Madrid Turu

Madrid Turları

7 Gece 8 Gün Büyük İspanya & Endülüs Turu ( Bcn - Mad )

7 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649
13,332 TL
7 Gece 8 Gün Büyük İspanya & Endülüs Turu ( Mad - Bcn )

6 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
599
12,305 TL
6 Gece 7 Gün Thy İle Baştanbaşa İspanya Ve Endülüs Turu - Bcn-mad

5 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649
13,332 TL
6 Gece 7 Gün Thy İle Baştanbaşa İspanya Ve Endülüs Turu - Mad-bcn

4 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649
13,332 TL

Madrid Turu Gezi Rehberi

Madrid, İspanya Krallığı'nın başkentidir. Şehrin nüfusunun 3.2 milyon civarında olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte yurtdışı tur planlaması yapan turistlerin şehre yoğun ilgisi sebebiyle nüfusun iki katına kadar çıktığı bilinmektedir. Madrid şehrinin İspanya'nın en büyük şehri olduğu bilinmektedir. Avrupa Birliği'ninse üçüncü büyük şehri olma niteliğine sahiptir. Madrid şehri, İspanya'nın siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan merkezi durumdadır. Tur fiyatları ve en ucuz yurt dışı tur araştırması yapan turistlerin mutlaka görülecek yerler listesine eklemesi gereken Madrid şehri, gerek kültürel açıdan gerekse siyasi açıdan tüm dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Dünyadaki en canlı 17. şehir olma özelliğine sahip Madrid, finans merkezi olması sebebiyle de dikkat çekmektedir. Pek çok büyük şirketin merkez ofisleri şehirde yer almaktadır. Birleşmiş Milletler Örgütü'nün de genel merkezi Madrid sınırları içerisinde yer almaktadır.

Madrid'e Nasıl Gidilir?

Madrid'e ulaşım olanakları şehrin eğitim, kültür, siyaset, ekonomi gibi önemli konularda adeta bir merkez olması sebebiyle oldukça kolaydır. Yurtdışı tur yapmak isteyen kişilerin Türkiye'den şehre ulaşım sağlaması İstanbul Havalimanı'ndan yapılan günlük uçuş seferleri ile olmaktadır. Madrid ile İstanbul arası uçak ile ulaşımı tercih edenler için yaklaşık olarak 4 buçuk saat kadar sürmektedir. Bununla birlikte en ucuz yurt dışı tur planlaması yapmak isteyenlerin aktarmalı uçuşları tercih etmesine de imkan bulunmaktadır. Bunun yanında gerekli belgeleri teslim etmeniz ve belgelerinizin onaylanması halinde aracınızla da Madrid'e ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Madrid ile İstanbul arası 3.529 kilometredir. Araç ile 34 saat içerisinde ulaşım sağlanmaktadır.

Madrid'de Nerelere Gidilir?

Madrid'in gezilecek yerleri, Madrid şehrinde yerleşimlerin tarih öncesi çağlara kadar dayanması sebebiyle oldukça çeşitlidir. Bunun yanında önemli kaynaklar şehrin kuruluşunu 9.yüzyıla dayandırmaktadır. Şehirde metro hattının neredeyse tüm noktalara ulaşım sağlaması, Madrid şehrinde gezinti yapmayı oldukça kolay hale getirmektedir. Şehre gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli noktalar şu şekilde listelenebilmektedir:
 • Plaza Mayor
 • Palacio Real De Madrid
 • Casa De La Panaderia
 • Cada De Correos
 • Almudena Katedrali
 • Kibele Sarayı
 • Prado Müzesi
 • Thyssen Müzesi
 • Depod Tapınağı
 • Oeste Park
 • El Estanque ve El Retiro Parkı
 • Madrid Rio Parkı
 • Plaza De Castilla
Madrid şehri, tarihi mekanları, doğal alanları ve kültürel mekanları ile modernizm ile tarihin harmanlandığı bir şehirdir. Şehrin romantik havası ise Madrid'i balayı bölgeleri arasında öne çıkarmaktadır.

Madrid'in Tarihi Mekanları

Yurtdışı tur paketleri ile Madrid'e gitmek isteyenleri bekleyen onlarca tarihi mekan bulunmaktadır. Kültür ve sanatın önemli başkentlerinden birisi olan şehir, tarihi yapıları ve müzeleri ile dikkat çekmektedir. Madrid'in tarihi merkezleri arasında mutlaka görmeniz gerekenler ise şu şekilde listelenebilmektedir:
 • Puerta Del Sol : Sol Meydanı olarak da adlandırılabilecek meydan, şehrin merkez noktalarından birisi olarak nitelendirilebilmektedir. Yalnızca turistler için değil yerel halk için de önemli buluşma noktalarından birisi olan Sol Meydanı, Eski Madrid olarak da adlandırılabilmektedir. Tarihi Madrid'i görmek isteyenler için önemli bir başlangıç noktası olmaktadır. Şehirde yapılan önemli gösterilerin pek çoğu için bu meydan tercih edilmektedir.
 • Plaza Mayor : Ana Meydan olarak adlandırılan Plaza Mayor, şehrin önemli noktalarından bir diğeridir. Ana bir meydan olarak adlandırılmasının nedeni ise idam, taç giyme, kraliyet düğünü gibi birçok önemli törenin bu meydanda gerçekleştirilmiş olmasıdır. Plaza Mayor, 16. yüzyılda yapılmıştır. Bu açıdan oldukça köklü bir geçmişi olduğu söylenebilmektedir.
 • Madrid Kraliyet Sarayı : Palacio Real De Madrid yani Madrid Kraliyet Sarayı, Avrupa'nın en sevilen tarihi ve kültürel mekanlarından birisidir. 135 bin metrekarelik büyük bir alan üzerinde bulunmaktadır. 1735 yılında inşası başlayan Madrid Kraliyet Sarayı, yaklaşık olarak 30 yıl içerisinde inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 2 bin odası bulunduğu bilinmektedir. Oldukça ihtişamlı olan bu sarayı görmek isteyenler için ziyaret saatleri yaz aylarında 10.00 - 20.00 arasındadır. Kış aylarında ise 10.00 - 18.00 arasında ziyaret edilebilmektedir.
 • Almudena Katedrali : Catedral De La Almudena yani Almudena Katedrali, Neogotik tarzda inşa edilen oldukça değerli yapılardan birisidir. Katolikler için önemli olan katedral, 1993 yılında Papa II. Jean Paul tarafından hizmete açılmıştır. Yaklaşık 20 dakikada gezebileceğiniz bu önemli mekanın ziyaret saatleri ise 09.00 - 20.30 saat aralığıdır.
 • Kibele Sarayı : Plaza de Cibeles, Neoklasik mimarinin önemli yapılarından birisi olarak mutlaka görülmesi gereken yerler arasında girmektedir. Önceki dönemlerde milli postane olarak kullanılan saray, günümüzde kültür merkezi haline getirilmiştir. Meydanında bulunan ikonik çeşmede tanrıça Kibele ve iki aslan tarafından çekilen arabanın resmedilmesi sebebiyle saray da Kibele sarayı olarak anılmıştır.

Madrid'de Gezilecek Doğal Güzellikler

Madrid'in doğal güzellikleri de tarihi mekanları kadar dikkat çekicidir. Şehrin doğal güzelliklerinin romantik ve rahatlatıcı görünümü balayı otelleri arayan çiftleri de şehre çekmektedir. Mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler şu şekilde sıralanabilmektedir:
 • Oeste Park : Parkın içerisinde Mısır'dan getirilen bir antik Mısır tapınağı bulunmaktadır. Bu açıdan oldukça ilginç bir mekan olduğunu söylemek mümkündür. Tapınağın 1968 yılında Mısır hükümeti tarafından bağışlandığı bilinmektedir. Oesta Park'ın ferah manzarası, şehirde huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin uğraması gereken mekanlardan birisi haline getirmektedir. Özellikle gün batımı vaktinde gitmeniz tavsiye edilmektedir.
 • El Retiro Park : Parkın içerisinde bulunan sevimli gölet, parkı diğerlerinden ayırarak turistik bir merkez haline getirmektedir. Göletin çevresinde yaklaşık 15 bin farklı çeşit bitki bulunduğu bilinmektedir. Parkın tam ortasında ise Kristal Saray yer almaktadır. 1887 yılında inşa edilen bu yapı da parkı görülmesi gerekenler listesine eklemeniz için önemli detaylardan birisidir.

Madrid'in Önemli Etkinlikleri

Madrid şehri, tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra hareketli gece hayatı ve renkli festivalleri ile de dikkat çekmektedir. Madrid tur fiyatları araştırması yapan kişilerin eğlenceli bir tatil geçirmek için festivalleri de mutlaka göz önünde bulundurması gerekmektedir. Madrid'in festivalleri arasında en önemlileri şu şekilde listelenebilmektedir:
 • San Isidro Festivali : Şehrin azizinin kutlandığı bir festivaldir. Her sene 15 martta kutlanmaktadır. Kültürel etkinliklerin ve konserlerin yapıldığı keyifli festivallerden birisidir.
 • La Polama : Balayı otelleri araştıran çiftlerin de mutlaka göz önünde bulundurması gereken en eğlenceli festivallerden birisidir. Ağustos ayı boyunca devam eden festivalde şehirde yüzlerce sokak partileri düzenlenmektedir.
 • Nochevieja : Yeni yılın gelişini kutlamak için düzenlenen oldukça renkli bir etkinliktir.

Madrid Yeme - İçme Yerleri

Madrid'de yemek yenecek mekanlar arasında en popülerleri şu şekilde listelenebilmektedir:
 • Los Gator Tapas Bar : İspanyol mutfağının sevilen tatlarından birisi olan Tapas atıştırmalığını denemek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken mekanlardan birisidir. Mekan lezzetli yemekleri ile meşhurdur.
 • La Mallorquina : Balayı bölgeleri arasından Madrid'i seçen çiftlerin romantik bir kahve molası için uğraması gereken mekanlardan birisidir. 1894 yılında kurulan mekan Madrid'in en iyi pastanesi olarak bilinmektedir.
 • Melo's Bar : Madrid'de sevilen atıştırmalık mekanlardan birisidir. İçkileri oldukça beğenilen mekan yalnızca turistlerin değil şehir halkının da favori mekanları arasındadır.

Madrid'e Hangi Mevsimde Gidilir?

Madrid'in hava durumu, şehirde karasal iklimin hakim olması sebebiyle yazları çok sıcak kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Bu nedenle yurtdışı tur paketleri ile Madrid'e gitmek isteyenler için en ideal zaman bahar ayları olacaktır.