Cunda

Cunda Hakkında

Ayvalık bölgesinin göz bebeği konumunda bulunan Cunda adası, her yıl birbirinden farklı turiste ev sahipliği yapar. Türkiye'nin pek çok noktasında bölgeyi ziyarete gelen bireylerin dışında, Cunda adasını tüm dünyadan ziyaret edenlerin sayısı da oldukça fazladır. Diğer bir adı ile Alibey adası olarak da bilinen bölge, önceleri kara ile bağlantısını deniz yolu ile sağlıyor olsa da günümüzde, adaya araç ile ulaşım sağlamak mümkündür. Tarihi mekanları seven, Küçük ancak şirin yerlerde tatil yapmayı isteyen, Bireyler açısından Cunda adası, mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Rahmi Koç Müzesine Bir Göz Atın

Diğer bir adı ile Taksiyarhis kilisesi olarak da bilinen Rahmi Koç müzesi, adaya gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Hristiyanlar açısından da önem taşıyan kilise içerisinde pek çok eski kalıntıya ulaşmak mümkündür. 1873 yılında yaptırılan kilise aynı zamanda bölgenin en eski yapılarından bir tanesi olarak kabul edilir. Yıllar öncesinde bölge halkının zeytin ve sabun ihtiyacını karşılayan kilise, günümüzde Rahmi Koç vakfı tarafından korunmaktadır. Cunda'nın en güzel konumlarından birinde yer alması, Hristiyanlığa ait önemli eserleri barındırması, Kilisenin her zaman popüler olmasına zemin hazırlar. Cunda adası gezisine katılacak olan bireylerin pazartesi günü dışında kiliseyi ziyaret etme şansları vardır.

Aşıklar Tepesinde Romantizm

Yine aynı şekilde Cunda'nın en önemli konumlarından bir tanesinde yer alan ve eşsiz manzarası ile dikkat çeken Aşıklar tepesi, özellikle yaz aylarında, turistler tarafından çok fazla ilgi görür. Çevredeki tüm adaların göründüğü, Ayvalık manzarasının bulunduğu, Aşıklar tepesinde çiftler keyifli vakit geçirerek romantik bir ortam oluşturma imkanı da bulurlar. Manzaraları seven ve doğal güzelliklere ilgi duyan bireyler açısından Aşıklar tepesi oldukça dikkat çekici bir konumdadır. Panaya kilisesi, Sevim ve Necdet kent kitaplığı, Cunda adası içerisinde bulunan aşıklar tepesindeki, diğer gezilebilecek noktalar olarak belirtilebilir. Tepeye çıkması biraz zor olduğu için turistlerin bu noktada dinlenerek hareket etmeleri faydalarına olacaktır. kitaplık ve kilise, haftanın her günü açık olduğu için bölgeyi gezmeye gelen turistler, rahatlıkla ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Mola Cunda Hotel

Mola Cunda Hotel

Balıkesir / Ayvalık
Oda Kahvaltı
85
%2
İndirim
765
750
  • Yetişkin oteli