Türkiye

Türkiye Hakkında

Dünyada eşi benzeri olmayan tek ülke... Dünya'nın en asil ülkelerinden biridir Türkiye... Asaletini kuruluşundan ve çok çeşitli etnik kültüründen alır. İki kıtada birden var olan tek ülke, Türkiye'dir. Hem Asya'da hem Avrupa'da toprakları bulunan ve dünyaya denge sunan en özel bir ülkedir. Doğu ile Batının arasında sadece bir köprü değil, ulusların bağlantı noktasıdır. Sadece İstanbul bile, tüm Dünya'nın özetini sunan bir baş şehirdir. Boğaziçi Köprüsü ile Asya'yı Avrupa'ya bağlayan İstanbul, Türkiye'nin en büyük ve en özel şehridir. Neredeyse insanlığın varoluşundan beri dünyanın en özel noktası olan Türkiye, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tamam yok olma noktasındayken, Atatürk'ün sayesinde yeni bir ülke olmuş ve bugünkü coğrafi konumu elde etmiştir. Orijinal adı; Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Türkiye'nin Bölgeleri Tıpkı Dünya gibi... 7 kıtadan var olan Dünya'nın özetini sunan Türkiye, yedi bölgeden oluşuyor. Her bölgesi ayrı bir ülke niteliğinde olan Türkiye'nin her şehrinde; tarih, medeniyet, kültür, sanat ve varoluş okunuyor. Üç tarafı denizlerle kaplı bir yarımadadır. Karadeniz, Akdeniz ve Ege ile çevrelenen Türkiye, bir iç deniz olarak Marmara Denizi ile İstanbul'un güzelliğine şahanelik katıyor. Irmakları, gölleri, ovaları, dağları, yaylaları, vadileri, yeraltı ve yer üstü tarihi kentleri ile bambaşka güzellikler sunar. Sıcak kanlı ve güler yüzlü insanları ile bilinen Türkiye, günümüzde uluslararası bir ülkeye dönüşmüştür. Türkiye'yi görmeye gelen milyonlarca turist, ülkenin hemen her şehrine yerleşmiş ve bu cennet ülkenin güzelliklerini daha yakından tanımak için yaşamaya başlamışlardır. Türkiye tarım, hayvancılık, maden, sanayi, ticaret gibi her alan ve sektörde bereketli olan Türkiye, dört mevsimin ender olarak yaşandığı şanslı ülkelerdendir.

Türkiye'de Gezilecek Yerler İstanbul'dan girip Kars'tan çıkmanız, aylarınız belki yıllarınızı alabilir. Ülkenin her adımında bambaşka güzelliklerle karşılaşabilirsiniz. Medeniyet ülkesi olan Türkiye'de, İstanbul-Ankara başta olmak üzere; Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun her şehrinde, tarihin en özel eserlerini görmeniz mümkündür. Karadeniz, boylu boyunca uzanan cennet niteliğindedir. Yeşilin bin bir tonunu, mavinin en hoyrat dalgalarını, Karadeniz Sahilleri boyunca görebilirsiniz. Ege şehirlerinde zaman yolculuğuna çıkabilir, tatil turizminin ne kadar canlı ne kadar nazik ve uygarlıklar boyunca devam eden bir kültür olduğunu görebilirsiniz. Türkiye'de Akdeniz Bölgesi'nde bulunan her şehir, tatil turizmine enerji katan binlerce seyahat noktası sunuyor. İç Anadolu Bölgesi ise ülkenin kalbi niteliğindedir. Kaleleri, surları, antik kentleri ve doğal güzellikleri ile ülkenin iç açısını sunuyor.

Limak Atlantis Deluxe Hotel

Limak Atlantis Deluxe Hotel

Antalya / Belek
Ultra Herşey Dahil
99
%17
İndirim
2,289
1,900
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Limak Limra Hotel & Resort

Limak Limra Hotel & Resort

Antalya / Kemer
Herşey Dahil
99
%17
İndirim
2,048
1,700
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Limak Lara De Luxe Hotel Resort

Limak Lara De Luxe Hotel Resort

Antalya / Lara Kundu
Ultra Herşey Dahil
99
%17
İndirim
2,650
2,200
  • 1.Çocuk 0-3 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Crystal Sunset Luxury Resort Spa

Crystal Sunset Luxury Resort Spa

Antalya / Side
Ultimate Her Şey Dahil
99
%27
İndirim
2,875
2,099
  • Yetişkin oteli
  • Denize 250 mt.