Promosyon Berlin & Prag

4 Gece 5 Gün
Kişibaşı
547.00 €
'dan itibaren.
TUR KODU : BİN10

Tur Program

1. Gün - Berlin

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Berlin’e hareket ediyoruz. Varışın ardından gerçekleştirilecek Berlin şehir turumuzda tarihi doğu ve batı Berlin´de görülecek yerler arasında Brandenburg Kapısı, Parlemento Binasi, Unter den Linden Straße, Berlin Televizyon Kulesi, Berlin Katedrali, Müzeler Adası, Alexanderplatz, Kurfürstendamm bulunmaktadır. Gezi sonrası otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.


2. Gün - Berlin

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Postdam gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da Casuslar köprüsü, Sanssouci Sarayı, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi şehir merkezi Brandenburger Strasse görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Destinasyon: Berlin

3. Gün - Berlin - Prag

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Prag’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Güzergah üzerinde Dresden’deki gezimizi gerçekleştireceğiz. Dresden'e varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche (Kadınlar Kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi görülecek en önemli noktalardır. Arından Prag’a yolculuğumuz başlıyor. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne Etkinliği’ne (40 Euro) katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini seyredebilirsiniz. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Destinasyon: Prag

4. Gün - Prag

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştirilecek Cesky Krumlov turu için hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Orta Çağ’a geri götürecek. Tur sonrası Prag’a dönüyoruz. Akşam programımızda ise arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Orta Çağ Gecesi Etkinliği (65 Euro) keyifli bir alternatif olarak yer alıyor. Bu etkinliğimizde, tarihi ve otantik restoranlarından birinde, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş danslar eşliğinde ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Çekya mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı içeceklerden tatma fırsatı yakalayacaksınız. Bu keyifli akşamın sonunda katılımcı misafirlerimizle birlikte otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


5. Gün - Prag - İstanbul

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek Kutna Hora gezimiz için hareket ediyoruz. Çekya’nın Bohemya bölgesinde yer alan ve ulusal hazine olarak nitelendirilen şehirde Ortaçağ’a dayanan tarihi dokuya tanıklık ediyoruz. UNESCO tarafından 1995 yılında Dünya Mirası Listesi’ne alınan bu güzel şehirde gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Orta Avrupa’da bulunan en ünlü gotik kiliselerden biri olan ve inşaatına 1388 yılında başlanmış olan Aziz Barbara Kilisesi, Meryem Ana’nın Göğe Kabulü ve Yahya Kilisesi, Kemikli Kilise, şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında arzu eden misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirilecek opsiyonel Karlovy Vary turumuz için hareket ediyoruz. XVII. ve XVIII. yy.’da Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Karlovy Vary gezimizin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Ziyaret Edilecek Bölgeler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 3&4 Yıldız Otellerde 4 Gece Oda-kahvaltı Konaklama
 • Alan-otel-alan Transferleri
 • Dresden Gezisi
 • Havalimanı Vergileri
 • Otel Ve Turist Şehir Vergileri
 • Panoramik Berlin & Prag Şehir Gezisi
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Ve Asistanlık Hizmetleri
 • Seyahat Ve Sağlık Sigortası (65 Yaş Üzeri Sürprim Uygulanır)
 • Türk Havayolları İle İstanbul (ıst) - Berlin (ber) Gidiş, Prag (prg) - İstanbul (ıst) Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fiyata Dahil Hizmetlerde Belirtilmemiş Müze Ve Ören Yerleri Girişleri
 • Her Türlü Kişisel Harcamalar Ve Otel Ekstraları
 • İç Hat Bağlantı Bileti
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Opsiyonel Turlar Ve Etkinlikler
 • Şoför Tipleri 5-10 Euro / Kişibaşı (isteğe Bağlı)
 • Vize Ücreti, Servis Bedeli
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)

3* & 4* Oteller

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
31.08.2022 - 04.09.2022 647.00 647.00 797.00 - 647.00 647.00 Satın Al
12.10.2022 - 16.10.2022 687.00 687.00 837.00 - 687.00 687.00 Satın Al
16.11.2022 - 20.11.2022 547.00 547.00 697.00 - 547.00 547.00 Satın Al
07.12.2022 - 11.12.2022 547.00 547.00 697.00 - 547.00 547.00 Satın Al

Yurtdışı Tur Kategorileri