Çanakkale Türkiye

Çanakkale Hakkında

Çanakkale Geçilmez... Fakat, gezilebilir. İçinden geçilip, gidilebilir... Tarih ve zaman yolculuğundan fragman sunan Çanakkale, apoletli bir şehirdir. Sadece Türk milleti için değil, birçok ulus için çok değerli ve omuzlarında tarihin yıldızlarını taşıyan, en asil kenttir. Çanakkale için şehrin bir kısmının Avrupa, bir kısmının Asya'da olduğunu belirtmek gerek. Tıpkı İstanbul gibi... Gelibolu Yarımadası ile Avrupalı, Biga Yarımadası ile Asya'da. İki omuzunda yıldızlar olan, Ege'nin en özel şehridir. M.Ö 3binlere dayanan heybetli geçmişi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ''Zafer Şehri'' statüsü ile, tarih- kültür ve tabiatın en güzel örneklerini sunuyor.

Çanakkale'de Gezilecek Yerler

Truva Heykeli'ni bilmeyeniniz yoktur? Truvalı Helen'i? Yakışıklı Aşil'i ve yüksek karakter sahibi Hektor'u, filmlerden de olsa bilirsiniz. Destanların, medeniyetlerin ve kahramanlıkların şehri olan Çanakkale, Truva Atı ile Dünya'nın her kıtasından ziyaretçi ağırlıyor. Anzaklar için önemi olan Çanakkale Şehitliği, insanlık tarihi için ille de görülmesi gereken mekanlardandır. Çanakkale?de görülmesi gereken yerler arasında; Aynalı Çarşı, Kilitbahir Kalesi, Çimenlik Kalesi, Çanakkale Deniz Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Namazgah Tabyası, Halk Bahçesi, Seramik Müzesi, Piri Reis Müzesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Kent Müzesi ve arşivi, Nusret Mayın Gemisi, Namazgah Müzesi, Ermeni Kilisesi, Hamidiye tabyası, Suvla Şarap Fabrikası, Dardanos Tümülüsü, Asker Hamamı Müzesi, Ağadere Hastane Şehitliği, Tarihe Saygı Anıtı ve Parkı, Hava Şehitliği, Bigalı Kalesi, Tabyalar, Hayvanat bahçesi, Truva Antik Kenti, Habbele Plaji, Kabatepe Kumsalı, Aydıncık Sahili, Dardanos Plajı, Akbaş Şehitliği, Saat Kulesi, Zübeyde Hanım Parkı, Yalı Cami, Kordon

Görülesi Gelibolu Yarımadası

Amerika'nın ''Hollywood'' yazısından daha manidar olan ''Dur Yolcu Silüeti'' ile tarihe not düşen Çanakkale, Gelibolu Yarımadası'nın güzellikleriyle Dünya'nın her yerinden turist akınına uğruyor. Çanakkale tanıtım yazısı listesinde, görülmesi gereken yerler; Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Yalnız Çam (Lone Pine) Mezarlığı ve Anıtı Gelibolu'da bulunuyor. Tarihin en özel noktalarından biri olan 57 Piyade Alayı Şehitliği Gelibolu'dadır. Ayrıca, Conkbayırı, Çanakkale Şehitler Abidesi, İlk Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Namazgah ve Seyit Onbaşı Anıtı Gelibolu'nun görülmeye değer mekanlarındandır.

Petrino Gökçeada Hotel & Kitchen

Petrino Gökçeada Hotel & Kitchen

Çanakkale / Gökçeada
Oda Kahvaltı
99
EN
UYGUN

225
  • Yetişkin oteli
Kayalar Terrace Boutique Hotel

Kayalar Terrace Boutique Hotel

Çanakkale / Assos
Oda Kahvaltı
79
%5
İndirim
207
197
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • Denize 750 mt.
Assos Behram Hotel

Assos Behram Hotel

Çanakkale / Assos
Oda Kahvaltı
77
%4
İndirim
213
204
  • Yetişkin oteli
  • Denize Sıfır
Assos Kervansaray Hotel

Assos Kervansaray Hotel

Çanakkale / Assos
Yarım Pansiyon
70
%2
İndirim
280
275
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır