Kuşadası Aydın

Kuşadası Hakkında

Türkiye'deki diğer turistik mekanlar söz konusu olduğunda, Kuşadası daha sakin ve kuytuda kalan bölgelerden bir tanesi olarak bilinse de denizi ve doğal güzellikleri görülmeye değerdir. Aydın ili içerisinde bulunan Kuşadası, az nüfusa sahip, yaz aylarında turist alan bölgelerden bir tanesidir. Ege'nin en güzel noktasında farklı kültürlerin birleştiği bir alanda bulunan Kuşadası'nı ziyaret eden bireyler bölgeyi kısa süre de tanıyarak fırsatlarından da yararlanabilirler. İlk kez şehri gezecek olan kişilerin ise öncesinde araştırma yapmaları bilgi sahibi olmalarına zemin hazırlar.

Meryem Ana Evi

Kuşadası'nın denizini ve farklı plajlarını bir kenara bırakan bireyler, Meryem ana evini ziyaret ederek dini ve mistik bir yapı inceleme fırsatı bulabilirler. Hristiyanlar açısından kutsal kabul edilen ve aynı zamanda da hac yeri olarak sayılan Meryem Ana evi, uzun yıllardır aynı yapısını koruyarak günümüze kadar gelmiştir. 17. Yy'dan kalan ve korunan yapı içerisinde, Meryem anaya ait bilgiler, İkonlar, Hristiyanlık dinine ait farklı içerikler yer alır. Yalnızca Hristiyanların değil, yıl içerisinde birbirinden farklı dine sahip turistlerin ziyaret ettiği yapı belirli saatler de hizmet verir. Yapının korunması ve eserlerin zarar görmemesi için ziyaretler sırasında korunmasına da özen gösterilir.


Doğal Güzellik: Pamukkale

Bembeyaz bir kar görünümü oluşturan Pamukkale, Kuşadası'na giden bireylerin görmeden dönmemeleri gereken mekanlar arasında yer alır. Kimyasal reaksiyonlar ve çökelmeler sonucunda beyaz, aynı zamanda da katmanlı bir görünüm alan Traventerler, Türkiye'nin eşsiz doğal güzellerinin ilk sıralarında yer alır. Termal kaynak olarak da kullanan bölge farklı kaplıcalara, değişik hamam ve konaklama merkezlerine ev sahipliği yapar. Egzama sorunları olan, alerji ya da cilt hastalıkları bulunan bireyler, Pamukkale traventerlerinden gelen sıcak su sayesinde, problemlerinin de iyileştiğini düşünmektedirler. Kuşadası içerisinde yılın tüm zamanlarında turist alan bölge, Didim ve aynı zamanda Denizli bölgelerine de yakın konumda bulunur. Ege bölgesini sırayla gezmek isteyen turistler, diğer mekanların dışında mutlaka Pamukkale'yi ziyaret ettiklerinde, farklı bir yapı keşfetme imkanı bulurlar. Bölge, kalsiyum karbonat, doğal mineraller açısından son derece zengin ve verimlidir.

Palm Wings Ephesus Hotel

Palm Wings Ephesus Hotel

Aydın / Kuşadası
Ultra Herşey Dahil
99
%25
İndirim
2,250
1,687
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır
Palm Wings Kusadasi Beach Resort

Palm Wings Kusadasi Beach Resort

Aydın / Kuşadası
24 Saat Herşey Dahil
99
%25
İndirim
1,400
1,050
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır
Labranda Ephesus Princess

Labranda Ephesus Princess

Aydın / Kuşadası
Herşey Dahil
87
%40
İndirim
1,466
880
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır
Akbulut Hotel&spa

Akbulut Hotel&spa

Aydın / Kuşadası
Alkolsuz Herşey dahil
82
%20
İndirim
468
375
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize 90 mt.