Sapanca Sakarya

Sapanca Hakkında

Sakarya'nın en popüler ilçelerinden bir tanesi olarak bilinen Sapanca, şehir içi gezileri seven kişilerin ziyaret edecekleri doğal güzelliklerin bol olduğu merkezlerden bir tanesidir. Kişilerin keyifli vakit geçirebilecekleri Sapanca, Doğal güzelliklerin bol, oksijen miktarının yüksek olduğu ilçeler arasında yer alır. Yakınlarındaki güzellikleri keşfetmek isteyen turistler, İstanbul'dan son derece yakın olan Sapanca'ya ulaşım sağlayarak güzel vakit geçirme imkanı da bulurlar. Pek çok ile ve ilçeye Sapanca'nın yakın olması, bireylerin haftasonu güzel kaçamaklar yapmalarına da yardımcı olur.

Eşsiz Manzaralı Sapanca Gölü

Sapanca denilince akla gelen ilk merkezlerden bir tanesi Sapanca gölüdür. Büyüklüğü ve görkemi ile denizi andıran göl, özellikle yaz aylarında pek çok tatilcinin akınına uğrar. Yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, keyifli vakit geçirmek, tekne gezisine katılmak, kürek çekmek kişilerin Sapanca gölü çevresinde gerçekleştirilebilecek aktiviteler arasında gösterilir. Sapanca'ya ulaşım sağlayan bireyler, sahil tabelalarını takip ederek rahatlıkla göle varabilirler. Manzaraya karşı güneşin batışını izlemek de bireylerin yapabilecekleri aktiviteler arasında yer alır. Deniz dışında farklı mekanları tanımak isteyen turistler, Sapanca'ya gelerek doğanın tadını çıkarabilirler. Gezme ve yeme- içme faaliyetlerinin de son derece uygun olduğu Sapanca ve çevresinde, kişiler zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulurlar. Yaz aylarında ilgi gören göl ve çevresi, kış aylarında da bireylerin temiz hava almak adına en çok tercih ettikleri konumlar arasında yer alır.

Rüstempaşa Camii

Sapanca'ya kadar gelmişken, doğal güzelliklerinin yanında tarihi eserlerini de görmeden dönmek olmaz. Tarihi eserler söz konusu olduğunda ise bölgede en çok dikkat çeken yapılardan bir tanesi Rüstem Paşa Camii'dir. 1555 yılında yaptırılan camii Osmanlı'dan izler taşır. Bireyler gölden rahatlıkla Camii'ye ulaşım sağlayacakları için yapının özellikleri hakkında da daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. Turistlerin en çok problem yaşadıkları ulaşım konusu Sapanca ve çevresinde yaşanmaz. Bölgenin küçük olması pek çok turistik yapının birbirine yakın konumlarda olması, Bireylerin de rahatlıkla gezilerini tamamlarına yardımcı olur. Bizans devri lahitleri ve vecihi kapısı da kişilerin Sapanca bölgesine gelmişken, mutlaka ziyaret etmeleri gereken mekanlar arasında gösterilir.

Richmond Nua Wellness & Spa Sapanca

Richmond Nua Wellness & Spa Sapanca

Sakarya / Sapanca
Yarım Pansiyon
83
%11
İndirim
2,305
2,052
  • Yetişkin oteli
  • Denize 35 km.
Ng Sapanca Enjoy

Ng Sapanca Enjoy

Sakarya / Sapanca
Yarım Pansiyon
98
%23
İndirim
3,571
2,750
  • Yetişkin oteli
Ng Sapanca Wellness & Convention

Ng Sapanca Wellness & Convention

Sakarya / Sapanca
Yarım Pansiyon
98
%23
İndirim
3,571
2,750
  • Yetişkin oteli
  • Denize 54 km.
Elite World Grand Sapanca Hotel

Elite World Grand Sapanca Hotel

Sakarya / Sapanca
Yarım Pansiyon
%25
İndirim
3,221
2,416
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz