Bozcaada Çanakkale

Bozcaada Hakkında

Çanakkale iline bağlı olan ada, son dönemde turistler tarafından en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesidir. Gökçeada'dan sonra ikinci büyük ada olan Bozcaada, yaz aylarında yerli ve yabancı birbirinden farklı turist çekmesi ile dikkat çeker. Bireyler, Bozcaada seyahatlerinde, bölgenin farklı ege lezzetlerini tadabilecekleri gibi aynı zamanda denizin de keyfine varabilirler. Ada keyfi yapmak, yeni yerler keşfetmek isteyen bireyler açısından Bozcaada vakit geçirilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Seyahatler deniz yolu ile gerçekleştirilebildiği için turistler, karşı adalar da bölgeyi görmeye gelebilirler. Turizm açısından aktif olan ada içerisinde, konaklama ücretleri de son derece uygundur.

Popüler Ayazma Plajı

Ayazma plajı, Bozcaada gezisi yapan bireylerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken mekanlardan bir tanesidir. Akvaryumu andıran suyu ve sığ denizi ile birlikte dikkat çeken plaj, tatilcilerin en çok vakit geçirdikleri noktalardan bir tanesidir. Habbele, İğdelik, Tuzburnu koyları arasında yer alan plajın suyu yazın büyük bir bölümünde genel olarak sıcaktır. Bozcaada mevkiinde en çok turist alan koylardan bir tanesi olan ayazma, ince kumu ile de son derece dikkat çekicidir. Yaz tatillerinin büyük bir kısmını denize girerek geçirmek isteyen bireyler, ayazma koyunun güzelliklerini tatma imkanı bulabilirler.

Meryem Ana Kilisesi

Tatil denilince yalnızca deniz, kum ve güneş sevmeyen, aynı zamanda gittiği bölgenin tarihi mekanlarını da gezmek isteyen bireyler, Bozcaada içerisinde yer alan birbirinden farklı tarihi yapıları ziyaret etme şansı bulabilirler. Rum ortodokslarına ait olan Meryem Ana Kilisesi, turistlerin ilgilerini çeken noktalardan bir tanesidir. Meryem ana adına yaptırılan, Hristiyanlar için kutsal kabul edilen, kilise içerisindeki işlemeler ve yapılar da son derece dikkat çeker. Uzun yıllardır korunan ve genel olarak yapısı değişmeyen kilise, hafta içinde belirli ziyaret saatleri dahilinde hizmet verir. Aynı zamanda adada bulunan kilise içerisinde Pazar sabahları 8 itibari ile ayin yapılır. Her Pazar bu gelenek sürdüğü için bireylerin farkında olarak hareket etmeleri gerekir. 1869 tarihine kadar dayanan kilise, yerli turistlerden daha fazla yabancı ziyaretçilerin akınına uğrar. Tarih severler açısından yapı son derece muhteşemdir.


Kemerbağ 29

Kemerbağ 29

Çanakkale / Bozcaada
Oda Kahvaltı
97
%6
İndirim
1,942
1,826
  • Yetişkin oteli
  • Denize 750 mt.
Mauna Hotel Bozcaada

Mauna Hotel Bozcaada

Çanakkale / Bozcaada
Oda Kahvaltı
89
%5
İndirim
592
562
  • Yetişkin oteli
  • Denize 1 km.
Destina Suit Otel Bozcaada

Destina Suit Otel Bozcaada

Çanakkale / Bozcaada
Oda Kahvaltı
%2
İndirim
779
764
  • Yetişkin oteli
  • Denize 1 km.
Ebruli Otel Bozcaada

Ebruli Otel Bozcaada

Çanakkale / Bozcaada
Oda Kahvaltı
%5
İndirim
781
742
  • Yetişkin oteli
  • Denize 750 mt.