Aydın Türkiye

Aydın Hakkında

Aydın, Efeleri ile tüm heybetini yansıtan Aydın, sanat- kültür ve gücün dansla buluşmasını, en sanatsal şekilde yorumlayan özel bir şehirdir. Ege kenti olan Aydın turistik bölgelerden biridir. Özellikle Kuşadası ve Didim ile yerli yabancı birçok turisti ağırlayan enerjisi yüksek şehirdir. Antik kentleri, tarihi eserleri, kalıntıları ve doğal güzellikleriyle derin tarihini yansıtan kültürel bir şehirdir. Kentte Hititlerden Spartalılara, Perslerden Bizanslılara dek birçok mimarinin örneklerini görmek mümkündür. Tarih boyunca ticaret merkezi olan Aydın, Ege Limanı dağıtım merkezi konumunda tarihi rol üstlenmiştir. Aydın ; Anoksimandros'un ''Sınırsızlık ve Sonsuzluk'' sloganıyla bahsettiği Aydın'a, ''Her Şeyin Başlangıcının Olduğu Şehir'' olarak nitelendirdiğini bilmek gerek. Günümüzde iklim, coğrafya, şehir konumlarından ve şehir bilgeliklerinden çok yararlanılması da, tarih boyunca kahramanlar, krallar ve toplum önderleri şehirlerin gücünden son derece yararlanmışlardır. İmparatorluklarını da şehirlerden aldıkları güçlerle oluşturmuşlardır. Aydın, gücün timsali olan şehirlerden biridir.

Aydın'da Gezilecek Yerler

Antik kentleri ile hem geçmişi hem geleceği yansıtan şehirde keşfedilmeye değer olağanüstü manzaralar görebilirsiniz. Dilek Yarımadası içerisinde bulunan Büyük Menderes Deltası, Milli Park niteliğindedir. Aydın Arkeoloji Müzesi, Voletarium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi, Nasuh Paşa Külliyesi, Artemis Tapınağı şehrin özel noktalarındandır. Katoliklerin ve Müslümanların değer verdiği ve dini ziyaretlerini gerçekleştirdiği Meryem Ana Evi bu bölgede bulunuyor. Aydın için; İsa Bey Camii, Saint John's Basilica, Bafa Gölü, Kadınlar Denizi Plajı, Apollon Tapınağı, Afrodisias Müzesi, Zeus Mağarası Beşparmak Dağı, Meryem Ana Tabiat Parkı, Aqua Atlantis, Yalancı Burnu, Arapapıştı Kanyonu, Arpazlı Ailesi, Tarihi Sur, Kuşadası Surları, Tavşanburnu Tabiat Parkı, Menderes Park, Buldan Yayla Gölü, Antik Pazar Yeri, Cihanoğlu Kulesi, İstiklal Anıtı, Gümrükönü Hamamı, Çavuş Köprüsü, Priene Athena Tapınağı, Miket Antik Tiyatro Aydın'ın görülmeye değer yerlerindendir.

Aydın'ın Neleri Meşhurdur?

Aydın içeriklerinde ''Efeler Şehri'' olarak bahsedilir. Zeytini ve zeytinyağı ile meşhur olan Aydın'da incir, pamuk, tütün ve Ege yemekleri meşhurdur. Tilki kuyruğu, havuç çorbası, Aydın güveci, deniz mahsulleri, sütlü yemiş, kabak tatlısı, etli enginar gibi yüzlerce çeşit yemeği ile meşhurdur. Tapınakları ve antik kentleri ile efsane güzellikler sunan, çok şık bir kenttir.

Kustur Club Holiday Village

Kustur Club Holiday Village

Aydın / Kuşadası
Hersey Dahil Plus
99
%35
İndirim
763
496
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır
Sealight Resort

Sealight Resort

Aydın / Kuşadası
Herşey Dahil
98
%25
İndirim
361
271
  • 1.Çocuk 0-2 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Amara Sealight Elite

Amara Sealight Elite

Aydın / Kuşadası
Ultra Herşey Dahil
96
%41
İndirim
605
357
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Aqua Fantasy Aquapark Hotel & Spa

Aqua Fantasy Aquapark Hotel & Spa

Aydın / Kuşadası
Ultra Herşey Dahil
93
%31
İndirim
523
361
  • Yetişkin oteli