hero image

Bodrum Otelleri

Tarih seçilmedi

Bodrum Otelleri

225tesisten15 tesis listeleniyor 15 / 225 Tesis listeleniyor
225 tesisten 15 tesis listelendi.

Bodrum Otelleri Ve Bodrum Otel Fiyatları 2024

Muğla İli'nin en büyük ilçelerinden biri olan Bodrum her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turist ağırlamaktadır. Beyaz kireç evleri, açık mavi renkteki kapı ve pencereleri, birbirinden güzel koyları ve Ege bölgesinin sıcak ve candan insanlarıyla akıllara kazınan Bodrum son yıllarda Türkiye'nin en popüler tatil merkezi olarak da dikkat çekiyor. Ünlü isimlerin de en çok tercih ettiği merkezlerden bir tanesi olan Bodrum yılın 6 ayını bol güneşli ve sıcak geçirmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Bodrum yaz aylarında yaklaşık 1,5 milyon nüfusa yaklaşmaktadır. Sadece köklü tarihi ve doğal güzellikleriyle değil gece hayatıyla da ünlü olan Bodrum her yıl sayısız festival ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum tatil , Bodrum otelleri , Bodrum otel fiyatları , Bodrum herşey dahil oteller , Bodrum 5 yıldızlı oteller , Bodrum tatil köyleri , Bodrum gezilecek yerler , Bodrum son dakika fırsatları ve çok daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz. Marmaris ile birlikte Muğla'nın en önemli tatil merkezi olan Bodrum ünlü Hollywood yıldızlarını da ağırlamaktadır.

BODRUM HAVA DURUMU

Kusursuz doğası ve benzersiz özellikleriyle fark yaratan Bodrum hava durumu özellikleriyle de dikkat çekiyor. 4 mevsim cazibe merkezi olan Bodrum hava durumu genellikle güneşlidir. Yılın yaklaşık 6 ayını bol güneşli ve sıcak geçiren Bodrum Türkiye'nin en popüler tatil merkezlerinden bir tanesi. Bodrum hava durumu dikkate alındığında yaz aylarında sıcaklıkların 38 dereceye kadar çıktığı, kış aylarında ise 15-16 dereceye kadar düştüğü görülmektedir. En yoğun dönemini yaz aylarında geçiren Bodrum'un nüfusu 3 katına çıkmaktadır. Bahar aylarında Bodrum hava durumu ortalamaları 23 derecedir.

BODRUM OTELLERİ

Her yıl binlerce turistin akın ettiği Bodrum her konsepte uygun otelleri ile dikkat çekiyor. Bodrum otelleri lüks tesislerden, butik otellere, tatil köylerinden pansiyonlara kadar birçok tipte otele ev sahipliği yapıyor. Bodrum otelleri kategorisinde öne çıkan tesisler Titanic Deluxe Bodrum Royal Asarlik Beach Hotel Salmakis Resort Spa Grand Park Bodrum Hotel Crystal Green Bay Resort Spa Azka Hotel Bodrum Delta Hotels By Marriott Hotel Temenos Boutique Hotel Spa Hapimag Resort Sea Garden Hotel Ambrosia Vela Hotel Bodrum Kuum Hotel Spa Club Blue White Hilton Bodrum Türkbükü Resort La Blanche Resort Spa Hotel Forever Club La Blanche Island Xanadu Island Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Lujo Hotel Bodrum The Marmara Bodrum Grand Yazıcı Boutique Hotel Spa Tui Magic Life Bodrum ve Nikki Beach Resort Spa oteldir. Bodrum otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için Bodrum otelleri kategorisini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bodrum herşey dahil oteller , Bodrum 5 yıldızlı oteller , Bodrum tatil köyleri , Bodrum son dakika fırsatları , Bodrum tatil , Bodrum otel fiyatları gibi Bodrum konaklama hakkındaki detaylara Bodrum kategorimizden ulaşabilirsiniz.

BODRUM'A NE ZAMAN GİDİLİR?

Bodrum denince akla deniz güneş ve kum gelse de bu tatil cenneti dört mevsim yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Yaz aylarında benzersiz koyları, hareketli Bodrum gece hayatı ve Bodrum yaz festivalleriyle tam bir cazibe merkezi haline dönüşen Bodrum ünlü sanatçıların konserlerine, dans gösterilerine ve yelken yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Fakat yaz aylarında nasıl bir konsept dahilinde tatil yapacağınıza da karar vermeniz gerekiyor. Türkiye'nin en popüler tatil merkezi olan Bodrum beldesinin nüfusu yaz aylarında yaklaşık 2 milyon kişiye ulaşıyor. Bodrum otelleri yaz döneminde çok yoğun talep olduğu için konaklama seçeneği bulmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca, yaz dönemindeki yüksek talep nedeniyle Bodrum otelleri fiyatlarının da çok yükseldiğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mayıs ve Eylül gibi bahar aylarında ise Bodrum oldukça sessiz ve sakin bir beldeye dönüşüyor. Bodrum otelleri fiyatları yaz mevsimine göre çok daha uygun olurken, yer bulmakta sıkıntı yaşamıyorsunuz. Eğlenmeyi ve etkinlikleri sevenler için Bodrum kış aylarında da bir cazibe merkezi olarak öne çıkıyor. Özellikle Ocak yapılan Mandalina Festivali ve Şubat ayında gerçekleştirilen Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali turistlerden yoğun ilgi görüyor.

BODRUM ERKEN REZERVASYON

Türkiye'nin en popüler tatil merkezi Bodrum 'da en iyi otellerde en iyi fiyatlarla konaklamak için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanız gerekiyor. Bodrum otelleri kategorisinde yer alan tesislere en iyi fiyat garantisi ile hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyonunuza iptal güvencesi de ekleyerek yaşanabilecek herhangi bir sorun karşısında kendinizi güvence altına alabilir ve en iyi Bodrum otelleri kategorisinde yer alan tesislerde en uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Bodrum gibi yoğun talep alan bölgelerde tatil yapmak istiyorsanız rezervasyonunuzu en az 3 ay önceden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Erken rezervasyon fırsatları için tatildukkani.com'u takip etmeniz yeterli.

BODRUM TARİHİ

Köklü bir geçmişe sahip olan Bodrum tarihi bölgenin mirasına ışık tutmaktadır. M.Ö. 650'li yıllarda Halikarnassos adıyla anılan yerleşim yeri, Aziz Petrusa'ya adandıktan sonra Petrium olarak anıldı. Zaman içinde Petrium ismi Petrum, Potrum ve son olarak da Bodrum olarak değişmiştir.

BODRUM GEZİLECEK YERLER

Doğal güzellikleri ve lüks otellerinin yanı sıra sayısız cazibe merkezine de sahip olan Bodrum gezilecek yerler anlamında da Türkiye'nin en zengin bölgelerinden bir tanesi. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Bodrum Kalesi , Tavşan Adası , her biri ayrı bir doğa harikası olan Bodrum Koyları , bölgenin tarihi dokusuna ışık tutan Sualtı Arkeoloji Müzesi , Myndos Kapısı , Halikarnas Mozolesi , Zeki Müren Müzesi , Pedasa Antik Şehri ve Bodrum Antik Tiyatro , Bodrum gezilecek yerler listesinde en üst sıralara alınması gereken merkezlerdir.

BODRUM KALESİ

Türkiye'de günümüzde ayakta kalmayı başarmış olan en sağlam tarihi yapılardan biri olan Bodrum Kalesi hem konumu hem de benzersiz manzarası ile Bodrum simgelerinden biri haline gelmiştir. İki limanı birbirinden ayıran Bodrum Kalesi Rodos Şövalyeleri tarafından yapılmıştır. Sırasıyla kilise, camii ve Türk Hamamı olarak kullanılan Bodrum Kalesi kısa bir dönem hapishane olarak da hizmet vermiştir. Önemli bir geçmişe sahip olan Bodrum Kalesi günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

BODRUM SUALTI MÜZESİ

Dünyanın sayılı sualtı arkeoloji müzelerinden biri olan Bodrum Sualtı Müzesi toplam 14 sergi salonu içerisinde 10 binden fazla esere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Serçe Limanı batıkları ve dünyanın en büyük İslam Cam Koleksiyonu Bodrum Sualtı Müzesi içerisinde yer almaktadır. Doğu Roma Batığı, Türk Hamam Sergisi, Alman Kulesi, dünyanın en eski batığı olarak bilinen Uluburun batığı, İngiliz Kulesi ve zindan Bodrum Sualtı Müzesi içerisinde yer alan eserlerden bazılarıdır.

HALİKARNAS MOZOLESİ

Karya Kralı Mausolos için inşa edilen anıt mezar Halikarnas Mozolesi , Yunan mimarisinin özel kolonları ile Mısır mimarisinin en özel yapısı piramitlerini birleştirilerek inşa edilen dünyanın yedi harikasından biri olarak bilinmektedir. Bu pahabiçilemez eser Büyük Anadolu depremi ile yıkılmıştır. Halikarnas Mozolesi parçaları Bodrum Kalesi inşasında kullanılmıştır. Bu özel mozolenin birçok önemli parçası ise British Museum'a götürülmüştür. Bir açık hava müzesi olan Halikarnas Mozolesi Bodrum Limanı bölgesine çok yakındır. Tarihe ilgi duyanların mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olan Halikarnas Mozolesi kalıntıları bir sit alanında sergilenmektedir.

BODRUM ANTİK TİYATRO

Klasik çağdan günümüze kadar ulaşmayı başaran nadir yapılardan biri olan Bodrum Antik Tiyatro Halikarnassos kentinin kuzey bölümünde inşa edilmiştir. Bodrum merkezde Göktepe Dağı'nın eteklerinde yer alan Bodrum Antik Tiyatro Roma dönemi tiyatrolarının özelliklerini taşımaktadır. 1960 yılında restore edilen Bodrum Antik Tiyatro birçok konsere, festivale ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 13 bin kişilik kapasiteye sahip olan Bodrum Antik Tiyatro 24 saat açıktır ve ücretsizdir. Bodrum Antik Tiyatro benzersiz manzarası nedeniyle görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. 
 

Daha Fazla Göster