Bir Doğu Masalı Özbekistan ( Akşam Yemekleri Dahil )

5 Gece 6 Gün Vize Yok
Kişibaşı
999.00 €
'dan itibaren.
TUR KODU : ADO11

Tur Program

1. Gün - Taşkent

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Özbekistan Havayolları’nın HY 282 sefer sayılı uçuşu ile 06:00’da Taşkent’e hareket. Yerel saat 12:30’da Taşkent’e varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, Barak Han Medresesi, Kaffal-i Şaşi Türbesi, Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır. Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını, Kökeldaş Medresesini, ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Destinasyon: Taşkent

2. Gün - Taşkent - Semerkand

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket. Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor. Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zerafet sembolüydü. Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender, Cengiz Han,Emir Timur) tek şehirdir.Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur), Registon Meydanı, Uluğbey Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şirdar Medresesi, Tillakari Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

Destinasyon: Semerkand

3. Gün - Semerkand - Buhara

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket. Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Lebi Havuz Camii, Yahudi Mahallesi, Poyi Kalon Kompleksi, İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır. Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.

Destinasyon: Buhara

4. Gün - Buhara - Hiva

Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket. Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşşiz mimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz. Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.

Destinasyon: Hive

5. Gün - Hiva

Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır. Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.


6. Gün - Hiva - Ürgenç

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Özbekistan Hava Yollarının HY 279 sefer sayılı uçuşu ile 12.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14.40’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

Ziyaret Edilecek Bölgeler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 4* Otellerde 5 Gece 6 Gün Konaklama,
 • Alan – Otel – Alan Transferleri Ve Şehirler Arası Transferler,
 • Araç İçi Kapalı Su İkramı,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Özbekistan Havayolları İle İstanbul – Taşkent // Ürgenç - İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Panaromik Şehir Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • Sabah Kahvaltıları,akşam Yemekleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Paket Fiyatına Dâhil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Turlu Hizmet,
 • Pcr Test Ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Şöför Ve Rehber Bahşişleri (şoför Günlük 2 Usd, Rehber Günlük 3 Usd)
 • Yemeklerde Alınan Kapalı İçecekler,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)

4* Oteller (yarım Pansiyon)

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
28.08.2022 - 02.09.2022 999.00 999.00 1179.00 150.00 999.00 999.00 Satın Al
16.10.2022 - 21.10.2022 999.00 999.00 1179.00 150.00 999.00 999.00 Satın Al

Yurtdışı Tur Kategorileri