hero image

Afyon Termal Oteller Otelleri

Tarih Seçilmedi

Afyon Termal Oteller

21 tesisten 15 tesis listeleniyor 15 / 21 tesis listeleniyor
21 tesisten 15 tesis listelendi.

Afyon Termal Oteller | Afyon Termal Otel 2024

Türkiye’nin termal başkenti olan Afyon, şifalı termal suları ve kaplıcaları ile termal turizmin en önemli merkezlerinden biridir. Bu anlamda yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret akınına uğrayan Afyon, hizmet ve olanaklarının yanı sıra oldukça konforlu bir tatilin kapılarını sizler için aralar. Hem sağlıklı hem de huzurlu bir tatil geçirmenize olanak tanıyan Afyon termal oteller, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlere yakınlığından dolayı da gezi rotalarının başında yer alıyor. Bir tatilden çok daha fazlasını sunan Afyon otelleri, şifalı termal sularını gelen misafirlerin odasına kadar ulaştırmasıyla büyük bir rağbet görüyor. Lüks konaklama hizmetinin yanı sıra Türk ve dünya mutfaklarından seçkin lezzetlere yer vermesi, spa merkezinde dilediğiniz gibi yararlanmanızı sağlaması, çocuk oyun alanları, toplantı ve etkinlik merkezlerinin içerisinde bulunması gibi pek çok özelliğiyle adeta baş döndürüyor.

Afyon en iyi termal otel arasından ise NG Afyon Wellness Convention, May Thermal Resort Spa, Budan Thermal Spa Otel, MCG Marble Hotel, Özgül Termal Tatil Köyü, İkbal Thermal Hotel Spa, Akrones Thermal Spa Convention Sport Hotel, Sandıklı Thermal Park Hotel, Korel Thermal Resort Clinic Spa, Safran Thermal Resort Sandıklı ve Orucoglu Thermal Resort gibi otelleri örnek gösterebiliriz. Bu Afyon kaplıcaları otelleri arasından herhangi birini tercih ederek sevdiklerinizle birlikte kusursuz bir tatile imza atabilirsiniz. Özellikle Sandıklı bölgesi Afyon’un en önemli termal merkezlerinden biridir. Bu bölgede birbirinden lüks ve donanımlı termal otellerin yer aldığını da söylemeden geçmeyelim. Yüksek hizmet kalite ve konforlu konaklama imkanı sunan Sandıklı termal oteller arasından da hemen birkaç örnek verelim. May Thermal Resort Spa, Gürses Termal, Sandıklı Thermal Park Hotel ve Safran Thermal Resort gibi otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi belirtelim.

Afyon Kaplıca Otelleri

Afyonkarahisar termal otel her şey dahil termal oteller, 5 yıldızlı termal oteller ve muhafazakar termal oteller gibi pek çok farklı konseptle hizmet vermektedir. Afyon termal oteller 5 yıldızlı herşey dahil konseptinde kuaföründen otoparkına, açık büfe yemeklerinden konforlu odalarına, sıcak ve soğuk havuzlarından saunasına, cilt bakımından masajına kadar pek çok şeyi içerisinde yer verir. Öte yandan muhafazakar Afyon termal kaplıcalar içerisinde de kadınlara ve erkeklere özel ayrılmış ibadethaneler, yüzme havuzları, sağlık ve spa hizmetlerinin bulunduğunu ekleyelim. Aynı zamanda Afyonkarahisar kaplıcaları, çamur banyoları ve termal suları ile adından sıkça söz ettirdiği için 7’den 70’e herkesin ilgisini çektiğini söyleyebiliriz. Her derde deva olan bu termal sular, boyun, bel ve göbek fıtıkları, kadın hastalıkları, kemik erimesi ve romatizmal hastalıklar gibi daha pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Afyon Termal Otel Fiyatları

Afyon termal otel fiyatları ya da Afyon kaplıca fiyatları yaz ve kış sezonunda farklılık göstermekte ve değişmektedir. Ancak en uygun Afyon termal oteller de konaklamak isterseniz, erken rezervasyon fırsatlarını takip etmenizi ve indirim fırsatlarını yakalamanızı tavsiye ederiz. Erken rezervasyon ile Afyon termal oteller 5 yıldızlı ya da Afyon termal otelleri herşey dahil gibi konsepte sahip lüks otellerde oldukça ekonomik bir fiyata konaklayabilirsiniz. Tatil Dükkanı farkıyla Afyon termal oteller listesinde yer alan birbirinden güzel ve keyifli tesislere hem hızlı hem de kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Afyon Gezilecek Yerler

Afyon termal
dışında gezilecek yerleriyle de fazlasıyla merak uyandırıyor. Doğal, tarihi ve kültürel bakımdan geniş bir yelpazeye sahip olan Afyon, müzeleri, camileri, ören yerleri, kaleleri, mağaraları, doğal parkları, kiliseleri, manastırları ve kaplıcaları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Buraya kadar gelmişken Cumhuriyet Şehitleri Anıtı, Afyon Zafer Müzesi, Karahisar Kalesi, İscehisar Peri Bacaları, Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı, Ot Pazarı Cami, Kurtini Mağarası ve Başkanlık Milli Parkı gibi noktalara uğramadan dönmeyiz deriz!

Afyon Termal Oteller Hakkında Merak Edilenler;

Afyonda hangi termal otele gidilir?
NG Afyon Wellness Convention, May Thermal Resort Spa, Budan Thermal Spa Otel, Mcg Çakmak Thermal Hotel, Özgül Termal Tatil Köyü, İkbal Thermal Hotel Spa ve Sandıklı Thermal Park Hotel gibi tesislerin daha çok popüler olduğunu söyleyelim.

Afyon’da hangi kaplıcalar var?
Gazlıgöl termal bölgesi, Ömer Gecek termal bölgesi, Hüdai termal bölgesi ve heybeli termal bölgesi olmak üzere 4 farklı kaplıca bölgesi vardır.

Afyon termale ne zaman gidilir?
Her mevsim ziyaret edilebilse de kış ve sonbahar ayları en ideal zamanlardır.

Afyon termal su içilir mi?
Hem içme hem de banyo tedavileri için termal sudan yararlanılmaktadır.

Afyon termal suyu hangi hastalıklara iyi gelir?
Romatizmal hastalıkların yanı sıra kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, nefrit, nevralji ve alerjiler gibi pek çok hastalığın tedavisine iyi gelmektedir.
 

Daha Fazla Göster