Ölüdeniz

Ölüdeniz Hakkında

Ölüdeniz tabiatı ile ülkemizin en önemli turizm cennetlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Ege bölgesinde bulunan Ölüdeniz, Muğla?nın Fethiye ilçesine bağlıdır. Denizi popüler yapan ise mavi tonlarıdır, yoğun turist akınına rağmen halen ülkemizin en temiz deniz ve plajlarından birisine sahiptir. Dünya?nın en güzel turistik bölgelerinden birisi olarak Ölüdeniz, aynı zamanda tarihi kalıntıları ile de binlerce yıldır tüm medeniyetler tarafından kullanıldığını kanıtlamaktadır. Ölüdenizin sahilinden açıldıkça derinlik inanılmaz artar ve bu derinlikte bulunan su kaynakları sürekli olarak sahile su pompalar. Bu doğal ve kusursuz sirkülasyon sayesinde ölüdenizin suyu çok temizdir, bu kadar kalabalık bir bölge olmasına rağmen suya baktığınızda dibini adeta bir ekran gibi görebiliyor olmanızı sabebi de budur.

Ölüdeniz Adını Nereden Alır?

Bu tatil cenneti bölgemizin adı tesadüfen verilmemiştir. Dalgalı olsun olmasın enteresan bir şekilde deniz daima sessizdir. Lagün oluşumlar sebebiyle Ölüdeniz her koşulda çok sakin bir gölü andırmaktadır.

Ölüdeniz'e Ulaşım

Muğla ülkemizin en büyük ikinci yaz turizm merkezi olduğu için Ölüdeniz bölgesine ulaşım da çok rahattır. İstanbul ve ankaradan neredeyse her saat başında Dalaman Havalimanı?na uçak bulunmaktadır. Havaalanından indikten sonra otobüs şirketleri veya taksiler ile bölgeye ulaşmak sadece 1 saat kadar sürmektedir. Bunun haricinde neredeyse 81 şehrimizden de Fethiye ilçesine direkt otobüs sefeleri mevcuttur.

Ölüdeniz Konaklama

Bölge tam bir turizm cenneti demiştik. Bölgede 5,4,3 yıldızlı yüzlerce farklı otel, motel, apart, pansiyon bulunmaktadır. Bütçenize göre en uygun konaklama tesisini seçerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bölgeyi çok fazla kalabalığın içerisinde bunalmadan gezmek isteyen okurlarımıza Ölüdenizi Eylül veya mevsim şartları el verirse Ekim ayında ziyaret etmelerini öneriyoruz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında bölge inanılmaz yoğun olmaktadır.

Balkaya Hotel

Balkaya Hotel

Muğla / Fethiye
Yarım Pansiyon Plus
72
%21
İndirim
202
160
  • Yetişkin oteli
  • Denize 4 mt.
Manas Park Ölüdeniz

Manas Park Ölüdeniz

Muğla / Fethiye
Ultra Herşey Dahil
97
%50
İndirim
916
458
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 700 mt.
Ölüdeniz Loft Exclusive

Ölüdeniz Loft Exclusive

Muğla / Fethiye
Oda Kahvaltı
97
%4
İndirim
444
426
  • Yetişkin oteli
Zakros Hotel Lykia

Zakros Hotel Lykia

Muğla / Fethiye
Oda Kahvaltı
86
%34
İndirim
1,631
1,076
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır