanı sunan oteller termal oteller olarak bilinir. Termal oteller ve kaplıca otelleri olarak bilinen tesislerde yapılan tatillere de termal tatil adı verilir. Özellikle kış dönemi yoğun ilgi gören termal tatil şifa tatili olarak da bilinmektedir.

Keyifli ve problemsiz bir termal tatil için yola çıkmadan önce yanınıza almanız gereken önemli şeyler vardır. Termal tatile çıkarken mutlaka yanınızda yüz ve cilt bakım kremleri, saç bakım ürünleri gibi önemli kişisel bakım ürünlerini bulundurmanız tavsiye ediliyor. Yanınıza almanız gerekenler listesinin tamamı için tıklayın!