Yalova Türkiye

Yalova Hakkında

Çınar Ağacı ve Yürüyen Köşk'ün dostluğunu, tabiat ananın dilinden dinlemek ister misiniz? Ya Atatürk'ün nezaketini, çınar yapraklarından dinlemek? Yalova şifalı suları ve termal tesisleri ile bilinen, ruha iyi gelen dinlence merkezlerinden biridir. Marmara Denizi sınırında olan kent, 4 mevsim turizm faaliyetlerini yaşandığı değerli bir bölgedir. M.Ö 3 binlere dayanan geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Antik kentler ve tarihi kalıntılar bakımından zenginlik sunan Yalova, kaynak suları, plajları, kampları ve termalleriyle turizm merkezidir. Yalova?nın en popüler ilçelerinden; Çınarcık, Armutlu, Altınova, Çiftlikköy ilçeleri bulunuyor. Hem Türkiye'den hem yurt dışından turist ağırlayan Yalova Kaplıcaları, dünyaca ünlüdür. Kentte çok sayıda tarihi yapı, şelale, kale, çeşme, su kemeri, hamam, han gibi yapıtları görmek mümkündür. Her birinde; Bizanslılardan Romalılara, Frigyalılardan Hititlere dek tüm krallıkların izlerini görmek mümkündür.

Yalova'da Gezilecek Yerler

Dipsiz Göl efsanesi, Yalova'da tüm cazibesiyle sizi bekliyor... Erikli Çifte Şelalesi ve Sudüşen Şelalesi, kentin doğal güzelliklerini en özel biçimde yansıtan yerlerdendir. Erikli Yaylası, Yürüyen Köşk, Üvezpınar, Karaca Arboretumu ve Delmece Yaylası, `'ı ormanlarla kaplı olan Yalova'nın güzelliklerini sunan en özel noktalardır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de özel bir yeri olan Yalova, Atatürk'ün özen gösterdiği kentlerden birisidir. Yalova için değerli sularının öneminden bahsetmek gerek. Tüm Dünya'dan şifalı sularıyla ziyaretçi ağırlayan Yalova'da Armutlu Kaplıcaları oldukça popülerdir. Şehirde gezilecek diğer noktalar ise; Karakilise Yalova Feribot İskelesi Hasan Baba Korusu Yedi Havuzlar Armutlu Sahili Çınarcık Plajı Esenköy Plajı Çaldere Karlık Yaylası Delmece Yaylası Kurtköy Burhaniye Büyük Dipsiz Göl Küçük Dipsiz Göl görülmesi gereken yerlerdendir.

Yalova'ya Gitmişken Yapılması Gerekenler

Ülkenin en küçük yüzölçümüne sahip olmasına rağmen ülke turizminin büyük bir kısmını karşılayan Yalova'da, Termal Kaplıcalarına mutlaka girmek ve şifalı suları ile arınmak gerek. Ayrıca dillere destan Çınarcık plajında denize girmek yapılması gerekenler arasındadır. Bununla beraber Atatürk Köşkü ve Karaca Arboretumu'nu görmek önemle tavsiye edilir. Şehirde çok fazla mesire yeri, piknik alanı, asma köprüler, seyir terasları bulunuyor. Ormanın derinliklerinde muhteşem ıhlamur ağaçlarını, kestane, meşe, kayın ağaçlarını görmeden, tabiatın muazzam aurasında enerjinizi tazelemeden Yalova'dan dönmeyin.

Limak Thermal Boutique Hotel

Limak Thermal Boutique Hotel

Yalova
Yarım Pansiyon
93
%31
İndirim
1,449
1,000
  • Yetişkin oteli
  • Denize 10 km.
Black Bird Thermal Hotel

Black Bird Thermal Hotel

Yalova
Yarım Pansiyon
79
%11
İndirim
505
450
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 12 km.
Thermo Vital Hotel

Thermo Vital Hotel

Yalova / Gökçedere
Oda Kahvaltı
69
%15
İndirim
264
224
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
Elegance Resort Hotel Spa & Wellness - Aqua

Elegance Resort Hotel Spa & Wellness - Aqua

Yalova / Altınova
Oda Kahvaltı
69
%10
İndirim
250
225
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 2 km.