Kartalkaya Bolu

Kartalkaya Hakkında

Ülkemizin ve dünyanın en gözde kayak merkezlerinden birisi olan ve giderek popüler hale gelen Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu şehrimizde bulunmaktadır. Köroğlu dağları üzerinde bulunan kayak merkezi, Bolu merkeze sadece 30 dakika uzaklıktadır. İstanbul?dan bölgeye gelmek isteyen okurlarımız kendi araçları ile 4-5 saatlik bir yolculuk sonrasında kayak merkezine ulaşabilirler.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya kayak merkezinin özelliği hiçbir zaman çok keskin soğuklara sahip olmamasıdır. Kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Mart ayında son bulur. Her türlü kayak sporu için bu 4 ay boyunca çok elverişli bir iklime sahip olan kayan merkezindeki kar kalınlıkları 2 metre civarındadır. Kartalkaya?nın doğası, eşsiz manzarlarında ortaya çıkmasını sağlar. Bir yandan kayarak eğlenirken diğer yandan da çam ağaçlarının oluşturduğu o eşsiz manzarayı izlemek çok keyiflidir. 4 ay boyunca bu keyfi yaşayabilmek Kartalkaya kayak merkezi için büyük avantajdır zira kayak merkezleri için 4 ay oldukça uzun bir süredir.

Kartalkaya?da Eğlence

Her sene binlerce yerli ve yabancı gençlerin katıldığı onlarca farklı festivaller düzenlenmektedir. Akşama kadar kayak sporları yapan gençler, akşam ve gece de müzik ve ünlü isimlerin performansları ile coşmaktadır. Kartalkaya kayak merkezi hem kayak sporu hem de bu festivaller nedeni ile sezonun tam ortası olan Ocak ve Şubat aylarında çok kalabalık olmalıdır. Daha sakin bir sessiz bir şekilde kayak sporunu yapmak veya öğrenmek için Mart yaını tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya Ulaşım

Bolu merkeze 38 km olan kayak merkezine şehir dolmuşları sizi en geç 1 saat içerisinde bırakacaktır. Neredeyse tüm şehirlerden Bolu merkeze otobüs yolculuğu ile gelerek oradan da 30 dakika veya 1 saat içerisinde Kartalkaya merkezine ulaşabilirsiniz.

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

Bolu / Kartalkaya
Oda Kahvaltı
92
%10
İndirim
9,777
8,800
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır
Grand Kartal Hotel

Grand Kartal Hotel

Bolu / Kartalkaya
Herşey Dahil
78
%6
İndirim
6,191
5,820
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz
Dorukkaya Ski & Mountain Resort

Dorukkaya Ski & Mountain Resort

Bolu / Kartalkaya
Herşey Dahil
83
%10
İndirim
6,666
6,000
  • 1.Çocuk 0-1 yaş ücretsiz
Kartaltepe Butik Hotel

Kartaltepe Butik Hotel

Bolu / Kartalkaya
Oda Kahvaltı
79
%25
İndirim
1,900
1,425
  • Yetişkin oteli