Sevilla Yurtdışı Turları

Tur Takvimi

Yurtdışı Turlar

7 Gece 8 Gün Büyük İspanya & Endülüs ( Akşam Yemekleri Dahil )

7 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
499
8,733 TL
4 Gece 5 Gün Türk Hava Yolları'yla Endülüs

4 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
399
6,983 TL

Sevilla Gezi Rehberi

İspanya'daki Endülüs’ün en önemli özerk bölgelerinden bir tanesi olan Sevilla, bölgedeki en gelişmiş şehirdir. Sevilla yurtdışı tur paketleriyle şehri ziyarete gelen kişiler, ispanyanın tarihi dokusunu yakından görme fırsatı yakalayacaktır. İspanya’nın liman kentlerinden bir tanesi olan Sevilla, antik çağlardan beri önem ve saygı gösterilen şehriler arasındadır. Yunan mitolojisindeki Herkül’ün kurduğuna inanılan Sevilla, ilk olarak Spal adıyla anılmıştır. Daha sonra Hispalis şeklinde anılan Sevilla, 712 yılında Müslümanların Iber adasını fethetmesiyle tekrardan değişmiştir. Müslümanların bölgeyi ele geçirmesinin ardından Ishbiliyya olarak anılmaya başlanan Sevilla, Müslümanların fethinden sonra kültürel açıdan gelişmiş ve yenilenmiştir. Sevilla yurtdışı turlarla bölgeyi ziyarete giden kişiler, Müslümanların bölgedeki etkilerine ve bıraktıkları eserlere yakından tanıklık edebilirler.

Sevilla'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye ile Sevilla arasında direkt uçuş seferleri bulunmamaktadır. İstanbul Uluslararası Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden, aktartmalı seferlerle İspanya Malaga bölgesine gidilmelidir. Malaga Havalimanına iniş yapıldıktan sonra, otobüs ya da tren seferleri kullanılarak Sevilla'ya ulaşılmaktadır. Sevilla en ucuz yurt dışı tur paketleri kapsamında şehre ulaşmak için Malaga sonrasında uygun otobüs veya tren seferi araştırılmalıdır. Malaga Havalimanından iniş yapıldıktan sonra, taksi ya da trenlerle garlara gidilebilir. Toplamda 2 saat süren Sevilla Malaga arası yolculuk, isteğe göre İspanya ve diğer Avrupa şehirleri üzerinden de gerçekleştirilebilir. İspanya'nın önemli şehirlerinden olan ve çok fazla turist alan Sevilla'nın ulaşım olanakları, şehrin kalabalığını kaldıracak düzeydedir. Sevilla'ya ulaşıldıktan sonra, şehir merkezine gitmek için taksiye binilebilir ya da toplu taşıma araçları kullanılabilir. Şehir içi seyahatler, toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Sevilla'da Nerelere Gidilir?

Tarihi dokusunun yanında, modern yapıları ve kültürel etkinlikleriyle de dikkat çeken Sevilla'da gezilecek yerler, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:
 • Santa Cruz Mahallesi: Sevilla'nın kültürel yapısının hakim olduğu Santa Cruz Mahallesi, dar sokaklardaki renkli evleri ve küçük dükkanlarıyla dikkat çekmektedir. İber yarımadasında Yahudilerin yaşaması için tahsis edilen bu mahalle, bugün kentin turistik bölgeleri arasında yer almaktadır.
 • Parque De Maria Lusia: Sevilla'daki en büyük yeşil alan olma özelliğine sahip Parque De Maria Lusia, toplamda 340 bin metrekarelik alana inşa edilmiştir. Fayton gezilerinin ve bisiklet turlarının düzenlendiği alan, Sevilla'da doğal zaman geçirmek isteyen kişiler için oldukça cazip bir merkezdir.
 • Triana Bölgesi: Guadalquivir Nehrinin sol kısmında konumlanmış Triana Bölgesi, Sevilla'nın renkli yerlerinden bir tanesidir. Sevilla balayı otellerinin de yer aldığı bu bölge, renkli yapıları ve kültürel dokularıyla dikkat çekmektedir.
 • Museo Del Baile Flamenco: 18. yüzyılda inşa edilen yapı, içerisinde egzotik ve geleneksel İspanyol danslarının gösterime girdiği sanat merkezidir.

Sevilla'nın Tarihi Mekanları

İspanya'nın meşhur kentlerinden bir tanesi olan Sevilla, Endülüs Emevi’leri sonrasında çok fazla tarihi mekâna sahip olmuştur. Tarih boyunca birçok medeniyetin yer aldığı bölge, dünyanın önemli tarihi miraslarına sahiptir. Sevilla yurtdışı turlarla şehre gelen ziyaretçilerin ilk durağı, Endülüs dönemi ve sonrasındaki İspanya Krallığı dönemlerinden kalma tarihi yapılardır. Sevilla'nın tarihi merkezleri arasında en fazla dikkat çeken yapılar şunlardır:
 • Real Alcazar: Dünya genelindeki en eski kraliyet sarayı olan Real Alcazar, 11. yüzyılda Abbasi Hükümdarlığı tarafından inşa edilmiştir. Muhavvid hanedanlığı tarafından geliştirilen eser, Cordobalı Yöneticilerin yaşam alanı olarak kullanılmıştır.
 • Sevilla Katedrali: 1507 tarihinde inşa edilen katedral, dünya genelindeki en büyük gotik tarzdaki katedral olma özelliğine sahiptir. Sevilla balayı bölgelerine oldukça yakın bir konumda olan katedral, Sevilla'nın simgelerinden bir tanesidir.
 • Torre Del Oro: Altın Kule olarak anılan yapı, 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Bugün denizcilik müzesi olarak hizmet veren altın kule, Guadalquir Nehrindeki tekne trafiğinin kontrol edilmesi amacıyla yapılmıştır.

Sevilla'da Gezilecek Doğal Güzellikler

Genellikle tarihi dokusu ve modern mimarisiyle dikkat çeken Sevilla, oldukça kısıtlı sayıda doğal güzelliğe sahiptir. Şehrin sahip olduğu park ve bahçeler, şehir merkezinin yoğunluğundan uzaklaşmak isteyen kişiler için uygundur. Sevilla'nın doğal güzellikleri kapsamında, Sevilla'nın çevresindeki bölgeler şunlardır:
 • Puente Nuevo (Ronda): Endülüs’un en görkemli doğa harikalarından bir tanesi olan Ronda, iki uçurum arasında inşa edilmiş köprüye sahiptir. 1793 yılında inşa edilen köprünün altından, küçük bir şelale dökülmektedir.
 • Cordoba: Guadalquivir Nehrinin hemen yan tarafında yer alan Cordoba, Emeviler’in Endülüs’ü fethetmesiyle birlikte, başkent olarak kullanılmıştır. Tarihi yapılarda doğal güzelliklerin kesiştiği bölgelerden bir tanesi olan Cordoba, Sevilla balayı bölgelerinde kalmaya gelen kişilerin ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır.
 • Granada: Endülüs’ün önemli merkezlerinden bir tanesi olan Granada, içerisinde devasa bir kentin bulunduğu doğal güzelliklerden bir tanesidir. 8. yüzyılda inşa edilen Granada, Endülüs Emevileri döneminde daha da geliştirilmiştir.

Sevilla'nın Önemli Etkinlikleri

Sevilla'da her yıl düzenlenen etkinlik ve festivaller, şehrin daha fazla turist almasına yardımcı olmaktadır. Geleneksel sebeplerle yapılan kutlamaların yanında, sadece eğlence amacıyla da birçok etkinlik düzenlenmektedir. Sevilla tur fiyatları, etkinliklerin ve festivallerin düzenlenme tarihlerine denk gelmesi durumunda, normal dönemlerden daha pahalı olmaktadır. Sevilla'nın festivalleri arasında en çok dikkat çeken etkinlikler, aşağıda sıralanmıştır:
 • Endülüs Günü: Endülüs’ün 1980 yılında özerkliğine kavuşması sebebiyle yapılan kutlamalardır. 28 şubatta, tüm halk sokaklara çıkar ve kutlamalar yapar.
 • Samana Santa: Her yıl nisan ayında düzenlenen kutsal hafta, Paskalya Bayramına kadar devam etmektedir. 1 haftalık kutlamalar boyunca, Sevilla'nın ana caddesi rengarenk süslerle donatılmaktadır.
 • Feria De Abril: Sevilla kutsal haftasından 2 hafta sonra düzenlenen etkinliklerde, Nisan Panayırı adlı kutlamalar yapılmaktadır. 17 ve 22 nisan aralarında düzenlenen etkinlikler, şehre birçok turistin akın etmesine yol açmaktadır.

Sevilla'nın Yeme-İçme Yerleri

Sevilla'nın ve İspanya'nın geleneksel yemeklerinin tadılacağı restoranlar, bölgenin kültürel yapısı hakkında doğrudan bilgi sunmaktadır. Sevilla yurtdışı tur paketleriyle şehre gelen turistler, Sevilla'da yemek yenecek yerlerin araştırmasına girmektedir. Şehrin en önemli restoranları aşağıda sıralanmıştır:
 • Sidona: Uzak doğu mutfağıyla birleştirilmiş tapas türlerinin servis edildiği restoran, turistlere farklı mutfak deneyimleri yaşatmaktadır.
 • Nazca Restaurant: Sevilla balayı otellerinde rezervasyon yapan kişiler, Japon mutfağı lezzetlerini tatmak için Nazca Restorana gitmelidir. İspanyol mutfağıyla, Japon mutfağının birleşimi lezzetlerin sunulduğu restoran, turistler tarafından çok sevilmiştir.
 • Montaditos 100: İspanya’nın meşhur fast foodları olan Baradillo sandviçler, Montaditos 100 restoranda satılmakta ve oldukça fazla rağbet görmektedir.
 • Duo Tapas: Sevilla'nın en meşhur restoranlarından bir tanesi olan Duo Tapas, şehirdeki en güzel tapasları yapan yerdir. Akşam yemeklerinden yarım saat önce giden kişiler, restoranda oturacak yer bulabilirler.

Sevilla'ya Hangi Mevsimde Gidilir?

İspanya'nın önemli şehirlerinden biri olan Sevilla, Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz dönemlerinde oldukça sıcak olduğundan, diğer mevsimlerde şehre gidilmesi daha uygun olacaktır. Özellikle ilkbahar döneminde ziyaret edilmesi gereken Sevilla, yaz aylarında 35 derecenin üzerindeki sıcaklığı ve nem oranı sebebiyle bunaltıcı olabilir. Sevilla hava durumu, her zaman yüksek değerlere sahiptir. Kış aylarında da çok soğuk olmayan ve kar yağışı almadığından, Sevilla en ucuz yurt dışı tur için kış aylarının tercih edilmesi gerekir. Sevilla'nın en güzel olduğu dönemler, mart, nisan ve mayıs aylarıdır. Mart ayından mayıs ayına kadar, Sevilla tur fiyatları normalden daha yüksek olacaktır.