Bozburun

Ege bölgemizin el değmemiş bir cenneti olan Bozburun, adeta bir turizm cenneti olan ve tüm dünyadan milyonlarca turisti her sene bünyesine çeken Marmaris ilçemizin sınırları içerisinde bulunur. Tatilinde eğlenceden çok huzuru ve sessizliği arayan kişiler için Bozburun, adeta bulunmaz bir nimet ve tercih edilmesi gereken bir tatil beldesi.

Henüz keşfedilmediği için bakir kalmış doğası, mis gibi havası ve muhteşem manzaralara sahip koyları ile Bozburun, dünyada cennetin kapılarını aralayabileceğiniz bir yer adeta. İlçe nüfusunun 2 bine bile ulaşamadığı Bozburun, bu özelliği sayesinde çok sakin ve temiz kalabilmiş.

Özellikle büyük şehirlerde stres deposuna dönmüş kişileri 1 haftada pamuk gibi yapabilecek bir yer. Her gelenin acaba buralara taşınıp mutlu bir hayat mı yaşasam diye düşündüğü Bozburun?da bir çok etkinlik yapılabilmektedir. Muhteşem doğası ile milattan önceki yıllarda dahi medeniyet merkezi olan Bozburun?da 10 adet antik kent bulunmaktadır. Bu antik kentlerde bölge tarihi açısından paha biçilemeyecek eserler bulunmaktadır.

Bozburun Ulaşım

Marmaris ilçe merkezinden 1 saatlik yolculuk sonrasında Bozburun?a gelebilirsiniz. Marmaris bir turizm merkezi olduğu için büyük şehirlerin otogarlarından direkt olarak otobüs seferleri bulunmaktadır. Marmaris otogarının hemen çıkışında bulunan Bozburun dolmuşları ile beldeye konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bozburun?da Neler Yapılır?

Denizinin temizliği ve muhteşem manzaraları ile koy koy gezebilirsiniz. Dilediğiniz zaman yüzerek eğlenebilir, dilediğiniz de ise koylarda dinlenerek sevdiklerinizle manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Bozburun iklim şartları sebebiyle yılın her mevsiminde ziyaret edilmeye uygun bir beldedir. Kış burada ılıman gemektedir fakat tabi yüzme mevsimi Kasım gibi son bulacaktır.

Doğanın keyfini çıkardıktan sonra illa ki çok acıkacaksınız çünkü inanılmaz temiz ve insanı acıktıran bir havası var. Tam da o anda mis gibi kokuları burnunuza kadar gelecek olan Bozburun balıkçıları da sizleri bekliyor olacak. Onlarca farklı deniz ürününü, muhteşem manzaralar ve canlı müzik eşliğinde tatmak büyük bir keyif.

Daha Fazla Göster
MEKANLAR

Yakınında Neler Var?