Kelebekler Vadisi Gezilecek Yer

Kelebekler Vadisi

Adeta her metrekaresinde cennet gibi bir manzara ile karşılaştığımız Muğla, ülkemizin en görülesi şehirlerinden bir tanesi. Yine Muğla şehrimizin turizm cenneti olan Fethiye'de adeta bir saklı cennetler diyarı. Fethiye'nin en önemli turistik beldelerinden olan Ölüdeniz, dünyada tek olması sebebiyle her sene yabancı turistlerin akınına uğrayan bir bölge. Ölüdeniz beldesi sınırları içerisinde olan Kelebekler Vadisi ise görüntüsüyle uzun süre sizi şok altında bırakacak bir vadi.

Adeta gerçek dışı olan manzarasının uzun süre etkisinde kalacaksınız. 350 metrelik sarp iki kaya arasında bulunan vadi, kendinizi bir ortaçağ filmi setinde hissetmenize neden olacak. Bölgeye kelebekler vadisi denmesinin sebebi ise Kelebekler Vadisi'nde 80'den fazla kelebek çeşidinin nesillerini sürdürüyor olmasıdır. Dünyaca çok nadir kelebek çeşitlerine de ev sahipliği yapan vadinin yeşil ve mavi ile buluştuğu sahilinde saatlerin nasıl geçtiğini anlamanın imkanı yok.

50 metre yüksekten vadiye dökülen şelale ise Kelebekler Vadisinin bu kadar popüler olmasının bir diğer sebebi. Adeta farklı bir diyara geldiğinizi hissedeceğiniz Kelebekler Vadisi, şehrin o yoğun hayatından kopmak isteyenler için birebir. Koruma bölgesi ilan edildiği ve bölge halkından çok sıkı korunduğu için Kelebekler Vadisi bugüne kadar hiç bozulmadan gelebilmiş.

Kelebekler Vadisi Konaklama

Kelebekler Vadisinde işletilen kamp alanında kahvaltı ve akşam yemeği hizmetleri bulunuyor. Oldukça kaliteli bir kamp hizmeti sunulan bölgede şelale tırmanışı gibi etkinlikler de bulunuyor. Konaklama için kendi çadırınızı götürebilir veya Kelebekler Vadisindeki çadır hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çadır bana göre değil diyenler için ise küçük ağaç evler düşünülmüş. Bölgeye yakın lüks otellerde de konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Ulaşım

Bölgeye en rahat ulaşım şekli Ölüdeniz beldesinden kalkan tekneler ile vadiye gelmektir. Tekne haricinde özel ulaşım araçları da mevcuttur.