Antalya

Akdeniz Bölgesi'nin en popüler şehirlerinden biri olan Antalya, sadece Türklerin değil Ruslar, Almanlar ve İngilizlerin en sevdiği şehirlerden biridir. Tarih öncesi zamanlardan günümüze kadar ulaşan Antalya, coğrafi konumu itibariyle birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Tarih ve kültür zenginliği ile Lidyalılar, Hititler, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılara gözde şehir olmuştur. Ülke turizminin büyük bir kısmını karşılayan Antalya, Türkiye'nin 6. kalabalık şehridir. 19 ilçe ve 73 beldesi olan şehrin 537 köyü vardır ve her noktasında turizm faaliyeti sürdürülmektedir. Uluslararası çapta değeri olan Antalya, tatil turizmi ile ilgi odağı olsa da tarihi ve kültür arşivine not düştüğü değerleriyle, özel bir şehirdir.

Antalya için, eşsiz denizinden, ritmik şekilde sıralanmış dağlarından ve dağların başında özgürce duran bulutlarından bahsetmek lazım. Antalya'da Gezilecek Yerler Tarihi kalıntılarıyla olduğu kadar doğal güzellikleriyle de cazibe merkezi olan Antalya'nın, şelaleleri, mağaraları, kanyonları, vadi ve ovaları görülmeye değerdir. Tek başına bir cenneti andıran Antalya'da; Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi, Dünya'nın her yerinden turist ağırlayan önemli bölgelerdendir.

Ayrıca, Antalya'da gezilecek yerler olarak; Hadriyan Kapısı, Köprülü Kanyon, Antalya Müzesi, Karaalioğlu Parkı, Konyaaltı ve Lara Plajı, Hıdırlık Kulesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Tekeli Mehmet Paşa Camii, Muratpaşa Camii, Oyuncak Müzesi, Sandland, Kesik Minare Camii, Karain Mağarası, Falezler, Yivli Minare ile yerli yabancı turistlere en gizemli noktalarını sunuyor. Antalya Tatil Beldeleri Antalya'nın her noktasında keşfe çıkabilirsiniz... Her adımda size cennetten bir sahne, her köşesinde ruhunuza iyi gelecek manzaralar sunabilir. Tatil beldeleri ile Türkiye'nin en geniş kataloğunu sunan Antalya'da, şehir merkezi, Kaleiçi, Olimpos, Kemer, Finike, Alanya, Kaş, Manavgat, Side, Kekova, Kalkan, Belek, Adrasan gibi sayısız tatil beldesinde binlerce seyahat noktasını keşfedebilir, hem doğal hem tarihi güzelliklerle muhteşem bir serüven yaşayabilirsiniz. Antalya için en özel limanlarından, kalelerinden, surları, köprüleri, şelalelerinden bahsetmekte fayda vardır. Global turizm kenti olan Antalya'da; Çıralı, Kiriş, Çamyuva, Göynük, Tekirova, Aspendos Antik Kenti, Side ve Patara Antik Kentleri, Yanartaş ve Beldibi Mağarası ile şahane güzellikleri doyasıya yaşayabilirsiniz.
 

Daha Fazla Göster
MEKANLAR

Yakınında Neler Var?

OTELLER

Antalya Otelleri (693)