hero image

Granada

5 tane tur listeleniyor.
Tüm Turlar listelendi.
Granada Turu Fiyatları ve Granada Turları 2023
Granada, İspanyada yer alan ve İspanyanın güneydoğu bölümünde konumlanan bir yerleşim bölgesidir. Kent, anıt, tarihi bine ve müze yapılarının bulunduğu bir şehir düzenine sahiptir. İspanya’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehir olma özelliği taşıyan yerleşim yeri, 917.445 kişilik nüfusa sahip olan alandır. Şehrin nüfusu ağırlıklı olarak İspanyol, Arap ve Berberi halkından oluşur. Kentte ağırlıklı olarak Mağripler tarafından geçmişte yapılmış olan tarihi mimari yapılar yer alır. Şehirde her yıl müzik festivaller, paskalya etkinlikleri düzenlenir. Turistler tarafından yoğun ilgi gören müzik festival etkinlikleri ise 7 gün boyunca sürdürülerek, turizme önemli katkılar sağlanır. Şehrin merkezinde yer alan ve dünya mutfaklarından menüler sunana restoranlar ile birçok farklı lezzeti atama fırsatı elde edilir. Şehir, dokusunun tarihi ayrıntıları taşıması sebebiyle, yurt dışı tur seçenekleri ve yurt dışı tur paketleri ile seyahat sağlanacak ideal kentler arasında yerini alır.

Granada’ya Nasıl Gidilir?

Granada’ya ulaşım olanakları, İstanbul Atatürk Hava Limanından, Barcelona’ya gidiş ile sağlanır. Uçak yolculuğu ile öncelikle Barcelona Hava Limanı bölgesine gidilip, burada yer alan tren ve minibüs seferleri ile Granada’ya ulaşım sağlanması mümkün kılınır. Aynı şekilde, tek uçak seferi ile İstanbul’dan Madrid Hava Limanı bölgesine ulaşım sağlanıp, Madrid Hava Limanı lokasyonunda yer alan tren ve minibüs seferleri ile Granada’ya ulaşılır. Bu iki farklı ulaşım seçeneği ile yurtdışı tur tercihleri ve yurtdışı tur paketleri kapsamında yapılan yolculuklar ile 3 saat 11 dakika uçuş süresi sonunda Barcelona’ya ulaşılır. Bu ulaşım sonrası ise 30-40 dakika tren yolculuğu ile Granada’ya varış sağlanır.

Granada’da Nerelere Gidilir?

Granada’nın gezilecek yerleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Alhambra Sarayı: Grana’da yer alan Alhambra Sarayı, Araplar, Katolikler ve Yahudiler tarafından tarihte kullanılmış olan ve ilginç mimarisi ile görülmesi gereken yapılar arasında yer alır. Gotik mimari ile Ortadoğu mimarisi özelliklerini aynı anda barındıran saray, farklı dönelerde içerisinde yaşayan tüm medeniyetleri ait tarihi izler taşır.
 • Albaicin: Grana’da, asama ağaçlarının ve kültürel esintileri taşıyan beyaz evlerin yer aldığı yerleşim yeridir. El Hamra Sarayı’nın karşısında yer alan bu yer, en ucuz yurtdışı tur seçeneği ile seyahat sağlayanların şehir meydanında birkaç dakika ara ile ulaşıma masrafına gerek duymadan ziyaret edebileceği ikinci yerleşim yeridir.
 • Arab Baths: Granada kent merkezinde yer alan ve El Hamra ile Albaicin’e yakın konumda olan tarihi hamam, en ucuz yurtdışı tur seçeneği ile şehri ziyaret edenlerin, ulaşım masrafına gerek duymadan görebileceği 3. ziyaret noktasıdır. İspanyanın en eski ve tarihi hamamı olma özelliğine sahiptir.

Granada’nın Tarihi Mekanları

Granada’nın tarihi merkezleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Granada Katedrali: Granada kenti merkezinde yer alan Katedral, 1523 yılında yapılmış olan ve Kral Ferdinand’ a adanmış olan Rönesans mimari özellikli yapıdır. Yapı gotik mimarisi ile dikkat çeker. Katedral duvarlarında İspanya ve tarih için önem arz eden tarihi karakterlere ilişkin yazı ayrıntıları ve imza örnekleri yer alır.
 • San Salvador Kilisesi: 16 yüzyıla ait olan ve mimari açıdan büyük önem taşıtan kilise, Arap mimarisine ilişkin ayrıntıları içerir. Tarihi mekanlar arasında yer ala San Salvador, balayı bölgeleri otel yerleşkelerine yakın konumda bulunur. Balayı otelleri konumuna yakın olan bu tarihi kilise, At nalı şeklinde tasarlanan kemer girişi ile ilginç bir mimariye sahiptir.
 • San Nicholas Kilisesi: San Nicholas Kilisesi, şehrin en yüksek tepesi üzerinde yer alması sebebi ile muhteşem gün batımı manzarasının izlendiği ve müzisyenlerin sokaklarda performans sergilediği bir alanda yer alır. Balayı otelleri ve balayı bölgeleri konumlarına yakın mesafede olan Kilise sokağında romantik bir günbatımı ve müzik eşliğinde keyifli vakit geçirilir.

Grana’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Granada’nın doğal güzellikleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Carmen Delos Martire: Garanda yer alan geniş yeşil ve ağaçlık alanın ter aldığı ve yürüyüş bölümlerinin oluşturulduğu doğal park alnıdır.
 • Llano de la Perdiz: Açık hava sporlarının yapılabildiği ve geniş yeşil alnın yer aldığı doğal yürüyüş bölgesidir.
 • Sendıra Nuevo: Granada’da yer alan ve akarsu üzerinde köprü yapılarının bulunduğu doğal ormanlık alan olarak bilinir. Tur fiyatları açısından uygun bütçe ile yapılan Granda’da seyahatleri içerisinde gezilebilecek ideal doğal mekanlar arasında bulunan alan, uygun bütçe ile doğa sporlarının yapılabileceği bir mekandır.

Granada’nın Önemli Etkinlikleri

Granada’nın festivalleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Granada Fetih Festivali: Bu festival her yıl 2 Ocak tarihinde gerçekleştirilir. Alhambra Sarayı’nın nasıl İspanyol egemenliğine geçtiğinin anlatıldığı festivalde, kentin kültürü hakkında geniş bilgi sahibi olunur.
 • San Cecilo Festivali: Bu festival, her yılın Şubat ayında gerçekleşir. İspanya’nın birinci pikoposu olan San Cecilo anısına yapılan festivalde ışık gösterileri, dinletiler, danslar sergilenir. Uygun tur fiyatları seçenekleri ile Garanda’yı ziyaret edenler, Şubat ayında bu festival ile keyifli vakit geçirme ve aynı anda birden çok etkinliğe dahil olma olanağı sağlarlar.
 • Ceruces De Mayo: Bu festival, Grana’da kenti sokaklarının en süslü ve hareketli olduğu dönemin oluşmasını sağlar. Sokaklarda çiçek süslemelerine yer verilen festival, Mayıs ayında gerçekleşir.

Granada Yeme-İçme Yerleri

Granada’da yemek yenecek mekanlar şu şekilde sıralanırlar:
 • Asiushi Restaurante: Japon mutfağı menüsünün ve suşi çeşitlerinin yer aldığı yemek yenecek yerler arasındadır. Bu restoran sağlıklı ürünler ile yemek menüleri hazırlaması ve Gastropub özelliği taşıması ile öne çıkar.
 • Farala: Akdeniz ve İspanyol mutfağı yemeklerinin sunulduğu restoran, vegan yemek çeşitlerinin sunulduğu yemek yenecek yerler arasında yer alır.
 • Restaurante Jardines: Biftek menülerinin yer aldığı ve Akdeniz yemeklerinin sunulduğu yer, müzik dinleyerek yemek yenilen mekanlar arasında yer alır.
 • İbericos Alhambra: Bölgede, engelli bireyler için özel yemek yeme alanları oluşturan, dünya mutfağı menüsü sunan ve mükemmellik sertifikası sahibi olan yemek yenecek mekan olarak bilinir.

Granada’ya Hangi Mevsimde Gidilir?

Garanada’nın hava durumu, sıcak ve ılıman iklim yapısı sebebiyle, ağırlıklı olarak güneşlidir. Akdeniz iklim özelliklerinin yaşandığı bölgeye, her mevsim döneminde seyahat edilir. Kışın yapılan seyahatler en düşük 4 derece civarında hava durumu gözlenirken, yaz aylarında Temmuz ve Ağustos dönemlerinde sıcaklık 35 dereceyi bulur. Bu duruma bağlı olarak tarihi yerleri rahat gezebilmek açısından Ağustos ayı hariç dönemlerde, seyahat sağlanması ideal tur gezileri yapılmasına olanak oluşturur. Yağış ise kentten en yüksek oranda kış aylarında görülür. Yaz aylarında fazla yağış almayan ve kurak bir iklime sahip olan alan, ilkbahar ve sonbahar geçiş dönemlerinde seyahat yapmak için uygun alanlar arasında yer alır. Nisan ve Ekim ayları seyahat için en uygun dönemler olarak bilinir. Bu dönemlerde şehir tarihi alanlarının kolaylıkla gezilmesi, doğal alanların uzun süre boyunca görülmesi ve festival etkinliklerine katılım avantajlarının sağlanması elde edilir. Nisan ayında yapılan ziyaret ile kentte düzenlenen paskalya etkinliklerine katılma ve 7 gün süren kent meydanı müzik festivallerinde yer alma koşulları elde edilir.
Daha Fazla Göster