Kars Türkiye

Kars Hakkında

Ülkenin en doğusunda bulunan şehirlerden bir tanesi olan Kars, kış turizminin daha fazla geliştiği noktalardan bir tanesidir. Doğal güzelliklerden daha çok tarihi yapıların daha fazla olduğu bölge içerisinde hem Selçuklu hem de Osmanlı'ya ait birbirinden farklı yapılara ulaşılabilir. Doğu kültürünü merak eden Türkiye'nin her yerini gezmek isteyen bireyler Kars'ı ziyaret ederek farklı bir deneyim elde edebilirler. Genellikle hayvancılık ile geçinen bölge içerisinde yemekler de lezzetli olduğu için turistlerin mutlaka tatmaları gerekir. Kars ve çevresini ziyaret edecek olan bireylerin kalın giyinmeleri ya da sıcak havalarda seyahat etmeleri faydalarına olacaktır.

Muhteşem Bir Tarihi Yapı:

Beylerbeyi Sarayı Denizi ya da farklı bir doğası bulunmayan Kars içerisinde, tarihi yapıların en önemlilerinden bir tanesi Beylerbeyi Sarayı'dır. 1579 yılında, Lala Mustafa Paşa dönemine kadar uzanan saray, taş ve sağlam bir yapı olmasına nedeniyle günümüze kadar ulaşabilmiştir. Bireyler sarayı ziyaret etmek istediklerinde, rehber eşliğinde hareket ederlerse eğer, yapıt ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilme imkanı bulurlar. Osmanlı ve Rus savaşında yıkılan, daha sonrasında ise yeniden restore edilen saray, günümüze kadar ulaşmış olmasının yanında motiflerini ve diğer dokularını koruması nedeniyle de son derece değerlidir. Gezmek ve görmek üzerine hareket eden farklı tarihi yapıları keşfetmeyi seven bireyler Kars ziyaretlerini daha da anlamlı hale getirmek için Beylerbeyi'ne bir göz atabilirler.

Taş Köprü

Kars ziyareti sırasında yukarıda belirtilen yapı dışında turistler, taş köprüyü de inceleme fırsatı bulabilirler. Kars çayı üzerinde kurulan köprü, eğilimli olması ve tamamen taştan oluşması ile dikkat çeker. Uzun yıllar korunabilmesi deforme olmaması için Lala Mustafa Paşa zamanında yaptırılan köprü günümüze kadar ulaşabilmiştir. Kars içerisinde çok fazla turistik mekanın olmaması, gezmeyi seven bireylerin mutlaka köprüyü ziyaret etmelerine de yardımcı olur. Zaman içerisinde yeniden deforme olan yapı, 1725 yılında Hacı Ebubekir tarafından yeniden inşa edilerek korunmaya çalışılır. Günümüzde de pek çok ziyaretçisi olan köprü, Kars'ın sembolik mekanlarından bir tanesi olarak bilinir. Kümbet camii, Namık Kemal evi, Kars'a giden turistlerin ziyaret edebilecekleri diğer alternatiflerdir.

Snowflake Hotel

Snowflake Hotel

Kars / Sarıkamış
Yarım Pansiyon
97
%15
İndirim
1,764
1,500
  • Yetişkin oteli
White Park Hotel Kars

White Park Hotel Kars

Kars / Sarıkamış
Tam Pansiyon
97
%23
İndirim
746
575
  • 1.Çocuk 0-7 yaş ücretsiz
  • Denize Sıfır