Bursa Türkiye

Bursa Hakkında

Bursa, Marmara Bölgesi'nin 2. büyük ve Türkiye'nin 4. büyük metropolü olan Bursa'nın, Osmanlı İmparatorluğu'nun mesken edindiği değerli bir şehir olduğundan bahsedeceğiz. Derin bir tarihi olan Bursa'da çeşitli medeniyetlerin yaşaması dolayısıyla, Hristiyan, Musevi ve Müslüman mimarilerine ve onların tarihi eserlerine rastlamak mümkündür. Hristiyanlar açısından hac merkezlerinden biri olarak değerlendirilen İznik, Bursa il sınırlar içinde bulunuyor. Hem Müslümanlık hem de Hristiyanlık için kutsal bir şehir olan Bursa, doğal güzellikleri, yemyeşil tabiatı ve doğa sporları ile popüler bir şehirdir. Tereyağlı İskenderin anavatanı olan Bursa, hamamları ile meşhurdur. Karagöz ve Hacivat'ın yaşadığı özel şehirde, Irgandı Köprüsü, Kestane Şekeri, İnegöl köfte, pideli köfte, Kemalpaşa tatlısı, kaymaklı ekmek kadayıfı, ciğer sarma, Bursa'nın Türk mutfağına kazandırdığı en özel lezzetlerdendir.

Bursa'da Gezilecek Yerler

Uludağ, Dünya çapında üne sahip ve uluslararası sporcuları ağırlayan, şehrin doruk noktalarından biridir. Ulu Camii, Koza Han, Kapalı Çarşı, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri şehrin en popüler gezilecek noktalarındandır. Ayrıca Cumalıkızık köyü, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, mistik bölgelerden birisidir. Din turizminin de yaygın olduğu Bursa'da, doğa, tarih, kültür ve sanat görmek için gezebileceğiniz, keşfedebileceğiniz onlarca mekan bulunuyor. Bursa Saat Kulesi Mudanya Teleferik İznik Muradiye Külliyesi Bursa Şehir Müzesi Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi Atatürk Müzesi Uluumay Irgandı Köprüsü Osmanlı Halk Kıyafetleri Müzesi Soğanlı Botanik Parkı Gölyazı Hayvanat bahçesi şehrin özel noktalarındandır. Bursa için, yaz kış faaliyet gösteren Uludağ ve mesire yerlerinden bahsetmek gerekir.

Bursa Özel Ziyaret Mekanları

Ülkenin hemen her şehrinden ziyaretçi ağırlayan Bursa'da tarih boyunca, alimler evliyalar, ulemalar yaşamıştır. Dolayısıyla, çok sayıda cami, türbe ve ibadet yerinin bulunduğu Bursa, enerjisi yüksek bambaşka bir kenttir. Bursa ile ilgili bahsedilebilecek noktalarda biri, her 3 din için de değerli bir kent olduğudur. Somuncu Baba türbesinden Yeşil türbeye, İsa Bey Camii'nden Aziz Panteleimon Kilisesi'ne, birçok ibadet merkezi bulunuyor. Ayrıca, Orhan Gazi Camisi, Yıldırım Beyazıt Camisi, Emir Sultan Camisi en özel dini merkezlerindendir.

Almira Hotel

Almira Hotel

Bursa / Osmangazi
Yarım Pansiyon
92
%5
İndirim
284
270
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
Erta Soyak Otel

Erta Soyak Otel

Bursa / Osmangazi
Her Şey Dahil
90
%10
İndirim
275
247
  • 1.Çocuk 0-6 yaş ücretsiz
  • 2.Çocuk 0-2 yaş ücretsiz
Holiday Inn Bursa

Holiday Inn Bursa

Bursa
Yarım Pansiyon
90
%15
İndirim
299
254
  • 1.Çocuk 0-12 yaş ücretsiz
Kadı Konağı Termal Hotel

Kadı Konağı Termal Hotel

Bursa / Osmangazi
Oda Kahvaltı
89
%10
İndirim
100
90
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır