hero image
88 tesisten 15 tesis listeleniyor 15 / 88 tesis

Termal Oteller - Kaplıca Otelleri 2023 - En İyi Termal Ote

Şifalı suları ve mineral değerleri ile yerli ve yabancı pek çok turist tarafından yoğun ilgi gören termal oteller, her mevsim ziyaret edilme potansiyeline sahiptir. Özellikle havaların serinlemesi ile daha çok tercih edilen termal tesisler, ülkemizde birçok farklı seçeneğe sahiptir. Yeraltından çıkarılan termal sular insan vücudu için rahatlatıcı ve yenileyici bir özelliğe sahip olup, aynı zamanda birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Ülkemizin sıcak su kaynaklarından ve doğal mineralli suların iyileştirici ve huzur verici etkisinden faydalanmak adına her sene birçok turiste ev sahipliği yaptığını söylemeliyiz. Lüks oteller, bir nevi herşey dahil termal oteller, termal suların dışında spa gibi hizmetleri de bünyesinde barındırarak termal turizmin daha da gelişmesini sağlamaktadır. Termal su kaynağını turizme çevirmesi açısından Avrupa’da birinci sırada yer alan Türkiye, dünya genelinde ise bu anlamda yedinci sırada yer alıyor.

Romatizmal hastalıklara oldukça iyi gelmesinden dolayı yoğun talep gören termal kaplıcaları, hem bütçenize hem de zevkinize hitap eden pek çok seçeneğe sahiptir. Sene içinde insanlar termal tatil yaparak mineralli suların iyileştirici özelliğinden istedikleri gibi faydalanırlar. Kış döneminde balayı tatili için balayı termal oteller daha çok ön plana çıkarken, özellikle Afyon termal oteller ve Yalova termal otel kış aylarında yeni evlenen çiftler için mükemmel balayı fırsatları sunuyor. Kampanyalı termal oteller, büyük fiyat avantajı ile birlikte lüks otellerde en uygun fiyata konaklama imkanı tanıyor. Hafta sonu kaçamağı veya balayı tatili yapmayı düşünüyorsanız, ucuz termal oteller arasından birini tercih ederek beklentilerinizin üzerinde bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

TERMAL TATİL YERLERİ

Ülkemizin farklı bölgelerinde yer altından çıkan sular, doğal ve mineralli olup birkaç ilde oteller vasıtasıyla turizme katılmıştır. Özellikle Denizli, Afyon, Ankara, Yalova ve Bursa bu anlamdaki en gözde şehirler arasında yer alıyor. Bursa termal oteller, termal kaynaklı turizmin merkezi olarak bilinirken, Denizli termal oteller ise termal turizmin en eski yerleşkelerine sahiptir. Ankara termal oteller ise bünyesinde termal su kaynaklı pek çok otele ev sahipliği yapar.

EN İYİ TERMAL OTELLER

Türkiye de termal oteller en çok Ankara, Kızılcahamam, Haymana, Afyon, İzmir, Denizli, Bursa ve Yalova bölgelerinde bulunuyor. Kaplıca otelleri arasından en popüler olanı tercih ederek sıcak su kaynağının şifasından veya spasından faydalanabilir, vücudunuzu canlandırarak tamamen yenileyebilirsiniz. Öte yandan ülkemizin dört bir tarafının termal ve kaplıca su kaynakları ile dolu olduğunu ve çok sayıda donanımlı ve lüks termal otel bulunduğunu ekleyelim. En iyi termal oteller arasında ise NG Afyon, İkbal Termal ve Limak Termal gibi noktalar yer aldığını da belirtelim.

MUHAFAZAKAR TERMAL OTELLER

Muhafazakar termal oteller, erkek-kadın ayrı havuzları ve alkolsüz yemek hizmetleri gibi seçeneklere sahip olmasıyla çok sık tercih ediliyor. Bazı otellerde ailelere özel localar ve ailenizle birlikte havuzda keyifli vakit geçirebilme fırsatı bulunuyor. Bu oteller arasında tercih edebilecekleriniz aşağıda yer almaktadır;

İSTANBUL’A YAKIN TERMAL OTELLER

İstanbul’a yakın termal oteller Yalova, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir gibi illerde bulunuyor. Özellikle Balıkesir termal oteller, denize yakın konumu ile fazlasıyla dikkat çekiyor. İstanbul’dan otobüs, özel araç veya deniz otobüsü ile 1 saat uzaklıkta yer alan bu otellere gidebilme şansına sahipsiniz. En yakın termal otel için önerebileceğimiz noktalar aşağıda yer almaktadır;

  • Black Bird Thermal Hotel
  • Limak Thermal Boutique Hotel
  • Zir Dream Thermal Spa Otel
  • Family Resort Spa Thalasso Thermal
  • İstanbul Medikal Termal Otel
  • Crowne Plaza Thermal Spa
  • Almira Hotel Thermal Spa
  • Ramada Bursa Çekirge Termal Spa

BALIKESİR TERMAL OTELLER

Balıkesir’in pek çok bölgesinde ve özellikle de Edremit civarında şifalı kaplıcaları ile ünlü birçok kaplıca oteli yer alıyor. Romatizma ve kas ağrıları şikayetleri olanların uğrak noktalarından biri olan bu oteller, tedaviye yardımcı uygulamaları ile birlikte spa hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Kadın ve erkekler için ayrı havuzları bulunan tesislere de yer vermesiyle büyük ilgi gören Balıkesir, aile otelleri ve çocuk dostu termal otelleri ile de birçok olanağa sahiptir. En iyi kaplıca otelleri için önerebileceğimiz noktalar aşağıdaki gibidir;

KIZILCAHAMAM TERMAL OTEL

İç Anadolu bölgesinde sık sık tercih edilen alanlardan biri de Ankara Kızılcahamam’dır. Çam ormanları arasında yer alan tesislerde tedavi ve dinlenme ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız gibi vücudunuzu arındıracaksınız. Kızılcahamam termal suları ile cilt hastalıkları, siyatik ve romatizma gibi hastalıkların tedavi edilmesini sağlarken, fizik tedavi, masaj ve cilt bakımı gibi hizmetlerden de yararlanma fırsatı tanıyor. Ankara merkeze 1 saatlik mesafede yer alan bu bölge, ülkenin birçok noktasından misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

AFYON TERMAL OTELLER

Türkiye’nin termal turizm merkezlerinden biri olan Afyon, kaplıcaları ve şifalı termal suları ile pek çok rahatsızlığın tedavisine yardımcı olurken, aynı zamanda lüks ve donanımlı tesisleri ile de harika bir tatil deneyimi sunuyor. Sağlık turizmi konusunda en önemli merkezlerden olan Afyon, yeraltı kaynaklarının zenginliği ve madenden doğal bir şekilde çıkan mineralli sıcak suyu sayesinde her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Özel aile banyolu Afyon termal oteller gibi konseptleri ile de bu bölge oldukça rağbet görüyor. Afyon en iyi termal otel arasından birini tercih ederek, dilediğiniz gibi bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

TERMAL OTEL FİYATLARI

Sonbahar ve kış aylarında daha çok tercih edilen termal, yaz dönemlerinde daha uygun fiyatlı olurken sezonun yoğun olduğu dönemlerde ise artan fiyatlara sahiptir. Kaplıca fiyatları, termal fırsatları ve en uygun termal otel ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için Tatil Dükkanı sayfamıza mutlaka göz atmalısınız. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından, indirimlerden ve avantajlı paketlerden yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster