Ölüdeniz

Ölüdeniz Hakkında

Ölüdeniz tabiatı ile ülkemizin en önemli turizm cennetlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Ege bölgesinde bulunan Ölüdeniz, Muğla?nın Fethiye ilçesine bağlıdır. Denizi popüler yapan ise mavi tonlarıdır, yoğun turist akınına rağmen halen ülkemizin en temiz deniz ve plajlarından birisine sahiptir. Dünya?nın en güzel turistik bölgelerinden birisi olarak Ölüdeniz, aynı zamanda tarihi kalıntıları ile de binlerce yıldır tüm medeniyetler tarafından kullanıldığını kanıtlamaktadır. Ölüdenizin sahilinden açıldıkça derinlik inanılmaz artar ve bu derinlikte bulunan su kaynakları sürekli olarak sahile su pompalar. Bu doğal ve kusursuz sirkülasyon sayesinde ölüdenizin suyu çok temizdir, bu kadar kalabalık bir bölge olmasına rağmen suya baktığınızda dibini adeta bir ekran gibi görebiliyor olmanızı sabebi de budur.

Ölüdeniz Adını Nereden Alır?

Bu tatil cenneti bölgemizin adı tesadüfen verilmemiştir. Dalgalı olsun olmasın enteresan bir şekilde deniz daima sessizdir. Lagün oluşumlar sebebiyle Ölüdeniz her koşulda çok sakin bir gölü andırmaktadır.

Ölüdeniz'e Ulaşım

Muğla ülkemizin en büyük ikinci yaz turizm merkezi olduğu için Ölüdeniz bölgesine ulaşım da çok rahattır. İstanbul ve ankaradan neredeyse her saat başında Dalaman Havalimanı?na uçak bulunmaktadır. Havaalanından indikten sonra otobüs şirketleri veya taksiler ile bölgeye ulaşmak sadece 1 saat kadar sürmektedir. Bunun haricinde neredeyse 81 şehrimizden de Fethiye ilçesine direkt otobüs sefeleri mevcuttur.

Ölüdeniz Konaklama

Bölge tam bir turizm cenneti demiştik. Bölgede 5,4,3 yıldızlı yüzlerce farklı otel, motel, apart, pansiyon bulunmaktadır. Bütçenize göre en uygun konaklama tesisini seçerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bölgeyi çok fazla kalabalığın içerisinde bunalmadan gezmek isteyen okurlarımıza Ölüdenizi Eylül veya mevsim şartları el verirse Ekim ayında ziyaret etmelerini öneriyoruz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında bölge inanılmaz yoğun olmaktadır.

Ocean Blue High Class Hotel

Ocean Blue High Class Hotel

Muğla / Fethiye
Oda Kahvaltı
94
%5
İndirim
787
748
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 3 km.
Balkaya Hotel

Balkaya Hotel

Muğla / Fethiye
Yarım Pansiyon Plus
72
%10
İndirim
711
640
  • Yetişkin oteli
  • Denize 4 mt.
Manas Park Ölüdeniz

Manas Park Ölüdeniz

Muğla / Fethiye
Oda Kahvaltı
99
%52
İndirim
1,968
945
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 700 mt.
Alesta Yacht Hotel

Alesta Yacht Hotel

Muğla / Fethiye
Oda Kahvaltı
93
EN
UYGUN

1,075
  • Yetişkin oteli
  • Denize 100 mt.