Alaçatı

Alaçatı Hakkında

Son dönemlerde İzmir'den daha da popüler hale gelen, Alaçatı, tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alır. Ege'nin en güzel konumlarından birinde bulunan kasaba içerisinde farklı yapıların, konaklama seçeneklerinin ve doğal güzelliklerin bulunması, bireylerin de tatillerinin büyük çoğunluklarını bölge içerisinde geçirmelerine yardımcı olur. Denize girmek, Farklı yerler görmek, Popüler mekanlar hakkında fikir sahibi olmak, İsteyen bireyler Alaçatı'nın gezilecek mekanlarına bir göz atabilirler. Havasının ve suyunun son derece güzel olduğu bölge içerisinde, her yıl binlerce turist tatilin tadını çıkarır. Küçük bir kasaba olsa da Alaçatı'da sürekli esen rüzgarlar nedeniyle sörf sporu da popüler hale gelmiş durumdadır.

Ilıca Halk Plajı Mutlaka Görülmeli

Alaçatı genel olarak pahalı mekanlardan bir tanesi olarak bilinir. Yaz aylarında ünlülerin bölgeye akın etmesi ile birlikte hem yeme-içme hem de konaklama son derece pahalı hale gelir. Bu noktada daha ekonomik bir şekilde tatillerini gerçekleştirmek isteyen bireyler, Ilıca halk plajına ulaşım sağlayabilirler. Suyun derin olmadığı, Berrak ve temizliği ile dikkat çektiği, Plaj içerisinde bireyler rahatlıkla denizin tadını çıkarabilirler. Diğer beach ya da ücretli yerlere göre ekonomilerini düşünen bireyler açısından avantajlı olan plaj da ince kum bulunması da tatilcilerin beğenisini toplar. Bu yaz klasik tatillerinizin dışında, farklı bir bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız eğer, Alaçatı'ya gelerek uygun fiyatlar ile güneşlenmenin tadına varabilirsiniz.

Yel Değirmenlerinin Tadını Çıkarın

Alaçatı tarihi ya da diğer yapılar açısından çok fazla zengin bölgelerden bir tanesi değildir. Çevresinde, İzmir, Çeşme, Kuşadası, gibi alternatiflerin yer alması ve tarihi dokuların bu alanlar içerisinde toplanması, Alaçatı'nın daha sade bir hal almasına neden olmuştur. Alaçatı evleri, Yel değirmenleri, Bölgede mutlaka görülmesi gereken alternatifler arasında değerlendirilebilir. Birbirinden farklı ve pastel tonlardaki renkleri ile dikkat çeken Alaçatı evleri, bireylerin de pek çok fotoğraflarına arka plan olmuştur. Yine aynı şekilde büyük ve eski dönemlerden kalma yel değirmenlerinde de güneşin batışını yakalamak isteyen kişiler, aynı zamanda anın tadını da çıkarabilirler. Taş binaları seven turistler için Alaçatı son derece zengin içeriklere sahiptir.

Alaçatı Marina Palace Butik Hotel

Alaçatı Marina Palace Butik Hotel

İzmir / Çeşme
Oda Kahvaltı
96
%1
İndirim
876
867
  • Yetişkin oteli
  • Denize 50 mt.
Balambaka Hotel

Balambaka Hotel

İzmir / Çeşme
Oda Kahvaltı
98
%10
İndirim
714
642
  • Yetişkin oteli
  • Denize 750 mt.
Alaçatı Cadde 75 Luxury Hotel

Alaçatı Cadde 75 Luxury Hotel

İzmir / Çeşme
Oda Kahvaltı
97
%2
İndirim
1,403
1,375
  • Yetişkin oteli
  • Denize 750 mt.
Viento Hotel Alacati

Viento Hotel Alacati

İzmir / Çeşme
Oda Kahvaltı
95
%15
İndirim
2,088
1,775
  • Yetişkin oteli
  • Denize 750 mt.