Marmaris Muğla

Marmaris Hakkında

Adı bile sempatik olan Marmaris, antik kentleri, medeniyetlere ev sahipliği yapmış doğası, adaları, denizi ve bambaşka iklimi ile turizmin cazibe noktalarından biridir. Adaköy, Bedir Adası, Keçi Adası ve Güvercin Adası ile ritmik bir kent yapısı sunan Marmaris, mavi bayraklı plajları ve cam gibi berrak deniziyle, global turizm merkezidir. Antik kentleri ile tarih boyunca edindiği kültür mirasını bugüne dek taşıyan Marmaris, M.Ö 3000'li yıllardan getirdiği hazinelerini, doğal güzellikleri ile birlikte sunuyor. Marmaris için; geçmiş adı Karya olan bölgenin, yok olmuş medeniyetler üzerine kurulmuş, özel ve aşırı nitelikli bir kent olduğundan bahsetmemiz lazım.

Marmaris Antik Kentleri

Beldibi ve Asartepe ile antik kentler açılışını yapan Marmaris'te; Amos, Hisarönü, Bayırköy, Bozburun, Söğütköy, Taşlıca, Bozukkale, Serçe Limanı, Sedir Adası, Athena ve Aniston gibi antik kentler bulunuyor. Bahsettiğimiz bu kentler, geçmiş dönem Karya'sına aittir ve ''doğa kenti'' mânâsına gelir. Bölgenin tamamında çok sayıda, anıt, ören yeri, kalıntı ve tarihi eser görmek mümkündür.

Marmaris'te Gezilecek Yerler

Marmaris için listenin başında yer alan, Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi, görülmeye değer ve yüzyıllar içinde hala ihtişamını koruyan özel yapıtlardandır. Marmaris Milli Parkı, Sedir Adası, Kleopatra Koyu, Nimara Mağarası, Günnücek Milli Parkı, Kısa Yalı Anfi Tiyatro gibi yerler Marmaris'in keşfedilmeyi bekleyen özel alanlarındandır. Bölgede ayrıca; halk plajları, su parkları, eğlence mekanları, havuzlar, oyun parkları, çeşitli kafe ve restoranlar çok sayıda bulunuyor. Tekne turlarına katılarak Marmaris'in muhteşem denizi ve çok özel koylarında eşsiz bir seyahat geçirebilirsiniz. Tekne turları ile görebileceğiniz yerler arasında; İçmeler, Turunç, Dalyan, Kleopatra Adası ve Plajı, Kızkumu Plajı ve Marmaris köy turu bulunuyor.

Marmaris'in Çok Özel Noktaları

Yerli yabancı binlerce turist tarafından çok beğenilen, tarih ve kültür kokan özel bir bölgedir. Dalyan tekne turu ile İztuzu Plajını gezebilir, dünyaca ünlü carettaların üreme yerini görebilirsiniz. Marmaris birbirinden güzel otelleri dışında Marmaris Marina, dans eden fıskiyeler, Dalyan Nehri ve Marmaris Dağları, ilçenin tüm cazibesini şölen niteliğinde sunuyor.

D Maris Bay Hotel

D Maris Bay Hotel

Muğla / Marmaris
Oda Kahvaltı
94
%2
İndirim
9,411
9,223
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Turunç Premium Otel

Turunç Premium Otel

Muğla / Marmaris
24 Saat Herşey Dahil
85
%10
İndirim
477
430
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Dores Residence

Dores Residence

Muğla / Marmaris
Sadece Oda
99
%20
İndirim
1,436
1,149
  • Yetişkin oteli
  • Denize 200 mt.
Green Nature Diamond

Green Nature Diamond

Muğla / Marmaris
Oda Kahvaltı
99
%20
İndirim
1,333
1,066
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır