Türkbükü

Türkbükü Hakkında

Bodrum ilçemizin en popüler turizm bölgelerinin başında gelen Türkbükü'ne, Bodrum merkezinden ve otogarından kalkan dolmuşlar ile ulaşmak mümkündür. 15 dakika süren rahat bir minibüs yolculuğu sonrasında bu turizm cennetine ulaşmış olacaksınız. Magazin haberlerinden çok sıkça duymuş olmanızın muhtemel olduğu bu tatil beldesindeki turistler genel olarak zengin kişilerden oluşmaktadır. Sadece zengin turistlerin bölgede barınabilmesi amacı ile oteller, lokantalar ve neredeyse tüm işletmelerin ürünleri çok pahalıdır. Maddi durumu olmayanlar için veya orta kesim için Türkbükü merkez tatil yapmaya pek uygun olmayan bir bölgedir diyebiliriz. Normalde 5 lira bile etmeyecek lahmacuna 25 lira vermek istiyorsanız bölgede uzun vadeli tatil yapabilirsiniz demektir. Fakat merkezin biraz dışında fiyatların normale çekildiği lokanta ve konaklama tesislerini bulmak mümkün.

Türkbükü?nde Ne Yapılır?

Bodrum ve hatta ülkemizin belki de en iyi koylarına sahip olan Türkbükünde yapabileceklerinizin adeta sınırı yok. Bölgede elbette çok para harcamadan da tatil yapabilmek mümkün, herkesin yaptığını yapmak yerine farklı bir gözle bölgeye bakasanız bu doğal güzelliklerden siz de faydalanabilirsiniz. Konaklamaya çok para vermek istemiyorsanız mekrezin biraz uzağında güzel küçük pansiyonlar bulunmaktadır. Bu pansiyon ve küçük otellere cüzi miktarlar vererek konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bölgede doğası itibariyle onlarca farklı balık restoranı var. Çoğu alkollü olan bu balık restoranlarında hepsi taze ve harika lezzetleri tadabilirsiniz, meze konusunda kendisini aşmış mekanlar da bulunmaktadır. Pahalı otellerin plajları yerine halk plajlarını da kullanabilirsiniz.

Türkbükü?nde Ne Yenir?

Gezerken fark edeceğiniz dondurmacıları da muhakkak deneyin. Onlarca farklı dondurma çeşidi bu bölgede tamamen doğal süt ve kremadan yapılmakta. Özellikle limonlu ve kestane dondurmasının unutamayacağınız bir tadı var. Bunun yanında envai meze çeşitlerine sahip balık lokantaları, bölgenin bu kadar gelişmesinin de en büyük sebepleri arasında. Canlı müzik, taze balıklar ve tepede parlayan ay ile insan daha ne ister ki?