Venedik Turu

Venedik Turları

7 Gece 8 Gün Büyük İtalya Turu Tk ( Lju - Nap )

12 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
449
9,224 TL
7 Gece 8 Gün Büyük İtalya Turu Tk ( Nap - Lju )

11 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
449
9,224 TL
7 Gece 8 Gün İtalya Çizme Rotası ( Ekstra Turlar Dahil )

10 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
996
20,460 TL
7 Gece 8 Gün Klasik İtalya Turu Pc ( Bgy - Fco )

13 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
449
9,224 TL
7 Gece 8 Gün Klasik İtalya Turu Pc ( Vce Fco )

6 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649
13,332 TL
16 Gece 17 Gün Otobüslü Büyük Avrupa Turu

Sadece 1 Tarih
İstanbul Kalkışlı
1,099
22,576 TL
8 Gece 9 Gün Otobüslü Büyük İtalya Turu

7 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
589
12,099 TL

Venedik Turu Gezi Rehberi

Aşk tazeleyen şehir olarak anılan Venedik, İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Adalardan ve kanallardan oluşan şehir içinde lagünler ve su kanalları bulunmaktadır. Bu sayede şehir deniz üzerine kurulu bir görüntü sunmaktadır. Venedik yurtdışı tur seçenekleri de özellikle çiftlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Şehrin sularla kaplı olması, şehir içinde kanolarla gezi yapma olanağı sunarak romantik bir ortam oluşturmaktadır. Venedik içerisinde pek çok mimari yapı, UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde sınıflandırılmaktadır. Yapıların çok eski çağlardan bu yana doğallığını koruması, Venedik yurtdışı tur tercihlerinde de belirleyici olmaktadır. Venedik, ticari yönüyle tarih boyunca ünlenmiş bir şehirdir. Hem Müslüman ülkelerle hem de diğer ülkelerle yaptığı ticari anlaşmalar şehrin gelişmesine ve tanınmasına kaynaklık etmektedir. Venedik, toplam 118 adacık üzerine kurulu olan bir şehirdir. Adaları birbirine bağlayan 170 kanal ve 400 köprü bulunmaktadır. Bu köprü ve kanallar sayesinde adacıklar büyük bir şehir oluşturmaktadır. Venedik nüfusunun son yapılan sayım sonucunda 261.000 civarında olduğu belirlenmektedir. Fakat şehrin turist sayısı, şehirden yaşayan yerli halkın sayısına yakın olduğu için kalabalık bir şehir olarak anılmaktadır.

Venedik’e Nasıl Gidilir?

Venedik şehrine farklı yollarla ulaşım sağlanabilmektedir. Venedik’e ulaşım olanakları; turistlerin hangi bölgeden yola çıkacaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat hava yolu hemen herkesin ilk tercihi olarak bilinmektedir. Treviso Havalimanı, Venedik şehrine havayolunu kullanarak gideceklerin ineceği hava limanıdır. Havalimanından ATVO otobüsleri yardımıyla şehir merkezine ulaşmak kolay olmaktadır. Venedik tur fiyatları, hava yolu bilet fiyatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar, mevsime göre belirlenmekte olup bunun yanı sıra turist yoğunluğuna göre de değişkenlik göstermektedir. Venedik tur fiyatları aynı zamanda kara yolu ya da demir yoluyla ulaşım sağlamak isteyenlere göre de değişebilmektedir. Mesafe aynı olmasına rağmen yol vergileri gibi pek çok faktör fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır.

Venedik’te Nerelere Gidilir?

Venedik şehrinin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapıları da bulunmaktadır. Venedik’in gezilecek yerleri tüm bu yapıları kapsayacak şekilde belirlenmektedir. Bilinen bazı gezilecek yerler şu şekilde sıralanmaktadır:
 • San Marco Meydanı: Şehrin genel dokusunu gözlemlemek isteyenler için tercih edilen şehir meydanıdır.
 • San Marco Katedrali: Şehir meydanında yer alan en büyük dini yapılardan biri olarak bilinmektedir.
 • Cam Müzesi Vetro: Murano Adası içerisinde yer alan müze, cam sanatına merakı olan ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.
 • Frari Kilisesi: Önemli ressamların eserlerinin sergilendiği müze olarak da bilinmektedir.
 • Rialto Köprüsü: Şehrin önemli sembollerinden biri olarak bilinen köprü, Mostar Köprüsü’nü andıran bir görüntü sunmaktadır.
 • San Marco Kulesi: Şehir meydanında yer alan kule, önemli bir sembol olarak bilinmektedir. Saat kulesini andıran bir mimarisi bulunmaktadır.
Venedik en ucuz yurtdışı turu seçeneklerinin içerisinde tüm bu mekanların görülme olanakları bulunmaktadır. Şehir merkezinde konumlanan bu yapılar, tarihi dokunun gözlemlenmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, tura dahil olmadan da turistlerin kendi gezi rotalarını oluşturmaları sağlanmaktadır. Venedik en ucuz yurtdışı turu, tercihleri belirlenirken tur paketlerinin içeriklerinde neler olduğu değişken olarak belirlenmektedir. Örneğin 3 gecelik turların fiyatları, 7 gecelik turlara göre daha ucuz bir tur olarak seçilebilmektedir. Bunun yanı sıra yılın belirli mevsimlerinde de ücretlerde değişkenlik oluşabilmektedir.

Venedik’in Tarihi Mekânları

İtalya’nın tarihi dokusunu en fazla yansıtan Venedik, tarihi ve dini yapıları ile ünlenmektedir. Venedik’in tarihi merkezleri olarak bilinen yapılardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Dükler Sarayı: Ortaçağ döneminin önemli eserlerinden biri olarak bilinen saray, Venedik turistlerinin en çok ziyaret edilen mekanlarından birisidir.
 • Ca’ d’Oro: 15. Yüzyıldan bu yana gelen tarihi yapı, denizciler için yapılmış bir yapı olarak bilinmektedir. Mimari değeri oldukça eşsiz bir değer olarak sunulmaktadır. Altın Ev olarak adlandırılmaktadır.
 • Güzel Sanatlar Akademisi: Şehrin bilinen en eski müzeleri arasında yer almaktadır. 16. Yüzyıldan bu yana ziyarete açık tutulmaktadır.
 • Santa Maria della Salute: Şehrin en güzel manzaralı kiliselerinin başında yer almaktadır. Hem mimari yapısı hem bulunduğu konum itibariyle ziyaret edilmesi önerilmektedir.
Venedik tur paketleri, tarihi mekanları özel olarak ziyaret edecek içerikler sunabilmektedir. Yapılacak turun hangi alanlara yönelik yapılacaksa turistler tarafından tercih yapılabilmektedir. Venedik tur paketleri seçimi yapılırken hangi içerikler ile tura katılım sağlanacağı seçilebilmektedir. Gece seçimi, bayalı ya da bireysel tur seçimi gibi tercihler yapılabilmekte ve ücretler de aynı şekilde belirlenmektedir.

Venedik’te Gezilecek Doğal Güzellikler

Venedik şehrinde yapılan tarihi gezilerin yanı sıra Venedik’in doğal güzellikleri de sıkça ziyaret edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Bu mekanlar, şehrin adaları ya da köprülerinden oluşmaktadır. Bilinen bazı mekanlar şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Büyük Kanal: Şehrin en büyük kanallarından biri olarak Venedik ziyaretinde ilk görülmesi gereken yerler arasındadır.
 • Rialto Köprüsü: Şehirdeki adaları birleştiren en büyük köprülerden biri olduğu için görülmesi gereken yerlerden biri olarak önerilmektedir.
 • Murano Adası: Rengârenk evleri ve cam müzesi ile tanınan ada, fotoğraf çekmeyi sevenler için önemli bir bölgedir.
 • Burano Adası: Dantel işçiliği ile ünlenen ada, güzel bir görüntü sunmaktadır.
Venedik balayı otelleri ile yapılan anlaşmaların içeriğinde doğal güzelliklerin ziyaret edilmesi de bulunmaktadır. Venedik balayı otelleri konaklama yapacak olan balayı çiftleri, hemen her adayı rahatlıkla gezebilecekler, tarihi yapıları da görme fırsatı bulabileceklerdir.

Venedik’in Önemli Etkinlikleri

Venedik bölgesinde tarihi gezilerin yanı sıra Venedik’in festivalleri de oldukça ünlüdür. Bu festivaller, şenlik olarak anılmakta ve yerli, yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bilinen bazı şenlikler şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Venedik Karnavalı: Şubat ayında gerçekleşen şehrin en büyük festivali olarak bilinmektedir.
 • San Marco Festivali: 25 Nisan tarihinde gerçekleşen festival, meydanda gerçekleştiği için meşhur meydanın adıyla anılmaktadır.
 • Opera Festivali: Eylül ayında gerçekleşen festival sanatseverlere yönelik etkileyici bir içerik sunmaktadır.

Venedik Yeme-İçme Yerleri

Venedik şehrine yapılan gezilerin içeriğinde en önemli önerilerden birisi de yeme içme önerileridir. Venedik’te yemek yenecek mekânlar olarak bilinen yerler şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Caffe Florian: Şehrin tarihinde bilinen en eski restoran olarak bilinmektedir. Geleneksel lezzetleri tatmak isteyenler için ilk öneridir.
 • Pasticceria Tonolo: Kruvasanı yerinde yemek isteyenlerin gideceği ilk adres olarak bilinmektedir.
 • Osteria Ai Do Archi: En önemli deniz mahsullerinin bulunduğu restoran olarak bilinmektedir. Balık ve deniz ürünü sevenler için ilk adres olarak bilinmektedir.

Venedik’e Hangi Mevsimde Gidilir?

Ilıman bir iklime sahip olan Venedik’in hava durumu, ılık olmasına rağmen kış aylarında yağışlı olduğu bilinmektedir. Bu sebeple yağışlı olan kış aylarında ziyaretinin tercih edilmediği bilinmektedir. Venedik balayı bölgeleri de yılın sıcak ayları olan Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalık olmaktadır. Bu aylar dışında balayı bölgeleri olarak ziyaret edilen mekanların daha tenha olduğu bilinmektedir. Venedik balayı bölgeleri civarında konaklama yapan çiftler, şehrin merkezine yakın bölgelerde kaldıkları için tarihi ve dini yapıları da ziyaret etme olanağı bulmaktadır. Bunun yanı sıra, herhangi bir araca ihtiyaç duymadan rahatlıkla şehrin dokusunu soluyabilmektedirler.