hero image

Sömestr Otelleri Otelleri

Tarih seçilmedi

Sömestr Otelleri

48tesisten15 tesis listeleniyor 15 / 48 Tesis listeleniyor
48 tesisten 15 tesis listelendi.

Sömestr Tatili | Sömestr Otelleri 2024

Eğitim-öğretime ara veren çocuklar, ebeveynleri ile bir mola vermeye ihtiyaç duyarlar. Böyle zamanlar için de sömestr tatili bir kurtarıcı olur. Sömestr başlangıcı henüz olmadan planlar yapılmaya başlanır ve genellikle ailece bir zaman geçirilmek istenir. Yarıyıl tatilini değerlendirmek isteyenler için pek çok önerebileceğimiz sömestr otelleri vardır. Sömestr denilince kuşkusuz ilk akla gelen kar, yani kış mevsimidir. Kış mevsimi olmasından dolayı da insanlar daha çok karın yoğun olduğu bölgelerde tatil yapmayı tercih ediyor. Afyon, Bolu, Bursa, Balıkesir ve Erzurum gibi bölgelerde ise bu aranılan özellikte en uygun sömestr otelleri bulunuyor. Sömestr otelleri herşey dahil seçeneğinin yanı sıra yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi konaklama seçenekleri ile her zevke ve her bütçeye hitap ediyor.

Karlı bir bölgede bulunuyorsanız, sömestr tatilinizi sıcak sularda tamamlamak istemeniz mümkün. Bu anlamda sömestr termal otel fırsatları seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Termal havuzun yanı sıra normal havuz seçenekleri olan otelleri de bu listeye ekleyebilirsiniz. “Sömestrda ne yapılır?” sorusu pek çok kişinin merak ettiği şeylerden biri olurken, aynı zamanda ebeveynleri de etkiler. Sömestr aktiviteleri arasında gideceğiniz şehri keşfedecek, tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini keşfedecek, yeni lezzetler deneyimleme fırsatı bulacaksınız.

SÖMESTR OTELLERİ

Sömestr tatili fırsatını bulunduğunuz şehirden uzaklaşarak keyifli hale getirebilme şansına sahipsiniz. Yarıyıl tatil otelleri ile eğlenceli aktivitelere katılacak ve hem anne babalar hem de çocuklar zorlu bir dönemin yorgunluğunu ve stresini atacaklar. Sömestr tatil otelleri arasında en çok Antalya, İzmir ve Kuşadası gibi yazlık bölgeler rağbet görüyor. Yazlık bölgelerin yanı sıra kış tatili otelleri de bir o kadar yoğun ilgi görüyor. Özellikle sömestr kayak otelleri pek çok çocuğun konaklayıp vakit geçirmek istediği yerlerden biridir. Sömestr otelleri listesi için önerdiğimiz yerler ise aşağıdadır:

SÖMESTR TATİLİ

Sömestr tatili 2024 yılında 24 Ocak’ta başlayıp, 4 Şubat’ta tamamlanmıştır. Sömestr tatili 2024 yılı için ise 23 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatilin uygulanması bekleniyor. Çocukların okuldaki ilk dönemlerinde yorgunluğunu atmaları için verilen bu süre zarfında birçok tatil seçeneği bulunuyor. Yarıyıl tatilinde daha iyi bir vakit geçirmek için tatil fırsatlarına göz atarak yeni yerler keşfedebilirsiniz. Kış tatili yapacağınız bu dönemde konakladığınız birçok otel çocuklara yönelik pek çok aktivite düzenlemektedir. Kış sporlarını öğrenebilecekleri gibi karın tadını çıkarabilirler. Sömestr Antalya otelleri ya da sömestr Kıbrıs otelleri arasından seçim yapıp, kapalı aquaparklarda eğlenceli zamanlar geçirmelerine imkan tanıyabilirsiniz.

SÖMESTR TERMAL OTELLERİ

Çocuklarınızla beraber hem rahatlatıcı hem de huzurlu bir tatil geçirmek istediğinizde, Türkiye’nin hemen her bölgesinde yer alan termal otellere yönelebilirsiniz. Otellerdeki kaplıca termal havuzlar, çocuklarınızı eğlendirirken aynı zamanda sağlıklı bir döneme de hazırlanacakları imkanlara sahiptir. Oda kahvaltı veya her şey dahil gibi konseptleri bulunan termal oteller, sömestr döneminde çocuklara özel olarak aktiviteler düzenliyor. Öte yandan termal havuzların bazılarında oyun parkurları ve yarışmalar düzenlendiği de ekleyelim. Ayrıca 5 yıldızlı termal otellerdeki aile odaları, oldukça konforlu bir konaklama sağlamasıyla çok cazip geliyor. Sömestr termal otelleri için önerdiğimiz yerler ise aşağıdadır:

SÖMESTR KAYAK OTELLERİ

Sömestr da yapılacak aktiviteler arasında kesinlikle kayak yer alıyor. Kayak otelleri arasından tercih edeceğiniz herhangi birinde snowboard, kayak, teleferik, kar kızağı ve road trip gibi pek çok farklı aktivitelere imza atabilirsiniz. Kayak otelleri için önerdiğimiz yerler ise aşağıdadır:
  • Kaya Uludağ
  • Karinna Hotel Uludağ
  • Oksijen Zone Hotels Uludağ
  • Dorukkaya Skı Mountain Resort
  • Kaya Palazzo Skı Mountain Resort
  • Polat Palandöken
  • Dedeman Palandöken Ski Lodge
  • Kayı Snow Otel
  • Sarıkamış Kayı Resort Otel

SÖMESTR YURT DIŞI OTELLERİ

Lüks otellerde konaklama imkanı sağlayan yurt dışı turlarında, Roma, Paris, Bulgaristan ve Barselona gibi bölgelere rahatlıkla hava yolu ya da otobüs ile ulaşılabilir. Özellikle kayak için hem kaliteli hem de uzun pistleri olan Bulgaristan (Bansko bölgesi) sömestr otelleri en uygun seçenekleri arasındadır.

SÖMESTR YURT İÇİ OTELLERİ

Sömestr yurt içi otelleri, yarıyıl tatilinde birçok aktiviteye ev sahipliği yaparak hem çocukların hem de anne babaların oldukça eğlenceli vakit geçirmelerine olanak tanıyor. Özellikle yakın bölge otelleri kısa süreli tatiller için tercih edilebilecek bir seçenektir. Hafta sonu kısa bir tatil geçirmek isteyenler, Ağva otelleri gibi seçenekleri değerlendirebilirler. Bu tarz doğa ile iç içe olan oteller, özellikle kış mevsiminde çocuk kulüpleri ve kış spor etkinlikleri gibi farklı aktivitelere yer veriyor. Ağva dışında Abant ve Yedigöller otelleri de tercih edilebilecek diğer yerler arasındadır. Aynı zamanda sömestr da gidilecek yerler arasında Antalya ve Kapadokya bölgeleri de büyük bir ilgi görüyor. Palandöken, Sarıkamış ve Kayseri gibi bölgeler kayak mevsimi için en çok tercih edilen bölgeler olurken, Kartalkaya ise hem İstanbul’a yakınlığı hem de çeşitli konseptleri ile listenin başını çekiyor.

SÖMESTR OTEL FİYATLARI

Ocak ayındaki bu tatili yakalamak adına erken rezervasyon kış fırsatlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Bazen otellerin sunduğu kampanyalarda, çocuk ücretsiz gibi seçenekleri de göz ardı etmemelisiniz. Ancak genellikle yazlık bölgeler bu dönemlerde daha uygun olabiliyor. Kayak bölgelerindeki oteller en yoğun sezonu yaşadıkları için fiyat açısından daha yüksek olabilir. Antalya, Kıbrıs ve Bodrum gibi yerlerdeki oldukça konforlu otellerde, yarıyıl tatilinde uygun fiyatlarla konaklama şansı elde edebilirsiniz. Kayak bölgelerindeki otellerde ise son dakika fırsatlarını veya erken rezervasyon kampanyalarını kaçırmamalısınız. Özellikle sömestr tatili kampanyaları ve daha fazlası için Tatil Dükkanı sayfasına göz atabilir ve bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Sömestr Otelleri Hakkında Merak Edilenler;

Sömestr tatili ne yapılabilir?
“Sömestr tatilinde ne yapılır?” sorusu özellikle anne babaların en çok merak ettiği sorulardan biridir. Bu nedenle hemen kısaca bir örnek verelim. Çocuklarınızla vakit geçirmek adına ev işlerinizi biraz erteleyebilir ve birlikte oyunlar oynayabilirsiniz. Evde birbirinden farklı yarışlar düzenleyebilir, çocuklara yönelik atölyelere katılım gösterebilir, haftada birkaç gün dışarı çıkabilir, sevdiği arkadaşları ile buluşmasına izin verebilir, yine arkadaşlarıyla katılacağı etkinlikler organize edebilir, çocuklarınızla iletişime geçebilir ve bir tatile çıkabilirsiniz.

Yarıyıl tatili nasıl değerlendirilmeli?
Yarıyıl tatili çocukların dinleneceği, eğleneceği, televizyon ve bilgisayar başında zaman geçireceği bir durum değildir aslında. Aynı zamanda yeni eğitim dönemine hazırlanmaları ve geçmiş dönemi gözden geçirmeleri adına da büyük bir fırsattır.

Sömestr tatili ne zaman 2024?
2024 yılında Sömestr tatilinin 23 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında uygulanacağı bekleniyor.

Sömestr tatili kaç gün?
Sömestr tatilinde genellikle 15 gün eğitime ara verilir. Bu dönem ise çoğunlukla Ocak-Şubat ayları arasına denk gelir. Yukarıda bahsettiğimiz sömestr tatili otelleri arasından birini tercih ederek, bu zaman aralığını çocuklarınız ile güzel vakit geçirmeye adayabilirsiniz.

Sömestr tatilinde yurtdışı nereye gidilir?
Sömestr tatil seçenekleri arasında Dubai, İspanya, Tayland, Kıbrıs ve Fas gibi noktalara giderek çocuklarınızla beraber farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sömestr tatili nereye gidilir?
Çocuklarınız ile yazlık ya da kışlık bölgelere giderek tatil yapabilirsiniz. Dilerseniz termal otellerde sıcacık havuzun keyfini çıkarabilir, kayak otellerinde snowboard yaparak eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Bunların dışında sömestr tatilinde gidilecek yerler arasında ise daha çok müzelerin ve çocuk parklarının yer aldığını belirtmeliyiz.
Daha Fazla Göster