Kekova Gezilecek Yer

Kekova

Güzel Antalya'mızın Demre ilçesinde bulunan Kekova muhteşem bir adadır. Küçücük ama bir o kadar da şirin ada genel olarak kayalıklardan oluşmaktadır. Ulaşım ise bir çok noktadan küçük ve büyük tekneler ile sağlanmakta. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sit alanı olarak ilan edilen Kekova, adeta bir doğal cennet. Masmavi denizin muhteşem koylar ile çevrildiği ve yeşillerin hiç eksik olmadığı adada asırlardır köylüler balıkçılık ile geçimini sağlamaktadırlar.

Bölgenin güzelliklerinin internet vasıtası ile duyulması sayesinde son yıllarda her sezon binlerce yerli ve yabancı turist adaya akın etmektedirler. Çok kalabalık olmaması ve ada olması sebebiyle henüz bakir durumda olan Kekova adası ve sahilleri Akdeniz'in en temiz bölgesi seçildi. Bunun başlıca sebebi hiçbir üretim tesisinin yakınında olmaması ve adada şehirleşmenin yapılmaması. Koruma alanı unvanının 28 yıl önce verilmesi Kekova için büyük bir şans olmuştur.

Kekova Ulaşım

Kekova bir ada olduğu için çevre ilçeler olan Demre, Üçağız ve Kaş'tan tekneler ile adaya ulaşabilirsiniz. En yakın ilçe olan Demre ilçesine ise Antalya merkezden 2-3 saatlik bir otobüs yolculuğu sonrasında gelebilirsiniz. Bunun yanında Kaş otogarı adaya en yakın otogardır, lokasyonunuzda bulunan otogardan hem Antalya hem de Kaş bölgesine otobüs varsa Kaş otobüslerini seçmeniz yolculuğunuzu çok kısaltacaktır. Kaş'tan tekne ile adaya gelmek yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

Kekova'da Neler Yapılır?

Roma döneminden kalma kalıntıları bir adada görmek gerçekten insana farklı duygular yaşatıyor. Bunun yanında doğa sporları yapabileceğiniz ada da geriye bir tek manzara izlemek, yüzmek ve doğanın keyfini çıkarmak kalıyor. Adada bir etkinlik yok fakat bu aslında doğayla bütünleşmeniz adına müthiş bir avantaj. Adayı gezin, ısındıkça buz gibi ve Akdeniz'in en temiz sularında ferahlayın ve tekrar gezin. 1 gün bile kalsanız doğaya doyacağınızın garantisini veriyoruz.