Kaş Antalya

Kaş Hakkında

Türkiye'nin en turistik yerlerden bir tanesinde bulunan Antalya, bireyler açısından birbirinden farklı doğal güzellikler de içerisinde barındırır. Kaş'ta belirtilen alternatiflerden bir tanesi olmak ile birlikte bireyler, denizin tadını çıkarmak ve aynı zamanda da tarihi pek çok mekan görmek istediklerinde bölgeyi ziyaret edebilirler. Her geçen gün farklı yerleri keşfetmek isteyen, doğal güzellikleri seven kişiler için Kaş seyahati, avantajlı seçeneklerden bir tanesi olarak düşünülebilir. Bireyler, Kaş gezisine katılmadan önce, uzman bir rehberden yardım alarak bölgenin bilinmeyen yerlerini de keşfedebilirler.

Deniz Ve Kumsal Severlere Kaputaş Plajı

Kaş denildiğinde akla gezilecek ilk mekanlardan bir tanesi kaputaj plajı gelir. Bölgenin ve hatta Türkiye'nin en el değmemiş yerlerinden bir tanesi olan kaputaj plajı, birbirinden farklı caretta caretta cinsi kaplumbağaya da ev sahipliği yapması ile dikkat çeker. Kalkan bölgesinde bulunan, etrafında birbirinden farklı yamaçların yer aldığı plaj, berrak denizi ile de kişilerin rahat bir deniz keyfi yaşamalarına yardımcı olur. Berrak ve temiz denizleri seven, sığ olan ve dalganın çok olmadığı koyları tercih eden, Bireyler açısından Kaputaj plajı uzun tatillerin gerçekleşebileceği merkezlerden bir tanesidir. Kaş ve çevresinde genel olarak bu tarz temiz plajlar meşhurdur. Antalya'nın bir ilçesi olan Kaş, son dönemde tatilcilerilerin en çok tercih ettikleri yazlık mekanlar arasında yer alır.

Noel Baba Kilisesi Ve Saklıkent Kanyonu

Saklıkent kanyon, uzun süredir tercih edilen turistik mekanlardan bir tanesi olmak ile birlikte bir ucu Fethiye'ye diğer ucu ise Kaş'a dayanır. Toplamda 18 km olan kanyon, büyük bir vadide bulunur. Kalkerli arazi de suların aşındırması ile birlikte oluşan kanyon içerisinde yürüyüşler gerçekleştirmek mümkündür. Öğrenci ve diğer bireylerin vadiye giriş ücretlerinin ucuz olması, her yıl daha fazla turistin ziyaret etmesine yardımcı olur. Doğal yapılara ilgi duyan, Saklıkent vadisini keşfetmek isteyen bireyler Kaş'a kadar gittiklerinde Saklıkent kanyonu da ziyaret edebilirler. Yine aynı şekilde Noel baba kilisesi de Kaş içerisinde bulunan en eski tarihi yapılardan bir tanesidir. Aziz Nikolas olarak bilinen ve Noel baba olarak adlandırılan rahibin ölümünün ardından böyle bir kilise oluşturulmuştur.

Yakınında Neler Var?

Uluburun Batığı

Mesafe: 23.0 km / 32 dk
Uluburun Batığı
Club Hotel Barbarossa

Club Hotel Barbarossa

Antalya / Kaş
Oda Kahvaltı
69
%40
İndirim
1,523
914
  • Yetişkin oteli
Saylam Suites

Saylam Suites

Antalya / Kaş
Oda Kahvaltı
87
%13
İndirim
1,034
900
  • Yetişkin oteli
Ekici Hotel

Ekici Hotel

Antalya / Kaş
Oda Kahvaltı
69
%23
İndirim
1,302
1,003
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 80 mt.
Habesos Hotel

Habesos Hotel

Antalya / Kaş
Oda Kahvaltı
58
%25
İndirim
1,208
906
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır