Kartepe

Kocaeli'nin en meşhur ilçelerinden bir tanesi olan Kartepe, hem yaz hem de kış aylarında turist çekmesi ile sevilen noktalardan bir tanesidir. İstanbul'a en fazla 2 saat uzaklıkta olan, sıkılan ve farklı bir yer görmek isteyen bireylerin rahatlıkla ziyaret edebilecekleri merkez kış turizmi, doğal güzellikleri, yeşili ile dikkat çeker. Bireyler Kartepe ulaşım sağladıklarında aynı zamanda birbirinden farklı köy kahvaltısı alternatiflerinin de tadını çıkarabilirler. Henüz keşfedilmemiş doğal güzellikleri gezmek ve farkında olmak isteyen turistler açısından Kartepe, önemli noktalardan bir tanesidir.

Kayaksevelere Güzel Vakit Geçirme İmkanı

Kartepe denilince akla, özellikle kış aylarında, kar turizmi gelir. Kasım ve aralık ayından başlayarak, en fazla nisan ayına kadar kar kalınlığının yüksek olduğu bölge de kayak yapmak, farklı aktivitelerden yararlanmak mümkündür. Karda vakit geçirmeyi seven bireyler kayağa ilgisi olan kişiler tarafından farklı seçeneklerin bulunduğu bölge de kızakla eğlenceli vakit geçirmek de mümkündür. Temiz havası ile de ziyaret edenleri kendisine hayran bırakan Kartepe, mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesidir. Konum hakkında pek fazla bilgisi olmayan bireyler, ilçe merkezindeki okları takip ederek kayak yapılan zirveye kısa süre de ulaşabilirler. Ekonomik yaşamında ucuz olduğu bölge de turistler, uygun fiyatlara tatil yapmanın tadına varabilirler.

Maşukiye'nin Eşsiz Havasını Keşfedin

Kartepe'ye kadar gitmişken, Maşukiye'yi ziyaret etmeden gelmek olmaz. Yalnızca kış aylarında değil, özellikle yaz aylarında da bireylerin piknik yapıp doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri Maşukiye, özel şelaleleri, farklı mesire yerleri ile en dikkat çekici doğal güzellikler arasında yer alır. Kartepe'ye yakın bir konumda bulunan Maşukiye, piknikçilerin vazgeçilmezi konumundadır. Çınarlı ve Soğuksu olmak üzere farklı iki köyü bulunan Maşukiye el değmemiş küçük ancak doğal güzelliklerin fazla olduğu mekanlardan bir tanesidir. Kafkasya ve Rus savaşlarından sonra Türk ile birlikte çerkez boylarının da bölgeye gelip yerleşmesi, Maşukiye'nin hareketlenmesine yardımcı olmuştur. Kartepe gezisine katılacak ya da kendilerine Kartepe üzerinden bir gezi rotası çizecek olan bireyler, Maşukiye'ye de uğrayarak temiz havayı ciğerlerine çekme fırsatı bulabilirler. 
 

Daha Fazla Göster
MEKANLAR

Yakınında Neler Var?