İstanbul Türkiye

İstanbul Hakkında

İstanbul Tanıtım Yazısı Bir medeniyettir İstanbul... Başlı başına bir ülke edebilecek, Dünya'nın en muhteşem şehridir. Bir baş şehirdir, İstanbul... Dünya'nın kültür başkenti sayılabilecek, en özel şehirdir. Asya ve Avrupa'nın tam ortasında olan Türkiye'nin, en değerli şehirlerinden biridir. Konum itibari ile, yarısı Anadolu'da, diğer yarısı Avrupa'da sayılıyor. Binlerce yıl, uygarlıklara başkentlik yapmış ve tüm medeniyetler tarafından en değerli şehir seçilen İstanbul, Dünya'nın 7 kıtasından turist ağırlayan tek şehirdir. Her ulustan, her milletten, her dinden ve her ülkeden bir turisti İstanbul'da görmek çok olağandır. Tüm cazibesi ile uluslararası hayranlık yaratan ve her geçen gün, daha değerli hale gelen eşsiz bir şehirdir. İstanbul için, şehrin binlerce keşif noktasından bahsedebiliriz.

İstanbul'da Tarihi Yapılar

Siz Aşk üçgenini gördünüz mü?

İstanbul'un en özel noktasını oluşturan ve altın oran niteliğindeki en değerli 3 nokta; Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve Sultanahmet Cami'leridir. Daima Yeditepeli olarak bahsedilen şehrin, enerjisi yüksek çok özel tarihi yapıları, günümüzde hala tüm heybetini koruyor. İstanbul'u gezmek için, günler, haftalar, hatta aylarınızı ayırabilirsiniz. Her adımında başka bir kültür, her adımında tarih, medeniyet ve muazzam bir kent bütünlüğü görebilirsiniz. Kız Kulesi ile dillere destan şehrin, tarihi ve turistik alanlarının en önemlileri şu şekildedir; Galata Kulesi Eyüp Sultan Camii Rumelihisarı Topkapı Sarayı Dolmabahçe Sarayı ve Dolmabahçe saat kulesi Kapalı Çarşı Süleymaniye Camii Gibi binlerce tarihi ve turistik yapı bulunuyor. İstanbul?da müzeler, parklar, camiler, kilise ve sinagoglar, kale ve surlar, saraylar, hamamlar gibi yüzlerce özel yapıyı görebilir, tarih ve medeniyetin en özel şehrinde deniz kokusunu doyasıya çekebilirsiniz.

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul için şehrin turistik bölgeleri ve gezilecek önemli noktalarına göz atmak yeterlidir. Her köşesi ile muazzam görüntüler sunan İstanbul'un en popüler yerleri arasında; Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Taksim Meydanı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Sultanahmet ve Eyüp Sultan Meydanları, Haliç, Boğaziçi Köprüsü, Taksim Cumhuriyet Anıtı gibi alanlar bulunuyor. Ayrıca yerli yabancı milyonlarca turisti ağırlayan İstanbul'da; Galata Köprüsü, Gülhane Parkı, Anadolu ve Rumeli Hisarları, Adalar, anıtlar, saraylar ve turistik alanları ile Dünya'nın en popüler kültürünü sunuyor.

The Grand Tarabya

The Grand Tarabya

İstanbul / Sarıyer
Oda Kahvaltı
93
EN
UYGUN

465
  • Yetişkin oteli
Ramada Plaza İstanbul City Center

Ramada Plaza İstanbul City Center

İstanbul / Şişli
Oda Kahvaltı
83
EN
UYGUN

1,945
  • Yetişkin oteli
Nordstern Hotel Galata

Nordstern Hotel Galata

İstanbul / Beyoğlu
Oda Kahvaltı
89
EN
UYGUN

195
  • Yetişkin oteli
Best Western Plus The President Hotel

Best Western Plus The President Hotel

İstanbul / Fatih
Oda Kahvaltı
87
EN
UYGUN

156
  • Yetişkin oteli
Tıklayın,Sizi Arayalım!