Erzurum Türkiye

Erzurum Hakkında

Doğu'nun incisi konumunda olan Erzurum, bireylerin mutlaka görmeleri gereken şehirlerden bir tanesidir. Yalnızca batıya değil, doğuda bulunan şehirlere de ilgi duyan bireyler, Erzurum ziyaretleri sonrasında bölgenin kültürü hakkında da bilgi sahibi olma imkanı elde ederler. Farklı yapıları, değişik yemek kültürleri, gezilecek yerleri ile dikkat çeken Erzurum, soğuk havası ile de akıllarda kalır. Bu nedenle Erzurum seyahati gerçekleştirecek olan turistlerin yaz aylarında bile kıyafet seçimlerine dikkat etmelerinde fayda vardır. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan en büyük 3. Şehir olarak bilinen Erzurum, turist sayısının fazla olmadığı ancak son dönemde daha da popüler hale gelen merkezlerden bir tanesidir.

Kar Sevenlere Palandöken

Erzurum denilince akla gelen ilk konum, Palandöken'dir. Kar seven, kış aylarının gelmesi ile birlikte kar tatili yapmak ve kayağın tadına varmak isteyen bireyler, Palandöken'i ziyaret ederek güzel vakit geçirebilirler. Havasından dolayı kar kalınlığının her zaman yüksek olduğu Palandöken'de kış aylarında turist sayısı oldukça fazla çoğalır. Kayak, kızak keyfi bireylerin Palandöken'e çıktıklarında değerlendirebilecekleri aktiviteler arasındadır. Erzurum bu noktada kayak turizminin en çok geliştiği şehirlerden bir tanesi olarak nitelendirilebilir. Nisan sonu ve hatta Mayıs ayına kadar kar kalınlığının yüksek olması, bireylerin de rahatlıkla kar tatili yapmalarına zemin hazırlar.

Çifte Minareli Medrese

Erzurum'a kadar gitmişken, Osmanlı'dan kalma Çifte Minareli Medreseyi görmeden dönmek olmaz. Selçuklu döneminden kalan ve daha sonrasında Osmanlı himayesine geçen yapı, uzun yıllardır herhangi bir sorun yaşanmadan korunması ile dikkat çeker. Duvarlarında bulunan işlemeler, farklı görkemli sütunları, medresenin daha da dikkat çekici bir hale gelmesine yardımcı olur. Erzurum gibi doğuda yer alan şehir de böyle bir yapının bulunması turistlerin ve farklı yerleri görmeyi seven bireylerin de ilgisini çekmektedir. Çifte minerali medrese özellikle tarih seven bireyler tarafından, mutlaka görülmesi gereken mekanlardan bir tanesidir. Benzer yapılardan farklı olarak içerisinde değişik kültürlerin izlerini ve motiflerini taşıması, yapının değerinin daha fazla artmasına neden olur. Açık avlusu, İki katı, dört eyvanı bulunan yapı dönemin gelişmişlik yapısı düşünüldüğünde, büyük bir titizlik ile oluşturulan eserlerden bir tanesidir.

Dedeman Palandoken Ski Lodge Hotel

Dedeman Palandoken Ski Lodge Hotel

Erzurum / Palandöken
Oda Kahvaltı
92
%10
İndirim
1,111
1,000
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
Sway Hotels Palandöken

Sway Hotels Palandöken

Erzurum / Palandöken
Tam Pansiyon
92
%20
İndirim
3,281
2,625
  • 1.Çocuk 0-2 yaş ücretsiz
Dedeman Palandoken Hotel

Dedeman Palandoken Hotel

Erzurum / Palandöken
Oda Kahvaltı
83
%22
İndirim
1,858
1,450
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
Palan Hotel

Palan Hotel

Erzurum / Palandöken
Tam Pansiyon
67
%10
İndirim
1,005
905
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz