Otantik Gemi Hotel

 • Otantik Gemi Hotel
  Genel
 • Otantik Gemi Hotel
  Genel
 • Otantik Gemi Hotel
  Genel
 • Otantik Gemi Hotel
  Genel
 • Otantik Gemi Hotel
  Restaurant ve Bar
 • Otantik Gemi Hotel
  Restaurant ve Bar
 • Otantik Gemi Hotel
  Oda
 • Otantik Gemi Hotel
  Oda
 • Otantik Gemi Hotel
  Oda
 • Otantik Gemi Hotel
  Oda
 • Otantik Gemi Hotel
  Oda
 • Otantik Gemi Hotel
  Toplantı ve Kongre
 • Otantik Gemi Hotel
  Toplantı ve Kongre
check-in
check-out
Genel Özellikler
Genel Bilgi Gemiden otele, otantik bir yolculuk... Kadıköy-Eminönü-Sirkeci hattında yıllarca yolcu taşıyan Turan Emeksiz Gemisi, otel, restoran ve cafe olarak, Güzelyalı Yat Limanı’nda seçkin konuklarını ağırlıyor. Türkiye’de bir eşi bulunmayan Otantik Otel’de, günün her anını başka bir güzellikte yaşamak mümkün.

46 yıl yolcu taşıdıktan sonra,B.C.R Turizm Tekstil İnşaat ve Sanayi A.Ş.’tarafından kiralanarak turizme kazandırılan Turan Emeksiz Yolcu Gemisi, “Özel İşletme” statüsü ile, nostalji ile harmanlanmış modern dekorasyonuyla dikkat çekiyor.

İki yıl emek harcanarak Mimar Hulki Türe tarafından restore edilen Turan Emeksiz Yolcu Gemisi, Şimdi Otel olarak hizmet veriyor. Bursa Güzelyalı Yat Limanı’nda demirleyen gemi, orijinal yapısına sadık kalınarak konforlu ve şık bir otele dönüştürülmüş. Otantik Otel adı ile işletmeye açılan gemi, denizin ortasında konaklamak ya da keyifli organizasyonlara imza atmak için ideal bir yer. Yaz kış denizle iç içe... Miyar Balık Restoran: Geminin üst köprü güvertesindeki açık alanlar, camla kapatılarak dört mevsim hizmet veren restoran, olarak planlanmış. 75 kişinin ağırlanacağı denizle iç içe olan Miyar Restoran’da, Akdeniz mönüsünün lezzetini bulacaksınız.

Geminin arka güvertesi yaklaşık “Güverte Restoran” adıyla 200 kişilik oturma düzeni ve 500 kişilik kokteyl kapasitesiyle hizmet veriyor. Güvertede yaz akşamları Akdeniz mutfağının sağlıklı ürünlerini yiyip, içkilerinizi yudumlarken, günbatımını izlemenin zevkine varabilirsiniz.

Yıldızların şahitliğinde özel etkinlikler için Ön Güverte, ayakta 200,
oturma düzeni ile 50 kişilik Özel organizasyonlar için.

Miyar Restoran’ın orta bölümü ise çift yönden denizi gören bir bar olarak tasarlanmış. Bu bölümde, içkilerinize manzara keyfini ilave edeceksiniz.

Can yelekleri de dahil olmak üzere, koltuklarından masalarına kadar orijinal hali korunan geminin, eski yolcu salonu, Şimdi ‘İskele Salon’ adıyla hizmet veriyor. İskele salonu, eskiden yolcuları ağırlarken, Şimdi nostalji meraklılarına cafe olarak hizmet veriyor. 60 kişinin rahatlıkla oturabileceği bir düzene sahip olan salonda, kahvaltı ile başlanarak günün her saatinde hizmet veriliyor.

İskele Salon’un devamı, küçük etkinliklerin yapılacağı ”Alabanda” toplantı salonu olarak düzenlenmiş ve geminin orijinal özelliğine sadık kalınarak dekore edilmiş.

Geminin alt yolcu salonu çocuklar için düşünülmüş. Play station gibi oyunların
bulunduğu bu bölümde internet kullanma ve televizyon izleme olanağı var.

Otel Özellikleri

Yaz kış denizle iç içe... Miyar Balık Restoran: Geminin üst köprü güvertesindeki açık alanlar, camla kapatılarak dört mevsim hizmet veren restoran, olarak planlanmış. 75 kişinin ağırlanacağı denizle iç içe olan Miyar Restoran’da, Akdeniz mönüsünün lezzetini bulacaksınız.Geminin arka güvertesi yaklaşık “Güverte Restoran” adıyla 200 kişilik oturma düzeni ve 500 kişilik kokteyl kapasitesiyle hizmet veriyor. Güvertede yaz akşamları Akdeniz mutfağının sağlıklı ürünlerini yiyip, içkilerinizi yudumlarken, günbatımını izlemenin zevkine varabilirsiniz.Yıldızların şahitliğinde özel etkinlikler için Ön Güverte; ayakta 200, oturma düzeni ile 50 kişilik Özel organizasyonlar için. Miyar Restoran’ın orta bölümü ise çift yönden denizi gören bir bar olarak tasarlanmış. Bu bölümde, içkilerinize manzara keyfini ilave edeceksiniz.Can yelekleri de dahil olmak üzere, koltuklarından masalarına kadar orijinal hali korunan geminin, eski yolcu salonu, Simdi ‘İskele Salon’ adıyla hizmet veriyor. İskele salonu, eskiden yolcuları ağırlarken, Simdi nostalji meraklılarına cafe olarak hizmet veriyor. 60 kişinin rahatlıkla oturabileceği bir düzene sahip olan salonda, kahvaltı ile başlanarak günün her saatinde hizmet veriliyor.İskele Salon’un devamı, küçük etkinliklerin yapılacağı ”Alabanda” toplantı salonu olarak düzenlenmiş ve geminin orijinal özelliğine sadık kalınarak dekore edilmiş.Geminin alt yolcu salonu çocuklar için düşünülmüş. Play station gibi oyunların bulunduğu bu bölümde internet kullanma ve televizyon izleme olanağı var.

Otel İmkanları

 • Bar
 • İş Merkezi
 • Cafe
 • Play Station
 • Restoran
Konum Bilgisi Bursa Güzelyalı Yat Liman’ında demirleyen S/S Turan Emeksiz Otantik Gemi Otel’e ulaşım, Bursa merkezden araçla 15 dakika, Bursa – İstanbul Feribot İskelesinden
yürüyüş mesafesi ile 5 dakika.
Bursa - 23 km
İstanbul - 75 dakika