Ayvalık Balıkesir

Ayvalık Hakkında

İzmir ya da Antalya kadar popüler olmasa da Ayvalık'ta son dönemlerde yazlıkçıların ziyaret ettikleri mekanlar arasında yer alır. Balıkesir'e bağlı olan bölge de farklı plajların yanında aynı zamanda değişik turistik mekanlar da mevcuttur. Uzun bir tatil geçirmeyi planlayan, yalnızca denize girmek yerine bölgeyi de keşfetmek isteyen bireyler Ayvalık'ın birbirinden farklı güzellerini değerlendirebilirler. Genel olarak az bir nüfusa sahip olan Ayvalık, yaz aylarında doğal güzelliklerinin fazla olması nedeniyle nüfus yoğunluğuna da hızlı bir şekilde arttırır. Ziyaretçilerin konaklayabilecekleri pek çok butik otel, bölge içerisinde konumlanmış durumdadır.

Cunda Adası Görülmeye Değer

Yalnızca sakin değil, Ayvalık aynı zamanda ekonomik anlamda da ucuz kasabalardan bir tanesidir. Tatil yapmak ve en az bir hafta boyunca denizin tadını çıkarmak isteyen bireyler, Ayvalık bölgesinde ekonomik zaman geçirebilirler. Yemekleri, konaklama ücretleri, ulaşımı ucuz olan bölge bu sayede bütçelerini düşünen bireylere de yardımcı olur. Ayvalık'a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Cunda adası yer alır. Alibey adası olarak da bilinen Cunda, eskiden kara ile bağlantısı olmayan ancak günümüzde, köprü ile araç trafiğinin sağlandığı bir mekandır. Yemekleri, değişik yapıları ve tarihi mekanları ile dikkat çeken Cunda adası, bireylerin güzel bir tatil deneyimi yaşamalarına yardımcı olan noktalardan bir tanesidir.

Şeytan Sofrası'nda Güneşin Batışını İzleyin

Uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen, Ayvalık'ta bulunan bir diğer doğal güzellik ise Şeytan sofrasıdır. Adından da anlaşılabileceği üzere bir zamanlar Şeytan'ın bölgede yaşadığı rivayet edilir. Yine aynı şekilde Şeytan'a ait bir ayak izi de günümüze kadar saklanarak gelmiştir. Lav birikintisi olarak bilinen mekan Ayvalık'a 8 km uzaklıktadır. Ayvalık, Midilli adası, manzaralarının bulunduğu tepe üzerinde güneşin batışını izlemek eşsiz deneyimlerden bir tanesidir. Ayvalık bu noktada bireylerin sakin ve kendileri ile baş başa kalarak tatillerini geçirebilecekleri bölgelerden bir tanesidir. Şeytan sofrasının yanında Sarımsaklı plajı ve kamp yapma alanları da turistik gezi adına ilçeye gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken alanlar arasında yer alır. Eski uygarlıklara ev sahipliği yapan Ayvalık içerisinde farklı tarihi yapılara da ulaşmak mümkündür.

Hotel Billurcu

Hotel Billurcu

Balıkesir / Ayvalık
Yarım Pansiyon
66
%6
İndirim
940
884
  • Yetişkin oteli
  • Denize 150 mt.
Ortunc Hotel

Ortunc Hotel

Balıkesir / Ayvalık
Oda Kahvaltı
92
%5
İndirim
5,260
4,997
  • Yetişkin oteli
Mola Cunda Hotel

Mola Cunda Hotel

Balıkesir / Ayvalık
Oda Kahvaltı
85
%5
İndirim
684
650
  • Yetişkin oteli
Ahmeda Apart

Ahmeda Apart

Balıkesir / Ayvalık
Sadece Oda
80
%10
İndirim
550
495
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır