ZİYARET EDİLECEK YERLER

Ayayorgi Koyu

Bir turizm harikası olan Çeşme ilçemizin Dalyan beldesinde bulunan Ayayorgi Koyu'nu aktarmadan önce gelmişken gezmeniz gereken Dalyan beldesinden biraz bahsedelim. Dalyan henüz çok keşfedilmemiş ve bu sayede bakir kalmış bir belde. Sahilleri çok temiz ve kalabalıktan ziyade daha sakin bir tatil isteyenler için bulunmaz bir nimet. Dalyan'ın yemek kültürü ise çok gelişmiş. Sahil bölgesinde bulunan restoranlarda inanılmaz menüler var. Güzel yanı ise daha önce hiç yemediğiniz onlarca muhteşem yemeği yiyebilme şansınız. Ege Bölgesinin mutfağına uzak olanlar buradan mest olarak dönecekler. Dalyan'daki herhangi bir balık lokantası sizi tatmin edecektir.

Ayayorgi Koyu, Çeşme'nin imkanlarından faydalanan harika bir koy. Denzi sakin, sert rüzgarları olmayan ve bu sayede de deniz suyu sıcak kalmış bir bölge. Gece ve gündüz eğlenceleri ile de genç turistlere hitap edebilen bir bölge.

Ayayorgi Koyu'nda Neler Yapılır?

Geceleri aktif olan eğlenceleri, gündüzleri o seviyede olmuyor. Doğal güzellikleri ile aileleri de sahillerine çeken Ayayorgi Koyu çocuklarınızla da gelip çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer. Denizin suyu sıcak ve deniz sığ olduğu için özellikle yüzme bilmeyenler için çok elverişli. Sıcak olması çocuklarında denizde daha uzun süre vakit geçirebilmelerini sağlıyor. Koy çevresinde çok fazla eğlence alanı bulunmakta. Sayısız mekanlardan dilediğinize veya hepsine gidebilirsiniz. Hepsi alkollü olan bu mekanlarda çok farklı kokteyller tatmanız mümkün. Fiyatlar çok uygun olmasa da doya doya eğleneceğinizin garantisini verebilirim.

Ayayorgi Koyu Ulaşım

Çeşme ilçe merkezinden veya merkez otogarı önünden kalkan yerel dolmuşlar ve otobüsler kısa süreli bir yolculuk sonrasında sizi koya bırakabilirler. Bunun yanında Çeşme'nin bir çok noktasından tekneler ile de bölgeye gelebilirsiniz.

Daha Fazla Göster