Marmaris - Fethiye Turu

5 Gece 7 Gün
TUR KODU : TSK1001

Tur Program

1. Gün - Gece Yolculuğu

Belirlenen kalkış noktalarından katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuz başlıyor.

Destinasyon: Marmaris

2. Gün - Xanthos Antik Kenti - Harpyler Anıtı - Tlos Antik Kenti - Yakapark - Saklikent - Zipline (ekstra)

Acentede konforlu otobüsleri ve otobüs içi ikramlar eşliğinde yapılan gece yolculuğu sonrasında, sabah saatlerinde yolda verilen serbest kahvaltı molası sonrası ilk durağımız, Antik çağlarda Likya bölgesine başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS ANTİK KENTİ olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alıp günümüze kadar iyi koruna gelmiş Tiyatro Binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Agora'sını görüyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu etkileyici yolculuk sonrası, Akdağlar'ın eteklerinde bulunan, buz gibi kaynak suları ve yeşilliklerin içinde cennetten bir köşe YAKAPARK’a gidiyoruz. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS’u geçerek ulaşacağımız Yakapark'ta, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Sonrasında otobüsümüz bizleri, Türkiye nin en önemli kanyonlarından biri olan SAKLIKENT’e ulaştıracak. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini ZİPLİNE (Ekstra) ile yaşayabilirler. Saklıkent Kanyonu’na giriş yapıp, kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


3. Gün - Babadağ Yamaç Paraşütü (ekstra) - Fethiye 12 Adalar Tekne Turu - Göcek Koyları - Yassıcalar - Yörük Pazari

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası (arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenalini yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Ekstra) 12 ADALAR TEKNE TURU’na katılmak için bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz. (1. MAVİ YOLCULUK). Bu güzel mavi yolculuğun ardından Fethiye-Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler Pazarı'na gidiyoruz. Fethiye yörük kültürünün tanıtıldığı, Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Gün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Gece arzu eden misafirlerle Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(Ekstra)

Destinasyon: Fethiye

4. Gün - Belcekız - Ölüdeniz - Dalyan - Kaunos Kral Kaya Mezarlari - Caretta Caretta - İztuzu Plaji

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ plajına ulaşıyoruz. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden ÖLÜDENİZ’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra DALYAN'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma KRAL MEZARLARI’nı görüyoruz. Sonrasında nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye'deki en ünlü yumurtlama alanı İZTUZU plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz. (2.MAVİ YOLCULUK). Dalyan’dan ayrılarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimize. Arzu eden misafirlerimizle Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında eğlence bizleri bekliyor.(Ekstra)

Destinasyon: Ölüdeniz

5. Gün - Serbest Gün - Jeep Safari Turu (ekstra) - Marmaris Tekne Turu (ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz: 1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Jeep Safari Turu Öğle Yemeği Dahil . Öğle Yemeği ( balık, köfte veya tavuk ana sıcak seçmeli+salata ) 2.Seçenek: Marmaris TEKNE TURU (Ekstra) Tekne Turu Ogle Yemeği Dahil Öğle Yemeği: Tavuk+Makarna + Salata


6. Gün - Akyaka Azmak Çayı - Gökova Tekne Turu - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Lacivert Koy - Aşıklar Yolu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine varıyoruz. Buradan GÖKOVA TEKNE TURU için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau'nun “Dünya'nın cenneti” dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında (3.MAVİ YOLCULUK) .Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayı'nı fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında fotoğraflar çekebileceğimiz AŞIKLAR YOLU’na varıyoruz. Verilen fotoğraf molasından sonra otele dönüş. Akşam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında sabaha kadar eğlence bizleri bekliyor olacak.(Ekstra)


7. Gün - Datça - Balıkaşıran - Eski Datça - Can Yücel Evi - Yeni Datça - Kumluk Plaji - Şirince Köyü

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan geçerek ESKİ DATÇA’ya ulaşıyoruz. Eski Datça’nın Taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek ünlü şairimiz CAN YÜCEL sokağa ulaşıyoruz. Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği EVİ dışarıdan görerek, yine Can Baba’nın sağlığında her gün gittiği Orhan'ın KÖY KAHVESİ'nde çay-kahve molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Ardından YENİ DATÇA’ya geçerek KUMLUK PLAJI'nda yüzme molası veriyoruz. KORDONU ve ÇARŞISI'nı gezebilmemiz için verilen serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek Muğla, Çine, Aydın üzerinden akşam yemeği molamız için zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü eski bir Rum köyü ŞİRİNCE'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla köy sokaklarında yürüyerek yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım, alış-veriş ve serbest zaman ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. İzmir-Manisa-Balıkesir üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir başka organizasyonumuzda buluşmak dileği ile misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Belirtilen Otellerde Konaklama (5 Gece Yarım Pansiyon)
 • İkramlar (araç İçi)
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Tekne Turu Ücretleri (12 Adalar - Gökova - Dalyan Kanal Tekne Turları)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Turlar
 • İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Kart
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Programda Belirtilen Yemekler
 • Şehir Vergileri

Önemli Notlar

 • Katılım Koşulları: Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuzda kademeli fiyat artışı mevcuttur. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. İptal İade Şartları: Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Tur Kalkış Noktaları 18:00 Atatürk Bulvarı Migros Önü 19:00 Lüleburgaz Kurtuluş Camii Önü 19:45 Tekirdağ Dolgu Saha Önü (Lunapark Yanı) 20:15 Çorlu Orion Avm Önü 20:45 Silivri E-5 Halkbank Önü 21:15 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu