hero image

Singapur

Tüm Dönemler

Singapur TURLARI

1 tane tur listeleniyor.
Tüm Turlar listelendi.

Singapur Turu Ve Singapur Tur Fiyatları 2024

Malezya ve Endonezya’nın tam ortasında kalan Singapur, oldukça küçük bir cumhuriyettir. Dünya genelinde çok az rastlanan şehir devletleri arasında yerini alan Singapur, Endonezya’ya ait Riau Adalarıyla çevrilmiştir. Minik bir ada ülkesi olarak, son dönemlerde yükselişe geçen ve adından söz ettiren Singapur, sınırları içerisinde yapılan son teknoloji gökdelenleri sayesinde modernleşmektedir. Kuzey Yarımkürede de bulunan ve ekvatora 135 km uzaklığı bulunan ada, son dönemlerde Singapur yurtdışı turlarıyla popüler hale gelmiştir. Bahçe şehri ve aslan şehri lakaplarıyla anılmaya başlanan şehir, ekvatorun etkisiyle tropikal iklime sahiptir. 1819 yılında kurulan ve ilk dönemlerinde, Doğu Hindistan’a bağlı bir koloni olarak işlev gören Singapur, bağımsızlığını ilan ettikten sonra, dünyanın en önemli liman ve turizm bölgeleri arasında yerini almayı başarmıştır.

Singapur’a Nasıl Gidilir?

Singapur yurtdışı tur paketleriyle adaya giriş yapmak isteyen kişilerin, seyahat öncesinde göçmen kartı doldurması gerekir. 30 günden az süreyle ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişiler, vize gereksinimi olmadan ülkeye giriş yapabilirler. Singapur balayı bölgelerini ziyaret etmek ya da adanın sosyal yapısını yakından tanımak için Singapur tur fiyatları incelenmeli, en uygun turlar için rezervasyon yapılmalıdır. Adaya ulaşımın tek yolu havayollarıdır ve İstanbul üzerinden gerçekleştirilen seferlerle adaya uçuşlar gerçekleştirilir. Singapur Uluslararası Changi Havalimanına iniş yapıldıktan sonra, havalimanının içinde yer alan gezi alanları da değerlendirilmelidir. Hayvanat bahçesi, kelebek bahçesi, bambu bahçesi ve orkide bahçesinin yer aldığı havaalanı, Singapur gezilerinin ilk durağıdır. Singapur ulaşım olanakları arasında, taksi, otobüs ve metro yer almaktadır. Singapur balayı otellerinde rezervasyon yapıldığı zaman, oteller tarafından havalimanına servisler gönderilir ve misafirlerin otellerine yerleşmesi sağlanır.

Singapur'da Nerelere Gidilir?

Asya’nın en görkemli şehri sayılan Singapur, birbirinden farklı turistik merkeze ve gezi alanlarına sahiptir. Singapur yurtdışı turlar aracılığıyla, ada şeklindeki şehir devletinin her özelliği keşfedilebilir. Singapur'un gezilecek yerlerinin başında yer alan bölgeler ve bu yerlerin özellikleri, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • Merlion Heykeli: Toplamda 8,6 metre uzunluğundaki Merlion Heykeli, Singapur'un simgesi olarak kullanılmaktadır. İnsanların denize girdikleri bölgeye yerleştirilen heykelin, alt kısmı balık üst kısmı aslan şeklindedir ve heykelin ağrında, denize doğru su püskürtülmüştür. Heykelin ağırlığı, toplamda 70 tondur.
 • Sentosa Adası: Singapur yurtdışı tur paketleriyle bölgeye gelen herkes, Sentosa Adasına gitmeli ve adadaki eğlence merkezlerinde vakit geçirmelidir. Bölgeye gelen turistlerin en sevdiği alanlardan bir tanesi olan Sentosa, eğlence adası olarak da adlandırılmaktadır.
 • Gardens By The Bay: toplamda 101 hektarlık araziye kurulmuş bu park, bitkilerin yaşamının ele alındığı dikkat çekici ortamlardan bir tanesidir. Ekvatoral iklimde karşılaşılan bitkilerin tamamı, Gradens by the Bay botanik bahçesinde yer almaktadır. Bahçenin konumu denize sıfır olduğundan, yer yer koru tarzında mekanlarla da karşılaşılacaktır. Singapur en ucuz yurt dışı tur paketleriyle şehre gelen ziyaretçiler, parkın içerisindeki Corel Forest bölümünü gezmeli ve bu bölgedeki 42 metrelik şelaleyi görmelidir.
 • Chinatown: Singapur'un %70’lik bölümü Çinli vatandaşlardan oluşmaktadır. Çin nüfusunun bu kadar etkin olduğu ülkede, Çin kültürünün etkisi de oldukça fazladır. Şehirde yer alan Çin mahallesi, tamamen Çin kültürüne uygun şekilde hazırlanmıştır.
 • Buddha Tooth Relic Temple And Museum: Müze olarak da kullanılan tapınak, Budist dinindeki yağmur tanrısına adanmıştır. Tapınağın renkli görüntüsü, uzak mesafeden bile dikkat çekecektir.

Singapur'un Tarihi Merkezleri

Singapur, tamamen turistik amaçlarla inşa edilmiş modern şehir devletidir. Bölgede oldukça sınırlı tarihi alan bulunduğundan, Singapur'da yaşayan farklı etnik kökenlerin yaşam alanları tarihi bölge olarak nitelendirilmektedir. Singapur'un tarihi merkezleri olarak değerlendirilen yerler şu şekildedir:

 • Arab Quarter Haji Lane: Singapur'da yaşayan etnik kökenlerden bir tanesi de Araplardır. Arapların yaşadığı bölge olan Arab Quarter, bölgenin en eski yerleşimlerinden bir tanesidir.
 • Little İndia: Küçük Hindistan olarak adlandırılan bölgede, adanın yerlisi olan Hintliler yaşamaktadır. Hint kültürünün yerleştiği bu bölge, Singapur'un en eski alanları arasında yer alır.

Singapur'un Gezilecek Doğal Güzellikler

Singapur'un modern ve turistik yaşamının yanında, belli başlı doğal gezi alanları da inşa edilmiştir. Özellikle denizi ve kumsallarıyla ön plana çıkan Singapur'un doğal güzellikleri şunlardır:

 • Singapur Hayvanat Bahçesi: 28 hektarlık alana kurulan hayvanat bahçesi, Asya’nın en büyüğüdür. Tesiste yaşayan hayvanlar, olabildiğince özgür yaşamaktadır.
 • Singapur Orkide ve Botanik Bahçesi: UNESCO dünya mirası listesine alınan bu bahçe, 1859 tarihinde kurulmuştur. Parkın içerisinde, ekvatoral iklime ait tüm bitkiler yer almaktadır.

Singapur'un Önemli Etkinlikleri

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Singapur festivalleri, bölgenin dünya genelinde daha fazla tanınmasına yardımcı olmaktadır. Singapur tur fiyatları, seyahatlerin festival tarihlerine denk gelmesi durumunda, normalden daha yüksek olabilir. Singapur'da her sene düzenlenen geleneksel festivaller, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

 • Çin Yeni Yılı Kutlamaları: Her sene ocak ayına denk gelen Çin yeni yılı kutlamalarında, Singapur'un yerel halkı evlerini kırmızı kağıtlarla süslemektedir.
 • Singapur Yemek Festivali: Her sene mart ayında, Singapur'un tamamında yemekler yapılmaktadır. Adanın her yerinde seyyar satıcılar tarafından yemekler pişirilmektedir. Singapur balayı bölgeleri, bu dönemlerde festivalin etkisiyle daha renkli ve eğlenceli bir hal almaktadır.
 • Vesak Günü: Budist takvimine göre, 6. dolunayın ilk yarısında gerçekleşen, Buddhanın doğum günü kutlamalarıdır.
 • Dragon Bot Festivali: Her sene 12 ila 13 Temmuz arasında düzenlenen festivalde, dünyanın 4 bir yanından gelen kişiler bot yarışı yapmaktadır.

Singapur'un Yeme-İçme Yerleri

Singapur'un kültürel yapısını tanımanın en iyi yolu, bölgenin mutfağından lezzetleri tatmaktır. Singapur balayı otellerinde kalmak için şehri ziyaret eden kişiler, adanın en meşhur restoranlarında yemeklerini yiyebilirler. Singapur'da yemek yenecek yerlerin başında gelen mekanlar ve bu mekanların özellikleri, aşağıda açıklanmıştır:

 • Nagowa Japanese Restaurant: Suşileri her öğle yemeğinde taze şekilde hazırlayan restoran, Singapur'da tercih edilen en kaliteli yerlerin başında gelmektedir.
 • Hokkaido Sushi: 4 yıldızlı M Hotel Singapore otelde yer alan restoran, şehrin en iyi ikinci restoranı olarak değerlendirilmektedir. Japon yemeklerinin yanında, şehirde en iyi suşiler bu restoranda yapılmaktadır.
 • Mikuni: Singapur'un en iyi restoranlarından bir tanesi olan Mikuni, suşi ve çeşitli Japon yemeklerini başarıyla hazırlamaktadır.

Singapur'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Tropikal iklime sahip olan Singapur, yılın 12 ayı boyunca yaz mevsimi yaşamaktadır. Ekvatora oldukça yakın olan bu ülke, uzun dönem yağış almaktadır. Singapur hava durumu, her zaman yüksek değerlere sahiptir. Bölgedeki sıcaklık ve nem oranının oldukça yüksek olması, adanın ziyaret tarihlerini önemli kılmaktadır. Singapur yurtdışı tur paketleriyle bölgeyi ziyaret etmek isteyen kişiler, yağışların en aza ineceği dönemler, mayıs ayı, ekim ayı ve kasım ayıdır. Bu dönemde görülen yağış ve sıcaklık miktarı daha aza indiğinden, bölgede daha rahat gezilecektir. Singapur en ucuz yurt dışı tur fırsatları, adanın en fazla yağış aldığı dönemlere denk gelmektedir. Kasım ayıyla mart ayı arası ve mayısla eylül ayı arasında, bölge yılın en büyük yağışlarını almaktadır. Singapur her zaman yağış alan bir ekvator bölgesi olduğundan, adayı ziyarete giderken hazırlıklı olmak gerekecektir.

Daha Fazla Göster