Azmak Nehri Gezilecek Yer

Azmak Nehri

Ülkemizin en çok mevsimsel turist ağırlayan ikinci şehri olan Muğla'nın taşı toprağı bir turistik değer desek abartmış olmayız. Adeta her koyu, her ilçesi bir turizm cenneti olan Muğla'nın Ula ilçesindeyiz bugün. Onlarca turistik bölgeye sahip olan Ula'nın en değerli bölgelerinden birisi de Akkaya kasabası. Azmak Nehri ve Gökova Körfezi arasında kalan Akkaya kasabası, yeşil ve mavinin her tonunu size sunarak harika bir tatilin kapılarını aralıyor.

Azmak Nehrinde Neler Yapılır?

Azmak Nehri de bu sevimli kasabanın en büyük değerleri arasında. Kesinlikle görmeniz gereken bu muhteşem nehirde aynı zamanda turlara çıkabilirsiniz. Yaklaşık olarak 30 dakika süren Azmak Nehri turu oldukça uygun bir fiyatlandırmaya sahip. Sadece 8 liraya nehrin bütün güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Azmak Nehri bazı uyarı levhaları ile korunmuş bölgeleir hariç yüzmeye uygundur. Bunun dışında nehirde kendiniz de kano kiralayarak dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Nehir kenarında bir çok kaliteli restoran bulunmakta. Bu restoranların masa bölümleri adeta nehrin içinde ve siz de yemeklerinizi direkt olarak bu güzel manzara eşliğinde yiyorsunuz. Azmak Nehrine gelip de bölgedeki bu güzel restoranlarda, harika bir köy kahvaltısı veya bir akşam yemeği yemeden gitmeyin derim. Nehir ve sazlıkların oluşturduğu bu doğal ortamda size ördek ailelerin eşlik etmesi ise çok olası. Azmak Nehri etrafında bulunan bazı restoranlar nehrin içine kurulmuş, mecazi anlamda söylemiyoruz bu restoranların masaları baya nehrin içindeler. Özellikle sıcak yaz günlerinde bu eşsiz deneyimi yaşamak çok keyifli.

Azmak Nehri Yeme İçme

Akşam saatlerinde bölge restoranlarında çok çeşitli deniz ürünleri müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bu deniz ürünlerinin yanında bölgeye özel mezeler de servis ediliyor, nehir kenarında yaptığınız ve sizi acıktıran yürüyüşten sonra güzel bir akşam yemeğini siz de hak edeceksiniz.