Kerpe Gezilecek Yer

Kerpe

Karadeniz'de böyle bir yer olduğuna gittiğinizde siz de inanamayacaksınız. Halk arasında Karadeniz'in Bodrum'u olarak bilinen Kerpe doğal güzellikleri ve muhteşem sahili ile çok dikkat çekiyor. Mavinin bir çok tonunu barındıran denizinde aynı zamanda karşıdaki yeşillikleri görmek insana masalsı bir an yaşatıyor. Hatfa sonları, İstanbul'un stresinden ve kalabalığından uzaklaşmak için gelenler ile dolup daşan Kerpe'de ziyaretçileri ağırlamak için onlarca farklı otel ve pansiyon bulunmakta. Havalar ısındığı anda çok daha fazla ısınmadan Kerpe ziyaretini yapmanızı tavsiye ederim zira her yaz buralar daha da kalabalık hale geliyor.

Kerpe'de Neler Yapılır?

Kerpe'de elbette yüzülür, o çok temiz ve masmavi denizde yüzmeye doyamayacaksınız. Doğal bir ortamı ve doğal yürüyüş ortamları olduğu için bahar ve yaz aylarında yürüyüş yapmak çok keyifli. Kerpe'de sadece kadınlara özel ayrı bir plaj da bulunmakta, özellikle tesettürlü kadınlar için bu çok avantajlı ve çoğu tatil yerinde olmayan bir durum. Sevdiğinizle uzun uzun yürüyüşler yapmak, doğanın o temiz havasına ve suyuna doymak için, büyük şehirlerin gürültüsünden kaçıp bir hafta sonu burada kaçamak yapabilirsiniz.

Kerpe'de Ne Yenir?

Kerpe'de Türk mutfağının neredeyse her tür yemeğini bulmak mümkün fakat ben kesinlikle kıyıdaki balıkçıları tavsiye ediyorum. Karadeniz'in yağlı ve lezzetli balıkları yılın her mevsiminde bulunmakta.

Kerpe Ulaşım Yolları

İstanbul otogarından neredeyse her saat başı Sakarya'ya kalkan bir otobüs bulunmaktadır. Sakarya otogarına geldiğiniz de ise Kandıra otogarına gitmeniz gerekiyor. Buradan da dakikalar içerisinde sizi Kerpe'ye bırakacak yerel dolmuşlar hem otogarın çıkışında hem de Kandıra merkezde sizi beklemekte. Hatta Kandıra'ya gelmişken Kandıra ilçesini de gezmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle o dillere destan yoğurdunu yemeden Kandıra'dan ayrılmayı aklınızdan dahi geçirmeyin.