Altınkum Plajı Gezilecek Yer

Altınkum Plajı

Aydın ilimizin en turistik bölgelerinden bir tanesi olan Didim'de bulunan Altınkum Plajı, adından da anlaşılacağı gibi harika bir plaja sahiptir. Altın rengindeki kumlara sahip olan bu plajın kumları çok uzaktan dahi ışıldamakta, gözleri kamaştırmaktadır. Yılın neredeyse her günü güneş alan bölge, Ege bölgemizin en önemli turistik merkezlerinden birisidir. Sadece yurtdışından milyonlarca turistin akın ettiği bölge, özellikle sezon aylarında aşırı kalabalık olmaktadır. Sakin bir tatil geçirmek isteyen okurlarımız Mayıs ve Eylül aylarını tercih etmeliler. Bu aylarda suyun sıcaklığı da daha serinletici olduğu için daha keyifli bir tatil yapmanız mümkün. Özellikle okul sezonlarında denk gelen bu aylarda sezona göre insan sayısı 3'de 1 oranında azalabiliyor ve otel fiyatları da doğal olarak daha düşük oluyor.

Altınkum Plajı (Didim)

Plaja giriş ücretsizdir fakat şezlong veya şemsiye kiralamak için ücret ödemek zorundasınız. Ülkemizdeki plajlara göre şezlong ve şemsiye fiyatları çok ucuz olup 5'er Türk lirasıdır. Yaz günlerinde yer bulmak çok zor olduğu için erken gelmenizi tavsiye ediyoruz. Plaj 19.00'a kadar hizmet vermektedir. Altınkum plajı 1.606 metre uzunluğunda ve 24 bin metrekare büyüklüğünde, ülkemizdeki bir çok plajdan büyük bir tatil bölgesidir. Plajda kullanılan farklı renkteki şemsiyeler de çok güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlıyor. Plaj özellikle temizliği ve kumunun çok ince olması ile tercih edilesi. Yurtdışından yoğun ilgi gören Altınkum Plajı sayesinde bölge de kalkınmaktadır.

Altınkum Plajı (Didim)

Ulaşım Türkiye'nin tüm şehirlerinden Aydın iline direkt otobüs seferleri bulabilirsiniz. Bölgeye gelmek için yapmanız gereken ise Didim'e giden yerel dolmuş veya otobüslere gitmek olacaktır. Didim merkezden ise yine bir dolmuş ile Altınkum beldesine ulaşabilirsiniz. Altınkum Plajı Didim merkeze 10 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır.