Kalem Adası Gezilecek Yer

Kalem Adası

Ülkemizin en büyük turizm cennetlerinden olan İzmir henüz daha keşfedilememiş müthiş hazineleri de bünyesinde saklıyor. Kalem Adası da bunlardan bir tanesi, henüz çok bilinmediği için turist akınına uğramamış bu ada tam bir doğal cennet. Dikili turizm bölgesinde bulunan Bademli Köyü'ne bağlı Kalem Adası, o kadar güzel bir manzaraya sahip ki bölge halkı tarafından Ege'nin Maldivleri olarak biliniyor. İzmir'e, hele hele Dikili bölgesine geliyorsanız Kalem Adası'nı görmeden buradan ayrılırsanız kendinize çok büyük kötülük yapmışsınız demektir.

Kalem Adası'nda Neler Yapılır?

Kalem Adasının tam bir eğlence merkezi olduğunu söyleyemeyiz, zaten bunu hedefleyen turistler için İzmir'in Çeşme gibi onlarca bölgesi var. Kalem Adası daha çok şehir hayatından bunalmış kişilere bir huzur bulma imkanı sunuyor. Bölge o kadar doğal ki sizi normal hayattan koparıp özünüze döndürebilecek kabiliyete sahip. Özellikle yaz akşamlarında inanılmaz bir havaya ve böceklerin çıkardığı doğal müzikle harika bir ambiyansa sahip. Hiç otellerde kalmanıza da gerek yok, dünyada eşi benzeri zor bulunacak ince kumunu kendinize yatak yapabilirsiniz. Yıldızları izlerken uyuyakaldığınız anlar, hafızanızda unutulmayacak bölümler açacak. Adanın bağlı olduğu Bademli Köyü ise adı kadar sevimli. İçinde organik içecek ve yiyeceklerin bulunduğu köyde hediyelik eşyalar satın alma imkanı da bulunuyor.

Kalem Adası Konaklama

Kalem Adası çok küçük bir ada olduğu için konaklama tesisi olarak sadece 1 adet otel bulunmaktadır. Bu sebeple eğer illa adada kalmak istiyorum diyorsanız öncesinde yer ayırtmanız şart. Kalem adası ve Bademli Köyü bu huzurunu biraz da fiyatlarına borçlu. Fiyatlar uçuk denilebilecek kadar yüksek olan ada belki de bu sayede kalabalık değil ve gelen ziyaretçilerine bir nebze de olsa kusursuz huzuru sunabiliyor.