Miami Yurtdışı Turları

Tur Takvimi

Yurtdışı Turlar

8 Gece 9 Gün New York & Orlando & Miami

4 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
1,997 $
33,441 TL

Miami Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletine bağlı olan Miami, Atlantik Okyanusunun kıyısında yer alan ve doğal güzelliğiyle dünyaya adını duyuran liman kentlerinden bir tanesidir. Amerika'nın Güneydoğu kısmında konumlanan Miami, metropol olarak da bölgenin en kalabalık şehri olarak anılmaktadır. ABD’nin Güneydoğu’sundaki en kalabalık ikinci metropol olarak bilinen Miami, denizi, kumsalı ve doğal güzellikleriyle dünyanın her yerinden turist çekmektedir. Berrak mavi suları ve ışıltılı kumsallarıyla bilinen Miami balayı bölgeleriyle de nam salmıştır. Toplamda 5.5 milyonluk nüfusa sahip olan şehir, ABD açıklamalarına göre ülkenin en büyük sekizinci metropolüdür. Ayrıca ülkenin en büyük dördüncü kentsel bölgesi olan Miami, turistik faaliyetler, sanatsal etkinlikler, eğlence ve ticari faaliyetlerde de dünya çapında liderlik edinmiştir.

Miami’ye Nasıl Gidilir?

Miami yurtdışı turlarıyla kente gitmek isteyen kişiler, İstanbul üzerinden aktarmalı ya da tek seferlik uçuş seçeneklerinden bir tanesini tercih edebilirler. İstanbul Uluslararası Havalimanından, her gün 1 sefer doğrudan Miami’ye uçmaktadır. Aktarmasız olarak gerçekleştirilen seferler, 12 saat 30 dakika sonra Miami Uluslararası Havalimanında sonlanacaktır. Miami en ucuz yurt dışı turlarıyla bölgeye giden kişiler, tren ve otobüs gibi seçenekleri kullanarak diğer kentleri de ziyaret edebilirler. Miami ulaşım olanakları, kentin metropol olması ve oldukça gelişmesi sebebiyle, rahat ve konforludur. Miami Uluslararası Havalimanına iniş yaptıktan sonra, otobüs, tren, taksi ya da kiralık araç gibi seçeneklerden bir tanesiyle kent merkezine ulaşım sağlanabilir. Miami balayı otellerine daha önce rezervasyon yapıldığında, otellerin tuttuğu servisler kullanılarak da yolculuk gerçekleştirilebilir.

Miami’de Nerelere Gidilir?

Miami yurtdışı turları kapsamında şehre gelen kişiler, belli başlı merkezleri görmeden kentten ayrılmamalıdır. Atlantik Okyanusunun kıyısında yer alan Miami, birçok doğal güzellik ve kültürel etkinlikleri bir araya getirmiştir. Özellikle yaz mevsiminde büyük rağbet gören Miami’de gezilecek yerler şu şekildedir:
 • Little Havana: Miami'de Küba konseptinin tüm detaylarıyla ele alındığı bölge, Little Havana olarak adlandırılmaktadır. Küba’nın minyatürü olarak değerlendirilecek kadar benzerliğe sahip bu bölge, egzotik lezzetlerin, kültürel etkinliklerin ve rengarenk karnavalların gerçekleştirildiği turistik yerlerden bir tanesidir.
 • Wynwood Walls: Uzun süre kullanılmayan depoların bulunduğu alan, sokak sanatçıları tarafından elden geçirilmiş ve birbirinden farklı renklerin kullanıldığı duvar resimleri oluşturulmuştur. Duvar resmi ve tabloların sergilendiği Wynwood Walls, cumartesi günleri farklı etkinliklere de kapılarını açmaktadır.
 • Miami Seaquarium: İçerisinde 400 farklı balık türü, 6 ayrı familyaya ait deniz canlısı ve 50’den fazla türde omurgasız deniz canlının yer aldığı, devasa bir akvaryumdur. Ailece Miami yurtdışı tur paketlerini tercih eden kişiler, Miami Seaquariumu ziyaret etmelidir. Yunus balıklar, fok balıkları ve balinalarla yapılan su gösterileri yapılan tesiste, isteğe göre su tankı dalışları da gerçekleştirilmektedir.

Miami’nin Tarihi Mekanları

Miami yurtdışı tur paketleriyle kente gelen kişiler, Miami’nin tarihi merkezlerini de ziyaret etmelidir:
 • Vizyaca Museum and Gardens: Akdeniz mimarisiyle inşa edilen Vizyaca Museum and Gardens, 1916 tarihinde inşa edilmiştir. İçerisinde 15. yüzyıla ait mobilya ve eşyaların kullanıldığı konut, 17 ila 18. yüzyıllar arasında heykel ve çeşmelerle dekore edilmiş bahçeyle tamamlanmıştır.
 • Coral Gables: 1900’lü yılların başında kurulan bölge, Güzel Şehir Hareketlerinden ilham alınarak tasarlanmıştır. İçerisinde birçok alışveriş bölgesi ve meydanı barındıran Coral Gables, Miami en ucuz yurt dışı tur kampanyasıyla kente gelen herkesin ziyaret etmesi gereken önemli yapılardan bir tanesidir.
 • Spanish Monastrey, St. Bernard De Clairvaux Cruch: İspanyanın Kastilya-Leon bölgelerinde inşa edilen yapı, 1133 ila 1141 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Manastır İspanya’da inşa edildikten sonra, 1925 yılında sökülmüş ve gemilerle İngiltere’ye taşınmıştır. New York’a taşınan manastır, 1953 tarihinde tekrar sökülmüş ve Miami'ye nakledilmiştir. Avrupa'da bulunan ve orijinalliğini ilk günkü gibi muhafaza eden en eski manastırlardan bir tanesi olan İspanyol Manastırı, Miami'nin kuzeyinde konumlandırılmıştır.

Miami’de Gezilecek Doğal Güzellikler

Miami balayı bölgelerinin de odak noktası olan Miami'nin doğal güzellikleri, kentin turistik özellik kazanmasının en önemli etkenidir. Miami balayı otellerinin de bolca yer aldığı doğal güzellikler aşağıda sıralanmıştır:
 • Fairchild Tropical Botanic Garden: Doğal güzellikler arasında sayılsa da 1938 yılında insan eliyle kurulan alanlardan bir tanesidir. Toplamda 83 dönümlük alanda kurulan botanik bahçesi, birbirinden farklı bitki ve çiçeğin yanında, 40 farklı türde kelebeğe de ev sahipliği yapmaktadır. Koruma altına alınan endemik türler ve diğer diğer bitkiler de botanik bahçesinde sergilenmektedir.
 • Everglades National Park: Amerika'nın koruma altına aldığı, en büyük üçüncü doğal güzelliğidir. Okeechobee Gölü kaynaklı oluşan birçok sulak alan, etrafında yeşeren bitki örtüsüyle dikkat çekmektedir. Bölgeyi ziyaret eden kişiler, Paurotris Gölüne de gitmeli ve vahşi yaşama tanıklık etmelidir.
 • Miami Beach & South Beach: Miami'de en fazla turist akınına uğrayan bölgeler, Atlantik Okyanusun kıyılarında oluşan plajlardır. Kimisi doğal kimisi de insan yapımı olan birçok adacık, denize girmek ve güneşlenmek isteyen kişilerin uğrak noktasıdır. Miami tur fiyatları, adacıklarda bulunan otellerde kalma talebine göre, normalden biraz daha yüksek tutarda olabilir.

Miami’nin Önemli Etkinlikleri

Kültürel etkinliklerin ve birbirinden farklı eğlencelerin gerçekleştirildiği Miami'de, her yıl önemli festivaller düzenlenmektedir. Miami'nin festivalleri arasında en fazla rağbet gören etkinlikler şunlardır:
 • Lifetime Miami Maratonu: Her yıl ocak ayının son günlerinde ya da şubat ayının başlarında düzenlenen maraton koşusu, dünyanın farklı bölgelerinden gelen 25 bin katılımcıyla gerçekleştirilmektedir.
 • Ultra Müzik Festivali: Bayfront Parkta düzenlenen festival, her yıl mart ayında başlamaktadır. Festival süresince, elektronik müzik konserleri verilmektedir. Dünyanın dört bir yanından katılımcı, Miami ultra müzik festivali için Miami'ye gelirler.
 • Miami Uluslararası Film Festivali: Her yıl şubat ayının sonunda ya da mart ayının başında düzenlenen etkinliklerde, ünlü filmlerin gösterimleri yapılmaktadır.

Miami'nin Yeme-İçme Yerleri

Miami en ucuz yurt dışı tur paketleri kapsamında şehre gelen kişiler, kentin meşhur restoranlarını da ziyaret etmelidir. Miami'de yemek yenecek yerler arasında en fazla tercih edilen mekanlar aşağıda sıralanmıştır:
 • Lokal Restoran: Çiğ yemekler, sıcak yemekler ve robata olarak üç farklı temada sunulan menüleriyle, Miami'nin dikkat çeken mekanlarından bir tanesidir.
 • Katana Restaurant: Çin yemeği konusunda uzmanlaşan restoran, aynı anda 25-30 kişiyi ağırlayacak boyutlara sahiptir.
 • Miami Sugarcane: Hamburger konusunda uzmanlaşan Lokal Restoran, kendi isminin damgasının bulunduğu hamburgerler servis etmektedir.

Miami’ye Hangi Mevsimde Gidilir?

Atlantik Okyanusunun kıyısında yer alması sebebiyle, Miami'nin hava sıcaklığı yıl boyunca yüksektir. Tropikal muson ikliminin hâkim olduğu Miami, yaz dönemlerinde oldukça sıcak ve nemli bir havaya sahip olmaktadır. Miami hava durumu her zaman sıcak olduğundan, yaz aylarında bölgedeki ısı göstergeleri daha da yukarı çıkmaktadır. Miami tur fiyatları, bölgeye gidilen dönemlerde ve hava koşullarına göre değişmektedir. Miami en ucuz yurt dışı tur paketleri, bölgenin hava koşullarının olumsuz olduğu dönemlere denk gelmektedir. Kış mevsiminde ılık ve kuru bir hava kente hâkim olurken, haziran ve ekim aylarında kentte yağışlar görülmektedir. Yağışlar sebebiyle kentte kasırgalar oluşturduğundan, bu dönemlerde Miami'ye gidilmemelidir. Miami'ye gidilecek en güzel dönemler, hava sıcaklığının da bunaltıcı olmaması sebebiyle mart ve mayıs ayları arasıdır.