Altınoluk

Balıkesir şehrinin Edremit ilçesine bağlı bir kasaba ya da mahalle olarak bilinen Altınoluk, yaz aylarında sakinlik arayan bireylerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken noktalar arasındadır. Diğer popüler tatil mekanlarından farklı olarak daha sakin olan bölgede genellikle yaşlı nüfus hakimdir. Ucuza tatil yapmak isteyen, sessizliğin tadını çıkarmayı hedefleyen bireyler Altınoluk içerisinde bulunan pansiyonlara ve otellere bir göz atabilirler. Fiyatlarının da uygun olması, bireylerin uygun fiyatlar ile tatillerini geçirmelerine yardımcı olur. Altınoluk aynı zamanda doğal ve temiz havası ile dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir.

Kaz Dağlarının Temiz Havasını İçinize Çekin

Altınoluk denildiğinde akla gelen ilk mekanlar arasında kaz dağları yer alır. Şuan Türkiye'de oksijen seviyesinin en yüksek olduğu merkezlerden bir tanesi olarak bilinen Kaz dağları, yeşillikleri ve eşsiz manzarası ile de dikkat çeker. Denizden daha çok doğal ortamları seven ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen bireyler, Kazdağları manzaralı bir otelde konaklayarak ortamın tadını çıkarabilirler. UNESCO tarafından da milli park olarak ilan edilen bölge de farklı bungalov tarzı evlerde mevcuttur. Doğayı seven, kamp yapmak isteyen bireyler yaz aylarında ya da havanın sıcak olduğu dönemlerde Kaz Dağları seçeneğini değerlendirebilirler. Altınoluk ve kaz dağları arasındaki mesafe son derece az olduğu için, rahat bir şekilde ulaşım sağlanır.

Şahin Dere Kanyonunda Gezinti

Yine aynı şekilde Kaz dağları içerisinde bulunan Şahin dere kanyonu, turistlerin Altınoluk ziyaretlerinde mutlaka görmeleri gereken mekanlar arasında yer alır. Ekstrem sporlara ilgi duyan, yürüyüş ve diğer spor türleri ile ilgilenen bireyler, Şahindere'yi ziyaret edebilirler. 25 kilometrelik uzun bir yola sahip olan kanyon, farklı girintileri ve oluşum şekli nedeniyle turistlerin ilgisini çekebilir. Altınoluk genel olarak sakin bir bölge olduğu için farklı beachler ya da değişik plajlar yoktur. Antros antik kenti de yine aynı şekilde turistlerin görmeleri gereken mekanlardan bir tanesidir. Heradot ve farklı düşünürlerin de yer aldığı antik kent, günümüze kadar ulaşan birbirinden farklı eşsiz güzellikleri ile dikkat çeker. Altınoluk içerisindeki, tarihi açıdan hala korunan kent, kültürel miraslar arasında da gösterilir.

Daha Fazla Göster
MEKANLAR

Yakınında Neler Var?