Dalyan

Dalyan Hakkında

Caretta caretta kaplumbağalarının doğal yaşam alanı olarak bilinen ve yumurtalarını bırakmak geldikleri İztuzu Plajı'na ev sahipliği yapan Dalyan, yaz döneminde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

Gece hayatının pek hareketli olmadığı Dalyan, daha çok sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir bölgedir. Kaya Mezarları, Kaunos Antik Kenti ve Delikli Ada Dalyan'da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Dalyan' ın merkezinden kalkan günübirlik tekne turları ile kaplıca bölgesini de ziyaret edip burada çamur banyosu yapabilirsiniz. Dalyan'da yeme - içme konsepti de daha çok balık ve meze üzerine kuruludur. Bölgede bulunan balık restoranlarında uygun fiyatlarla güzel bir akşam yemeği yiyebilir ve Dalyan bölgesine özel mavi yengeç tadabilirsiniz.

Dalyan'da bulunan oteller daha çok yarım pansiyon ve oda kahvaltı olarak hizmet veren butik otellerden oluşmaktadır. Hizmet kalitesi oldukça yüksek olan bu otellerde konaklayıp, günün kalanında İztuzu kumsalında şezlonga uzanıp güneşin tadını çıkabilir, tekne turuna çıkıp bölgeyi keşfedebilir ya da dalış, jeep safari vs. gibi aktivitelere katılarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Bc Spa Hotel Dalyan

Bc Spa Hotel Dalyan

Muğla / Ortaca
Oda Kahvaltı
89
%20
İndirim
937
750
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize 12 km.